Skocz do zawartości

Grafika do 600zł pod i5 2500k


Recommended Posts

Witam,

 

mój sprzęt wygląda następująco:

i5 2500k OC (obecnie 4.2GHz)
AsRock P67 Pro3
2x Kingston HyperX blu. DDR3 2x4GB KHX1600C9D3B1
OCZ ModXStream Pro 600W 80+
 
Obecną grafikę: Radeon HD 6870 chciałbym zamienić na coś co by  mi pozwoliło pociągnąć gierki przez najbliższe 2-3 lata. Oczywiście nie chodzi tutaj o ustawienia Ultra tylko o płynne działanie z przyzwoitymi detalami.
Mój budżet to około 600zł. Z tego co się zorientowałem czytając forum i resztę internetów chyba najlepsze opcje to RX 580 albo gtx 1060. Ale chciałbym jeszcze uzyskać potwierdzenie. Oczywiście mówimy o używanych produktach. 
Za ewentualne linki do dobrych ofert na portalach aukcyjnych również będę bardzo wdzięczny.
Link to post
Share on other sites

Masz monitor z freesync/gsync lub ewentualnie w przyszłości rozważasz zakup? Bo jeżeli nie to pod i5-2500 zdecydowanie lepiej wziąć gtx 1060 3GB. Niestety, narzut sterownika na procesor jest nadal obecny przy kartach amd co praktycznie przekreśla sens łączenia tych kart z prockami 4R/4W. Sam mam podobny procek + rx 580 4GB i np w csgo karta się praktycznie nudzi (a gram 1440p).

Link to post
Share on other sites

Masz monitor z freesync/gsync lub ewentualnie w przyszłości rozważasz zakup? Bo jeżeli nie to pod i5-2500 zdecydowanie lepiej wziąć gtx 1060 3GB. Niestety, narzut sterownika na procesor jest nadal obecny przy kartach amd co praktycznie przekreśla sens łączenia tych kart z prockami 4R/4W. Sam mam podobny procek + rx 580 4GB i np w csgo karta się praktycznie nudzi (a gram 1440p).

 

Nie mam. Komputer głównie jednak służy mi do pracy, więc mój monitor zdecydowanie gamingowy nie jest: https://static.lenovo.com/pl/lenovo-monitory/monitory/lenovo/lenovo_l24q/

 

Nigdy jeszcze używanej grafiki nie kupowałem. Czy oprócz gwarancji na coś jeszcze warto zwrócić uwagę? To się nada: https://allegro.pl/oferta/gigabyte-gtx-1060-3gb-windforce-oc-gw-do-11-2020-7757064692 ?

Link to post
Share on other sites

Sorki, ale widać że zdecydowanie lubisz jechać długo na GPU to mimo narzutu i tak ZDECYDOWANIE lepiej kupić bez dwóch zdań Radeona RX 580 Pulse 8GB za 599zł   cytuję " Gwarancja: Do 4 stycznia 2020 - pozostało 13 miesięcy gwarancji producenta, realizowanej przez sklep Morele " Zastanów się też nad zmianą twojego CPU na zwykłe i7 2600 ktore można wyrwać za około 300zł, a na twojej mobo puścisz ją  na 3,9 GHZ a nawszystkich rdzeniach, 4.2-największą częstotliwość dla jednego rdzenia.  Swoje CPU sprzedaż za okolu 150zł więc to będzie groszowa dopłata. LInk do GPU https://allegro.pl/sapphire-radeon-rx-580-pulse-8gb-ddr5-256bit-i7757025747.html . Te i7 bez k w tej chwili i do pracy i do gier jest lepsze niż ten i5 z k !

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Sorki, ale widać że zdecydowanie lubisz jechać długo na GPU to mimo narzutu i tak ZDECYDOWANIE lepiej kupić bez dwóch zdań Radeona RX 580 Pulse 8GB za 599zł   cytuję " Gwarancja: Do 4 stycznia 2020 - pozostało 13 miesięcy gwarancji producenta, realizowanej przez sklep Morele " Zastanów się też nad zmianą twojego CPU na zwykłe i7 2600 ktore można wyrwać za około 300zł, a na twojej mobo puścisz ją  na 3,9 GHZ a nawszystkich rdzeniach, 4.2-największą częstotliwość dla jednego rdzenia.  Swoje CPU sprzedaż za okolu 150zł więc to będzie groszowa dopłata. LInk do GPU https://allegro.pl/sapphire-radeon-rx-580-pulse-8gb-ddr5-256bit-i7757025747.html . Te i7 bez k w tej chwili i do pracy i do gier jest lepsze niż ten i5 z k !

 

Nie tylko na GPU długo jadę. Cały zestaw złożyłem równo 7 lat temu i do tej pory nic nie było w nim wymieniane. Jedynie dołożyłem 2 dyski SSD przez ten czas.

Moje założenie wygląda tak żeby wymienić teraz grafikę i pociągnąć na tym ze 2-3 lata a po tym czasie wymienić wszystkie podstawowe podzespoły na nowe za jakieś 3-4tys (w zależności czy grafika teraz kupiona jeszcze będzie dawała radę po tym czasie czy już nie).

Dlatego też perspektywicznie sam rozważałem zakup takiego RX 580. Niestety aukcja, którą zlinkowałeś już się zakończyła. Poczekam kilka dni, może coś innego pojawi się do 600zł.

No chyba, że jednak jakiś użytkownik przekona mnie do jeszcze innego rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...