Skocz do zawartości

Zakup I7_4770K pod LGA_1150


Recommended Posts

Przymierzam się do zamiany i teraz pomóżcie :/

 

Są kody wersji , rozumiem że im młodsza tym lepiej?

SR149 czy taka będzie odpowiednia ?

 

Są jeszcze I7_4790 ale nie wiem czy warte są 1400zł.

4770 chodzą po 800.

Platformy nie zamierzam zmieniać na nowszą ze względu na ograniczone możliwości TV (fhd)

 

Co powiecie?

Warto dokładać do tego 4790 czy na luzie brać tą 4770K ?

 

Oczywiście myślę o zakupie wersji K

Widziałem wersje 88tdp oraz 84tdp

Link to post
Share on other sites

Generalnie ludzi powaliło z cenami Hasweli, sam szukałem ostatnio 4790k dla brata, przeraziłem się jak zobaczyłem 1200+zł

 

Finalnie udało się kupić za 400zł :PPP 

Uważam, że nie jest wart więcej niż 800-900zł ponadto tylko wtedy kiedy masz resztę bebechów do niego.

Można jeszcze próbować kupić i7 5775c, ale to graniczy z cudem 

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie 4770k jak koniecznie chcesz zostać na obecnej platformie i nie pchać się wyżej, bo dopłacisz dużo więcej niż zyskasz. Powiem więcej - ja bym nawet zszedł do wersji z zablokowanym mnożnikiem którą można wyrwać poniżej 600zł (aukcja dzień do końca, obecnie 450 - spróbuj może się uda za niewiele ponad 500 - https://allegro.pl/intel-core-i7-4770-3-4ghz-i7758544731.html )

 

Do obecnej a nawet zauważalnie mocniejszej karty 4770 nadal będzie spoko, a jak by nie patrzeć 25% w kieszeni. Osobiście gdybym miał wydać 800zł na procek, to zdecydowanie wolałbym ryzena 2600 za 670zł NOWEGO ( https://allegro.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-5-2600-3-9ghz-am4-yd2600bbafbox-7732847251?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Pozosta%C5%82e&gclid=Cj0KCQiAsdHhBRCwARIsAAhRhslRFRcSboI3ZIibsiuISAIPis0ABdRmVYN7Or0cxqmAOEHRMTXBpsoaArbmEALw_wcB&gclsrc=aw.ds ) Po takim zakupie wystarczy nabyć mobo, które można kupić dokładając bardzo niewiele do obecnego po sprzedaży, do tego ramy i w zasadzie wydając może 200-300zł więcej masz zestaw który pociągnie o wiele dłużej (6c/12t) a do tego da możliwość wymiany na jeszcze mocniejszy procesor w przyszłości - a, że trzeba zmienić RAM na ddr4? To i tak cię czeka prędzej czy później, a obecnie nie jest już tak drogi jak swojego czasu...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupiłem od #jarrino 4790K za 900.

Podkręciłem do 4.5 i śmiga bez zająknięcia na Bardzo Wysokich/Ultra w BF5

 

Na moje granie w FHD wystarczy

Myślałem nad zmianą platformy ale cep +konkretne mobo +konkretne pamięci pewnie ze 2500 musiałbym wydać

Właśnie się dowiedziałem że mój 4670K poszedł za 400

Godzinę temu wystawiłem

Czyli I7 kosztował mnie 500.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

teraz dokup do tego 1070ti i masz sprzet cud malina, 970 to juz ni daje rady w takim tomb rider na max a 1070ti spokojnie 80 fps w ukrytym miescie <3 tak samo nowy assasyn zabija 970 dosyc mocno, wiem mialem. A jak z delidem i temp? jarrino to dobry czuek* ale nie wiem czy pcha sie w delid ;)

Edytowane przez Aress
Link to post
Share on other sites

Aby nie tworzyć nowego tematu. Sam chciał bym wymienić swoje i5 4440 na i7 4770k/90k.

Z tego co wiem to 90 jest nowsza ale też i droższa.

Warto kupic procesor już po delidzie?

Czy jesli ktoś bawił się w OC to mogło zmniejszyć na tyle jego żywotność?

Czy jeśli nadal działa stabilnie to problemy nie powinny się nagle pojawić i powinien jeszcze parę lat posłużyć?

Do tej pory przez naście lat nigdy nie miałem awarii procesora więc nie wiem jak to wygląda obecnie.

Co było by lepszym wyborem?

 

Płyta to gigabyte z97 hd3.

Chłodzenie fortis 3 he1445.

Na razie nie planuję OC. Może w przyszłości jak zacznie brakować wydajności.

Zainteresowały mnie te 2 aukcje.

https://allegro.pl/oferta/intel-core-i7-4790k-4ghz-s-1150-box-gwar-7694164328

https://allegro.pl/oferta/intel-i7-4770k-box-pooc-i7-4790k-7786697952

Link to post
Share on other sites

Daj spokój i kup nowy sprzęt (ryzen) , każdy to powtarza , 1200 zł za starego intela ? gdzie nowy i5 9600 tyle kosztuje , a w dodatku jego cena jest mocno zawyżona . Ryzen 5 2600 lub 1600x , do tego płyta i ram . Po sprzedaży dołożysz dużo mniej niż do i7 które tu podałeś .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@k0han dziwne, pamietam ze mialem wszystko na maxa (nie pamietam wygladadzania czy bylo to smaa czy taa ) i nie mialem zadnych spadkow ponizej 60, stale 60 bez zajakniecia. W bencharku mialem 83 top fps, srednie 72, minimum 59. Wszystko po oc, i5 4690k na 4,2ghz, 970 na 1510/4000 i ramy na 2400.

Link to post
Share on other sites

Chyba tylko szybkie pamięci i OC karty ratowało sytuację, bo miałem identyczny zestaw tylko z ranem 1600 i mimo OC procka CPU się zapychał powodując okazjonalne spadki nawet poniżej 40fps, a GPU na max nawet w benchmarku zjeżdżała w okolice 50. To zresztą była gra przy której zapadła decyzja o wymianie 4690k na coś mocniejszego, bo ściny spowodowane zapychaniem się procka na 100% były całkiem częste i niekomfortowe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...