Skocz do zawartości

RTX 590 Relive tryb Silent jak ustawić pomoc !


Recommended Posts

Witam kupilem sobie ostatnio karte RX590 wlozylem do kompa wlaczylem gre i zauwazylem , ze karta mega glosno chodzi przy obciazeniu jest to uciazliwe , zaznacze iz jestem slabym informatykiem i malo wiem .... Dzisiaj po kolejnym wpisaniu w google pytania "Co zrobic by komputer chodzil cicho" wyswietlil mi sie artykul a tam zdanie : otrzymało wydajny system chłodzenia, backplate oraz porządną sekcję zasilania (6+8-pin), aczkolwiek kultura pracy pozostawia trochę do życzenia. Karta posiada Dual BIOS - ''pierwszy profil nazwany OC oznacza niemiłosierny wręcz hałas (~2700 RPM) i dezaktywację trybu pasywnego w spoczynku lub podczas niewielkiego obciążenia, ale zyskujemy wtedy niskie temperatury rdzenia. Profil Silent to natomiast cicha praca (~1350 RPM) i aktywacja trybu pasywnego, ale temperatury dalekie od satysfakcjonujących " i teraz zaswiecila mi sie lampka w glowie kurde da sie przyciszyc ta karte ale musze wlaczyc jakiegos wallmarta czyt cos takiego w programie Karty .... dobra dokopalem sie i na wstepie czytam regulamin i widze regulke , ze jak bede cos zmienial w tych suwakach i cos zepsuje to strace gwarancje i tutaj moje pytanie czy to naprawde tak jest , a drugie dlaczego w programie od samego radeona jest opcja podkrecania chyba sie czesto karty czy inne rzeczy od tego nie psuja nie ? === Ostatnie moje pytanie jak poprzesuwac te suwaki i jest ustawic aby miec ten tryb Silent i cicha karte ale wieksze temperatury ? - I czy moze ktos mi przetlmaczyc co dany suwak zonacza? bo malo mi to mowi . Sory za pisanie ogolne ale juz tak mam na forach. Z gory dzieki za odpowiedz, Pozdrawiam i zycze miego Piatku . :)  Ewentaulnie prosze o jakas fotke jak ustawic te paski i to wszystko aby miec ten Silent dziekuje : )

Link to post
Share on other sites

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_rx_590_vs_nvidia_geforce_gtx_1060_test_wydajnosci?page=0,22

Posiadasz rx590 red devil, bo nie napisałeś tego konkretnie? Jeśli tak to na karcie masz przełącznik do zmiany trybu, zobacz na zdjęciach https://www.powercolor.com/product?id=1542008942#features

Edytowane przez vicodin
Link to post
Share on other sites

Musi być wyłączony całkowicie. Przełączanie fizycznych switchy (a tym bardziej od vBIOS'u) przy włączonym urządzeniu to proszenie się o transformację podzespołu w cegłę.

 

1) Rozkręcasz bok obudowy.

2) Przełączasz switch na karcie graficznej

3) Gotowe

 

Na stronie producenta odnajdź swój model, tam w instrukcji masz który to switch, gdzie się znajduje oraz w jakiej pozycji go ustawić. Od tego jest instrukcja.

 

Co do tworzenia własnej krzywej dla wentylatorów to nie rób tego jeżeli jesteś zielony.

 

2700rpm to masakra... ja mam maks 1300-1400rpm na Nitro+ po OC (z tym że 580, ale TDP to samo po OC). 

 

Jakie masz chłodzenie obudowy? Tj. wentylatory. Jeżeli masz gorąco w obudowie to karta graficzna będzie się gotować i zwiększać (baaaaardzo) obroty. Dobra cyrkulacja powietrza w obudowie to podstawa ciszy. Ja np. mam dwie 140mm na froncie i jeden 140mm od spodu, za to pracują na niskich obrotach (500 do 1000rpm) - co daje ciszę i przyzwoity przepływ powietrza.

Link to post
Share on other sites

Uuu czyli nie polecasz tego przestawiania no to nie a myślałem ze się pozbędę tych dźwięków bo jak się gra w pugb to jest okropnie jak odkurzacz no śle trudno muszę już z tym żyć przez najbliższe lata jak Się nic nie da zrobić . A szkoda myślałem ze to przełączenie suwaków w jedna albo w druga i tyle albo przełączenie trybu a nie takie poerdolenie no trudno . A nic się nie dzieje ze w tej aplikacji kliknąłem akceptuj ten regulamin i mam te suwaki nie ? Czy straciłem już gwarancje przes naciśnięcie przypadkowe akceptuj ? Wyślę jeszcze całego kompa to powiesz czy ch****e chłodzenie czy nie

A sory złe przeczytałem czyli ogólnie na wyłączonym komputerze to nie jest jakieś trudne i niebezpieczne nie zepsuje się nic ? Plus radzisz mi to zrobić osobiście jak chodzi za głośno a chce zmniejszyć głośność ? Czy nie polecasz ?

Moj komp https://www.x-kom.pl/lista/btavcs9ji?utm_medium=zestawy-komputerowe-201901&utm_source=techlipton&utm_campaign=lipton-zestaw-za-3500

Link to post
Share on other sites

Ale niebezpiecznym zabiegiem jest przesunięcie fizycznego przycisku na karcie ? Bo wolałbym tamta opcje niż bawić się w te suwaki bo co jak się spali ? A switch jak zmienię to myśle ze nic nie będzie tylko pytanie czy to mogę zrobić palcem najprościej czy trzeba odkręcać ta kartę czy po prostu mam włożyć palec i przesunąć ten switch ?

Ktoś coś ?

Link to post
Share on other sites

W twojej budzie są chyba tylko dwa wentylatory (1 na froncie i 1 na tyle). Dorzuć drugą 120mm z przodu, poprawisz trochę cyrkulację powietrza i zapewnisz więcej "papu" dla chłodzenia GPU jak i procesora. Obniży też to troszkę obroty karty przy maks obciążeniu (bo mniejsze temp.).

Przełączysz jeszcze switch na tryb silent i będziesz miało dużo ciszej. A drugi wentyl na froncie zapewni też trochę lepsze chłodzenie.

 

A jak już się zdecydujesz na dołożenie dodatkowego wentylatora to wybierz dobry (1000-1200rpm). Tani wentylator to beznadziejny wentylator - żeby nikt ci nie wcisnął jakiegoś syfu za 20zł bo będziesz marudził że głośny (pomijając że może być słaby wydajnościowo). :) 

Link to post
Share on other sites

https://img.purch.com/xfx-radeon-rx-590-fatboy/o/aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS80L0ovODEwMTYzL29yaWdpbmFsL0R1YWwtQklPUy1Td2l0Y2guanBn

masz taki dzyndzel, możesz go przesunąć i zmienić bios. Znajduje się on obok czarnych prostokątów z dziurkami, do których podłączasz zasilanie karty.

Tutaj wzdłuż górnej krawędzi dokładnie widać.

https://img.purch.com/xfx-radeon-rx-590-fatboy/o/aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS80L1IvODEwMTcxL29yaWdpbmFsL1BDQi1Gcm9udC5qcGc=

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Okej wrócę z pracy to się pobawię :) i wyślę

A wiec wyglada to tak jak na zalocznym obrazku  https://zapodaj.net/0f6c4c9532c5d.png.html to  jest zdjecie juz z niby zmienionego biosa na lzejszy a tak to wyglada na trybie oc + (chce dodać , że przełączenie tego nie zmienia nic w rzeczywistej pracy komputera wszystko slyszalne jest tak samo - wyglada to tak jakby ten suwak nie dzialal ) oc + - https://zapodaj.net/20a31cead6c86.png.html

Edytowane przez Portable13
Link to post
Share on other sites

to byl test na tych najnowszych .


Czyli nie orientujesz sie gdzie tkwi problem ?  Bo naprawde te suawki nie dzialaja i na obu trybach dziala tak samo .  Dlatego mnie to dziwi co jest grane .


A w profilu Wattmana mam cos takiego jak min. limit akustyczny ustawiony na 1050 hz moze to cos zmniejsze?   czy nie ma co sie z tym bawic ?


Moze cos w tym profilu wattmana trzeba zmienic ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...