Skocz do zawartości

Dziwny fail start podczas uruchamiania.


Recommended Posts

Dobry.
Mam dziwny fail start podczas uruchamiania, przyciskam power, komputer dostaje napięcie (słyszę jak się wenty załączają, na ekranie czarny ekran) po może 5 sek odcina prąd i po 3/4 sek komputer się normalnie odpala.

Ktoś ma jakieś pomysły?

- resetowałem bios do fabrycznych - 0 reakcji
- resetowałem bios bateryjką - 0 reakcji
Po uruchomieniu działa normalnie, przy uruchamianiu ponownie nie ma tego problemu.

Spec.:
płyta główna asus P8Z77-V

procek i5-3470

Ram - 2x 4GB DDR3 10600 
Zasilacz - LC-Power LC500H-21 V2.2
Win 10 - tyle co stawiany

Nie mam jak sprawdzić zasilacza, aczkolwiek raczej nie on stanowi problem.
Po 16 raz jeszcze spróbuję reset 
bateryjką, sprawdzę ramy (ale chyba też nie w tym problem).

Sprawdzałem płynę, wizualnie wszystko ok.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem reset biosu niestety nic to nie dało. 

Podłączyłem sobie głośniczek do płyty, o dziwo słychać tylko jedno piknięcie... (ale sie resetuje)

Sprawdziłem ramy ale to także nie to. 

Zasilacza nie mam jak sprawdzić. 

Zastanawiam się nad oddaniem do serwisu może oni coś namodzą.

 

Ed. 

Sprawdziłem uruchamianie za pomocą płyty głw. bez rezultatu,

Uruchamianie na samym dysku (bez cdromu i innych) - nic,

 

Ed. 2

Wygląda to mniej więcej tak



Ed. 3
Macie jeszcze jakieś pomysły co by sprawdzić?
Jak działa przycisk memtest?
Wujek google coś wypluwa ale nie ma nic na "chłopski rozum", dobrze myślę że to sprawdza poprawność pamięci ram?
W biosie mam opcję regulacji obrotów chłodzenia na procku, ustawiłem auto reg. fan i standard turbo auto.
Zostawić czy zmienić na full chłodzenie? (hałas mi nie przeszkadza) Edytowane przez 5227756
Link to post
Share on other sites

Wygląda na falowanie napięć na zasilaczu, bardzo możliwe że linia PowerGood nie mieści się w zakresie. Ostatnio miałem z czymś takim problem. Najlepiej by było, gdybyś sprawdził sprzęt na innym zasilaczu.

 

Możliwy też jest problem z biosem, że nie może za pierwszym razem uruchomić procedury POST, możesz spróbować zaktualizować bios.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aktualizacji biosu trochę się boję, nie ukrywam (raz chciałem zaktualizować, oczywiście wszystko ze strony producenta itp i padła płyta).
Co do zasilacza, na chwilę obecną nie stać mnie na nowy/używany.
Sprawdziłem napięcia miernikiem, wszystko okej.

Po konsultacjach z profesjonalistami, dowiedziałem się że te płyty tak mają (coś z OC nwm, w biosie nic nie znalazłem do zmiany (chyba że chodzi o manualne ustawienia napięcia na procku)).
Póki co płytę jak i wszystkie podzespoły testowałem przez tydzień (z tym dziwnym uruchamianiem), wygląda na to, że jest stabilnie.

Ed.
Uznano płytę za sprawną, testowano na "obcych" podzespołach, uruchamianie bez zmian.
W wolnych chwilach, szukam przyczyny. Może i te płyty tak mają aczkolwiek z mojej perspektywy nie wygląda to na normalne zachowanie. Może kiedyś dojdę co i jak, pewnie się z Wami podzielę informacją :D
Dziękuję za pomoc jak i za zainteresowanie się tematem.

Edytowane przez 5227756
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...