Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej. Pomóżcie mi wybrać następcę za mojego Plextora. Budżet do ok 300zł

Płyta: Asrock Z87 Extreme4

Znalazłem taki czy pasuje do tej płyty? Czy jest coś lepszego?

Może kupić większą pojemność tyle że nie znam się na tym ile maksymalnie obsługuje ta płyta.

Na dysku będzie Windows 7 64bit i gra Warface i Flight Simulator X

 

 

Crucial 240GB 2,5" SATA SSD BX500

 

Co polecacie do mojego zestawu?

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na dysk SSD IRDM 480GB. One chyba sprzedawane są bez kabli czy to prawda? Czy gdy odepnę mojego plextora to mogę tymi samymi kablami podłączyć ten irdm? Czy trzeba jakieś inne lepsze kable kupić? Znacie gdzieś miejsce z promocją na ten dysk bądź czy ktoś ma do oddania jakiś kod promocyjny?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze zapytam. Zawsze mi dyski podłączał kolega bo nie miałem doświadczenia. Tym razem chciałbym spróbować sam więc proszę o pomoc. Czy po zamianie dysków ssd i podpięciu nowego będzie on gotów do instalacji systemu? Czy muszę ustawić go jako bootowalny w biosie?  Jeżeli muszę wykonać jakieś czynności to napiszcie proszę co i w jakiej kolejności i na co uważać żeby nie zepsuć. Zaznaczę jeszcze że na nowym ssd będzie system a mam jeszcze hdd tam są programy i gry. Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites

Normalnie po podpieciu nowego dysku wchodzisz do biosu i ustawiasz bootowanie w pierwszej kolejnosci z napedu dvd (zakladam ze masz Windowsa 7 na plycie), nastepnie drugi w kolejnosci wlasnie ten nowy SSD.

Jeszcze przed instalacja systemu sprawdz czy masz ustawione AHCI w biosie dla tego SSD.

W razie czego masz wszedzie mnostwo poradnikow co jak zrobic - sama instalacja to nic trudnego :)

Zapomnialbym napisac ze najlepiej odpiac na czas instalacji wszystkie pozostale dyski oprocz tego nowego na ktorym zainstalujesz system - chodzi o to zeby sektor rozruchowy nie zainstalowal sie przypadkiem na ktoryms z pozostalych dyskow (normalnie po zainstalowaniu systemu na SSD podpinasz wszystkie pozostale dyski i w miare potrzeby zmieniasz kolejke bootowania w biosie).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Hej. Mam zkupiony dysk ssd IRDM PRO 480GB. Chciałem zapytać Was o taką rzecz. Mam pobrany obraz ISO ze strony Microsoft Windows 7 HP 64bit. Sformatowałem pendrive'a zgodnie z poradnikiem na YT i gdy próbuję przenieść ISO na pendrive'a pokazuje mi za mało miejsca na dysku. Ile powinno być bo podają że 4GB a ja mam pena 8GB (rzeczywiste 7.54GB). Formatowałem do fat32.

I jeszcze pytanie dotyczące SSD. Na nim będzie zainstalowany system win7 hp 64bit. Będzie dodatkowy (mój stary dysk) HDD. Czy powinienem formatować ten dysk normalnie jak talerzowy? Czy dzielić go na partycje czy zostawić cały? Coś piszą o formatowaniu GPT ale nie bardzo wiem o co chodzi :-(

 

Edit

Chcę utworzyć bootowalny pendrive do instalacji win 7 HP 64 bit i mi coś nie idzie. Formatuję już drugi pen (oba 8 gb) do fat 32 i podaje mi za mało miejsca. Obraz iso pobrany ze strony Microsoftu ma rozmiar  3.48 GB. Używam programu WinToUsb free i wygląda to tak jak na fotkach. Czy mam formatować go do NTFS?

LxizIEw.jpgtKFeqBD.jpg


Masakra NTSF to samo mało miejsca co to może być?

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...