Skocz do zawartości

Wolne uruchamianie systemu na SSD


Recommended Posts

Sprawdź sobie to co napisałem poniżej i wrzuć tutaj potrzebne rzeczy:

 

1. Rozumiem, że chodzi tylko o sam proces uruchamiania, bo jak już zobaczysz pulpit to działa ok?

 

2. Wyłącz antywirusa (koniecznie sprawdź czy nie ma on włączonych jakichś harmonogramów skanowania czy coś takiego).

 

3. Menedżer zadań, zakładka uruchamianie. Rozwiń żeby było widać wszystko i daj screena.

 

4. Nie robił się ostatnio jakiś update systemu? Pytam tylko, bo jak windows robi duży update, to wcześniej wykonywana jest oczywiście migawka, która zapisuje się na dysku. Dopóki nie pozbędziesz się starych kopii systemu sprzed aktualizacji, to będzie to sobie zalegało i chodziło tak jak chodzi. Kliknij sobie PPM na partycję systemową, właściwości, oczyszczanie dysku. Potem kliknij na dole przycisk "oczyść pliki systemowe" czy coś takiego. Następnie zaznacz wszystko na liście i "OK". Daj znać ile tego było.

 

5. W kwestii aktualizacji, to może problemem jest jakaś konkretna aktualizacja. Możliwe, że jej instalowane zakańcza się niepowodzeniem i przy ponownym uruchomieniu systemu jest kolejna próba jej wgrania. Takie coś może trwać, bo pierw instaluje a jak się nie powiedzie to wycofuje zmiany. Sprawdź jak wygląda sytuacja w windows update.

 

6. Uruchom CMD jako administrator i wpisz chkdsk C: /f jeśli na C: masz zainstalowany system. W innym wypadku zamiast C: daj literkę partycji systemowej. Po wpisaniu może pytać o potwierdzenie. Potwierdzasz, wchodzisz w start i uruchamiasz komputer ponownie. Podczas uruchamiania checkdisk sprawdzi i postara się naprawić ewentualne problemy. Jak zobaczysz pulpit, to wyłącz komputer, uruchom ponownie i sprawdź czy wszystko gra.

 

7. Jak po ponownym uruchomieniu dostaniesz się do pulpitu, to wejdź w dziennik zdarzeń i w zdarzeniach systemowych daj zrzut z rzeczy które działy się w ciągu ostatnich 30 minut.

 

8. System był od nowa instalowany na tym SSD? Jeśli klonowałeś na niego system ze starego dysku, to lepszą opcją było postawienie systemu od nowa niż przenosić go ze wszystkimi śmieciami :)

 

 

Myślę, że masz co robić, także powodzenia i daj znać jak poszło. Nie musisz robić w kolejności w jakiej napisałem. Zacznij od tego co dla Ciebie jest najłatwiejsze  :)

Edytowane przez criner
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okej dzięki zaraz sprawdzę. Antywirusa nie używam ogólnie.


1. Czasami ma jakieś zwieszki, ale zwykle działa normalnie.
2. Antywirusa nie mam, Tylko defender win.
3. https://gyazo.com/fc3bd9ef9c6a2a487b86bad98594b408
4. Wydaje mi się, że jest jakiś problem z aktualizacja Windows Defender, bo ciągle wyskakuje ta jedna sama, zaktualizuje się po czym na drugi dzień widnieje znowu.
7. https://gyazo.com/dd7b3a4fa84d4f57c727554dea4a53a6 Jest od cholery Tych błędów..
8. Tak od początku hula na SSD.


 

Sprawdź sobie to co napisałem poniżej i wrzuć tutaj potrzebne rzeczy:

 

1. Rozumiem, że chodzi tylko o sam proces uruchamiania, bo jak już zobaczysz pulpit to działa ok?

 

2. Wyłącz antywirusa (koniecznie sprawdź czy nie ma on włączonych jakichś harmonogramów skanowania czy coś takiego).

 

3. Menedżer zadań, zakładka uruchamianie. Rozwiń żeby było widać wszystko i daj screena.

 

4. Nie robił się ostatnio jakiś update systemu? Pytam tylko, bo jak windows robi duży update, to wcześniej wykonywana jest oczywiście migawka, która zapisuje się na dysku. Dopóki nie pozbędziesz się starych kopii systemu sprzed aktualizacji, to będzie to sobie zalegało i chodziło tak jak chodzi. Kliknij sobie PPM na partycję systemową, właściwości, oczyszczanie dysku. Potem kliknij na dole przycisk "oczyść pliki systemowe" czy coś takiego. Następnie zaznacz wszystko na liście i "OK". Daj znać ile tego było.

 

5. W kwestii aktualizacji, to może problemem jest jakaś konkretna aktualizacja. Możliwe, że jej instalowane zakańcza się niepowodzeniem i przy ponownym uruchomieniu systemu jest kolejna próba jej wgrania. Takie coś może trwać, bo pierw instaluje a jak się nie powiedzie to wycofuje zmiany. Sprawdź jak wygląda sytuacja w windows update.

 

6. Uruchom CMD jako administrator i wpisz chkdsk C: /f jeśli na C: masz zainstalowany system. W innym wypadku zamiast C: daj literkę partycji systemowej. Po wpisaniu może pytać o potwierdzenie. Potwierdzasz, wchodzisz w start i uruchamiasz komputer ponownie. Podczas uruchamiania checkdisk sprawdzi i postara się naprawić ewentualne problemy. Jak zobaczysz pulpit, to wyłącz komputer, uruchom ponownie i sprawdź czy wszystko gra.

 

7. Jak po ponownym uruchomieniu dostaniesz się do pulpitu, to wejdź w dziennik zdarzeń i w zdarzeniach systemowych daj zrzut z rzeczy które działy się w ciągu ostatnich 30 minut.

 

8. System był od nowa instalowany na tym SSD? Jeśli klonowałeś na niego system ze starego dysku, to lepszą opcją było postawienie systemu od nowa niż przenosić go ze wszystkimi śmieciami :)

 

 

Myślę, że masz co robić, także powodzenia i daj znać jak poszło. Nie musisz robić w kolejności w jakiej napisałem. Zacznij od tego co dla Ciebie jest najłatwiejsze  :)

Edytowane przez kubci0
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że po chkdsk itp. nic się nie poprawiło?

 

W dziennikach masz zdarzenia "Windows Error Reporting". Przeklej proszę cały ten komunikat z zakładki "Ogólne". Sprawdź czy pozostałe komunikaty mają identyczne dane w tej zakładce. Jeśli są jakieś inne, to też poproszę.

 

Co do tej aktualizacji Defendera, to pokombinuj coś w windows update, bo można tam bodajże zrobić coś w kwestii problematycznych aktualizacji (wymusić, pobrać ponownie, pominąć) - musisz sprawdzić.

 

Ad 4)

Robiłeś oczyszczanie?

 

Czy zanim pojawił się problem, coś zmieniałeś szczególnego w konfiguracji albo instalowałeś?

 

Przeskanuj sobie system dla pewności za pomocą malwarebytes

 

Możesz wejść jeszcze raz w CMD z uprawnieniami admina i wpisać sfc /scannow. System sprawdzi spójność bibliotek.

 

Utwórz sobie również nowe konto użytkownika i sprawdź czy tam też widnieje problem. Może coś uszkodziło Twój profil.

Edytowane przez criner
Link to post
Share on other sites

Probowales robic jakas optymalizacje tego SSD ? - jak nie to sciagnij sobie Samsung Magician , tylko ta starsza wersje bodajze 4.5 .

Zrobiłem i nic nie pomogło, jest tak samo, kiedyś miałem podobnie jak mi lagowała myszka w pulpicie i się zacinała. Podejrzewam, że to jest jakaś drobnostka, kto dojdzie do tego stawiam kratę piwa! :D 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie pomógł format systemu. Wina pewnie leży po stronie dysku :/

Edit: Nie pytajcie jak naprawiłem :D przeczyściłem kompa, posprawdzałem czy wszystko jest podpięte dobrze po czym nagle jest wszystko ok :D Dziwna sprawa!

Edytowane przez kubci0
Link to post
Share on other sites

To nie jest dziwna sprawa. to jest pierwsza rzecz , którą powinien zrobić każdy przy jakichś kłopotach z komputerem. Potem dopiero szuka się innych rozwiązań...Gratuluje :)

Ale ja tak na prawdę nic konkretnego nie robiłem jak Tylko czyściłem:P Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...