Skocz do zawartości

Karta graficzna dopasowana do zestawu z i5-4460


Recommended Posts

Witam, jako że nie jestem za bardzo w temacie kart graficznych mam pytanie jaka karta graficzna pasowałaby najlepiej do mojego obecnego zestawu? Ta obecna jest delikatnie mówiąc średnia i fajnie jakby była na podobnym poziomie co reszta komponentów.

 

Nadmienię, że główne zastosowanie komputera to programowanie i maszyny wirtualne. Gram sporadycznie raczej w starsze tytuły - przymierzam się do ogrania Alan Wake i fajnie jakby chodził bez problemu na najwyższych detalach.

 

Specyfikacja zestawu:

  • Zasilacz: Seasonic S12II 520W
  • Procesor: Intel Core i5-4460
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GT 705 1GB
  • Płyta główna: Dell 88DT1
  • Pamięć RAM: Micron 4GB DDR3 x2
  • Dysk Twardy: Seagate ST1000DM003 1TB
  • Dysk SSD: Samsung 850 EVO 250GB

Ważne żeby karta obsługiwała rozdzielczość 2560x1080, ponieważ posiadam monitor w formacie 21:9.

Oprócz zakupu nowej karty planuję jeszcze rozszerzenie pamięci RAM do 16GB, więc na kartę mógłbym przeznaczyć ok. 800 zł, ale prosiłbym jeszcze o jakieś sensowne propozycje do 600 i 1000.

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje. Jest jeszcze jedna kwestia - do mojej obudowy zmieści się karta od długości maks 21-22 cm. Możecie polecić jakąś GTX 1060 6GB o mniejszych gabarytach?

 

Sam mam i5 4440 i kupiłem ostatnio do niego gtx 1060 6gb

 

Jaki konkretnie model brałeś i ile Cię kosztowała? No i oczywiście czy jesteś zadowolony z zakupu  ;)

Link to post
Share on other sites

Zotac Mini odpada - czytałem opinie, że się mocno grzeje. Na Windforce też zwróciłem uwagę i może by wszedł na ścisk, ale jednak wolałbym coś ~18cm, żeby było spokojnie jeszcze trochę zapasu.

 

Co myślicie o tych kartach?

https://www.komputronik.pl/product/483296/asus-geforce-gtx-1060-phoenix-6gb-gddr5.html

https://www.komputronik.pl/product/374010/msi-geforce-gtx-1060-aero-itx-6gb-oc.html

Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje. Jest jeszcze jedna kwestia - do mojej obudowy zmieści się karta od długości maks 21-22 cm. Możecie polecić jakąś GTX 1060 6GB o mniejszych gabarytach?

 

 

Jaki konkretnie model brałeś i ile Cię kosztowała? No i oczywiście czy jesteś zadowolony z zakupu  ;)

Dosłownie mam ją od soboty. Wcześniej miałem gtxa 1050 i w takim bf1 skok jest duży. Z ok 30-40 fps na ultra do 70-90 fps więc 2x więcej.

Mam wersję ZOTAC AMP 6gb z xkom fabrycznie podkręcona w porównaniu do choćby wersji "mini". Karta jest nie dużych rozmiarów jak dla mnie przynajmniej. Dla mnie wymiar to nie był problem w wypadku 1060 ale z tego co widzę ma 210mm długości. Podobna do 1050 gtx asusa i dużo mniejsza od mojego poprzedniego jeszcze sapphire radeona hd 5850- to był kawał karty i czerpała zasilanie z dodatkowych dwóch wtyk 6 pin.

GTX 1060 też potrzebuje oczywiście dodatkowego zasilania w postaci 1 wtyk 6 pin.

Po 30 min gry potrafi się zagrzać nawet do 75 stopni ale z tego co czytam to nic nadzwyczajnego i mieści się w normie.

Edytowane przez grizzly1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz spokojnie brać wersje z 1 wentylatorem, 1060 nie grzeje się mocno i pewnie, że lepiej mieć 2 wentylatory i większy radiator niż 1 i mniejszy, ale te które podałeś też nie będą tragicznie głośne. Zawsze możesz zwrócić w ciągu 14 dni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...