Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

Planuję zakup głośników Microlab Solo 7c NEW.

Zależy mi na dobrej jakości dźwięku, jestem osobą dla której muzyka jest czymś dość istotnym, jej jakość, jednak jestem przy tym kompletnym laikiem, tzn potrafię tę jakość docenić, ale nie znam się na technicznych jej aspektach, ergo - potrzebuję pomocy kogoś posiadającego taką wiedzę.

Jestem świadoma, że głośniki to jedynie jedno z ogniw całego układu dźwiękowego i tutaj już zaczynają się dla mnie schody, tzn. pojawia się pytanie czy takie głośniki mają w ogóle rację bytu kiedy muzyka odtwarzana jest po prostu z lapka, z popularnych serwisów takich jak: Spotifty, Soundcloud, YouTube itp.

Czy dla takich głośników konieczne jest posiadanie specjalnej karty dźwiękowej, czy wystarczająca będzie jakaś zintegrowana? Co w ogóle daje taka karta? Jakie jest jej zadanie?

Proszę o pomoc, cierpliwość i wyrozumiałość.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek słowo naprowadzające.
 

Link to post
Share on other sites

Karta zmienia sygnał cyfrowy w analogowy im lepsza tym to przekształcenie jest lepsze. Lepsza scena głębia. Potem musi być wzmacniacz który ten sygnał wzmocni przy okazji nic nie psując. No i na końcu głośniki które będą w stanie to wszystko przekazać słuchaczowi. Każdy element jest tak samo istotny

Link to post
Share on other sites

Pokój jest dość duży, choć ma bardzo dziwny / trudny plan.. Jest dodatkowo wysoki, bo to kamienica.

Muzyka jakiej głównie słucham to techno, ambient, idm, doom, czyli raczej głębsze tony.

Podstawowe pytanie czt y głośniki te faktycznie wymagają specjalnej karty dźwiękowej i wzmacniacza, czy same już będą dobrze grały?

I jeśli karta faktycznie jest konieczna, to jaka? W grę wchodzi zewnętrzna. Głośniki kosztują 650zł więc mam nadzieję ewentualna karta nie wyniesie połowy ich ceny?

Link to post
Share on other sites

Te akurat maja wzmacniacz wbudowany więc go nie potrzebują.

Z kartą na pewno zagrają lepiej.

Ale nie spodziewaj się z nich mocnego dołu w wysokim i dużym pomieszczeniu.

Co do jakości To wciąż tylko głośniki komputerowe

Link to post
Share on other sites

kup i ewentualnie zwróć. Będziesz stratna o koszty przesyłki i tyle.

Generalnie w tej kwocie fajne głośniki.

Kup, pokombinuj z ustawieniem, ale wrzuć plan pokoju to może ktoś Ci tu pomoże z ustawieniem.

Ja je posiadałem i byłem zadowolony, mimo, że pokój miałem na nie trochę za mały. Przeniosłem je do innego i grały przyjemnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...