Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam z komputera wyjalem dysk ssd i hdd podpielem hdd z laptopa i ssd nowy czysty na ktory chcialem zrobic migracje danych i systemu i podlaczylem i komputer nie startuje wszystko wydaje sie byc dobrze podpiete i prosilbym o pomoc 1 raz to robie i nie wiem czemu sie nie wlacza

A teraz na nowo podlaczylem stare dyski i tez nie startuje komputer dziwne to jest

Dodam ze czyscilem komputer ale zawsze tak samo go czyscilem tylko ze bez wymiany dyskow i bylo zawsze ok

Link to post
Share on other sites

Sorry bo troche nerwowo pisalem. Wyczyscilem komputer pedzelkiem bo bylo troche kurzu, plyty glownej, grafiki staralem sie nie tykac zasilacza tez nie tykalem zbytnio. No i potem wyjalem dwa dyski jeden hdd drugi ssd z komputera, na ssd jest system na hdd dane. Potem z laptopa wyjalem stary hdd ktory dziala. Wzialem nowy ssd na ten dysk chcialem przerzucic ten hdd z lapka co nie. Podlaczam dyski daje przycisk i... Komputer nie odpala

W ogole nic nie chodzi zasilacz nic nie chodzi, nothing

Link to post
Share on other sites

Chodzi o PC, co miał SSD (system) i HDD, które wyjąłeś do czyszczenia. 
1. Kabli nie ruszałeś?
2. Kabel sygnałowy i zasilania są podpięte?  
3. Co się na ekranie wyświetla?
4. Możesz wejść do BIOS-a? 
Jak do bios-a nie dochodzi, to spróbuj zrestartować CMOS. 
Jak dochodzi do BIOS-a, to zobacz czy SSD i HDD są widoczne w kolejce bootowania. 

Link to post
Share on other sites

No to nie wina ssd, czy HDD, tylko jak sprzątałeś, to musiałeś któryś kabel od zasilacza poruszyć. 

Jesteś pewien, że PC nie startuje, żadne wentylatory się nie kręcą, prawda. 


Ps. nie pisz mi wiadomości, tylko jak coś, to wszystko tutaj... 


zasilacz włączony? Kabel od zasilacza wpięty dobrze?  

Link to post
Share on other sites

Wentylatory nie chodza, zasilacz dobrze podlacxony i do listwy i do samego zasilacza i wpiety dobrze kilka razy sprawdzalem, kabelek od przycisku power tez wpiety dobrze i do plyty i do samego przycisku, po plyte 24pin podlaczony tez i te inne co byly tez podpiete, sprawdzane wszystko kilkukrotnie, mysle o baterii na biosie ale nie mam jak sprawdzic albo jakies zwarcie tylko dziwne to jest bo w startm komputerze nigdy takiego czegos nie mialem raz nawet w starym wyciagalem jeden hdd bo byl z fizycznymi bad sectorami (mialem 2 dyski hdd w starym komputerze), sorry za priv

Link to post
Share on other sites

nie to nie przełącznik bo sprawdzałem xd ta wiem troche pisałem jak nierozgarnięty i tak też to sprawdzałem 2 razy po każdej stronie czyli ikonek I i O
sprawdzałem z lampką przewody wszystkie i te co były podłączone są podłączone no i nadal lipa, nie wiem jak ktoś jeszcze na coś wpadnie to niech napisze


@@kokosnh, a to po prostu spinaczem włożyć do tych 2 małych dziurek tak?


moze to glupio zabrzmiec ale boje sie ze mnie prąd popieści xd
no i ten wystarczy że odepne z kompa te 24 pin i stestuje (spinaczem bądź czymś innym) czy może lepiej odkrecic caly zasilacz, nie wiem co to za roznica w sumie ale tak spytam
A i dysk ssd w lapku działa ten z kompa wiec ta to napewno nie wina dyskow

Link to post
Share on other sites

 

 

A i dysk ssd w lapku działa ten z kompa wiec ta to napewno nie wina dyskow
 To to już ustaliliśmy :D 

 

a to po prostu spinaczem włożyć do tych 2 małych dziurek tak?
tak, tylko się nie pomyl, ma być do dziurek z zielonym i czarnym, zresztą tam tylko 12V leci max na przewodach. 

Możesz odłączyć, możesz nie, jak chcesz. 

to tylko sprawdzi, czy zasilacz jest się w stanie włączyć. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...