Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czasami macie potrzebę zadania pytania, które nie wymaga wypowiedzi większej ilości użytkowników. W tym wątku otrzymacie szybką i treściwą odpowiedź.

 

Regulamin:
1) Wątek ten służy do zadawania sprecyzowanych pytań, które nie wymagają wypowiedzi większej ilości użytkowników. 
2) Odpowiedź powinna być treściwa i wyczerpująca, nie skłaniająca do prowadzenia dalszej dyskusji.
3) Pytania dotyczące kupna laptopa nadal zadajemy poprzez zakładanie osobnych wątków. 

 

Przed zadaniem pytania upewnij się, czy wcześniej nie została udzielona na nie odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Orientuje się ktoś kiedy jest planowana premiera Asusa Zenbook UX533FD/FN w Polsce?

Sprawdzałem wiele sklepów oraz serwisów i jak na razie oferowany jest tylko model UX433. Trudno jest znaleźć konkretną informację co do 13 tek i 15 tek z nowej linii Zenbooków.

Dzięki z góry 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, szukam laptopa po części do gier do 3,5 tys i w związku z tym mam pytanie, czy jest jeszcze coś lepszego niż Lenovo LEGION Y530 za 3,5 tys z tej aukcji https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-y530-i5-8300h-8gb-250ssd-1tb-gtx1050-7799231972 ?

Z góry dzięki za info

na xkomie za 3 tys. są z gtx 1050, lepiej poczekać na 1650 lub 1660

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Zastanawia mnie pewna kwestia i może ktoś tutaj mi ją wyjaśni. Ostatnio natrafiłem na kilka ofert laptopów MSI GV62 7RD z zainstalowanym systemem, kupionych około 2-3 miesiące temu i z jeszcze prawie dwumiesięczną gwarancją w cenach około 2000zł. Parametry to Intel Core i7-7700HQ 8x 2,80GHz, Turbo 8x 3,80GHz 4 rdzenie, 8 wątków
Matryca Matowa LED 15.6" Full-HD 1920x1080
8GB RAM DDR4
1000GB HDD SATA
nVidia GeForce GTX 1050 z 4096MB pamięci własnej

 

Zastanawia mnie skąd tak niska cena za prawie nowy i bardzo dobry sprzęt? Gdzieś tkwi haczyk czy już nawet niewiele używane laptopy tej jakości kosztują około 2000zł? Zastanawiam się nad kupnem jednego z nich i w sumie sam już nie wiem czy warto. Wydaje mi się, że tak ale jestem trochę do tyłu z laptopami :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Poszukuję idealnego laptopa na prezent dla matuli czyli użytkowany będzie generalnie do przeglądania internetu ewentualnie jakiś film na youtube/netflix ;)

Bardzo podoba mi się laptop "konwertowalny" z racji bardzo wygodnego użytkowania, ewentualnie jakiś lekki i cieniutki ultrabook.

 

Oczekiwałbym czegoś co posłuży kilka lat (pod względem wydajności), będzie wygodne w przenoszeniu.

 

Ktoś coś poleca szczególnie? Cena około 3k ewentualnie minimalnie więcej

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

znajomy poprosił mnie bym mu przyspieszył laptopa. Zasugerowałem mu kupno dysku ssd, dokupienie ramu do 8gb i przesiadka na windows10. Komputer służy mu do przeglądania internetu: FB, YT, inne, żadne granie.

 

Czy do I3-2310m jest sens podłączanie wyżej wymienionych elementów i windowsa10 czy procesor jest zbyt stary?

Link to post
Share on other sites

Ja w swoim lapku z celeron N2840 kupiłam nową kość RAM i powiem szczerze, że bardzo odżył więc warto. Jeżeli znajomy ma dwa gniazda RAM warto by kupił kość o takiej samej wielkości jak stara [koniecznie niech sprawdzi jej szybkość i napięcie z jakim pracuje!], w dualu RAM jest szybszy. Dysk SSD też mu pomoże. Co do 10 to niech najpierw sprawdzi czy dla jego modelu są sterowniki na stronie producenta. 

Link to post
Share on other sites

znajomy poprosił mnie bym mu przyspieszył laptopa. Zasugerowałem mu kupno dysku ssd, dokupienie ramu do 8gb i przesiadka na windows10. Komputer służy mu do przeglądania internetu: FB, YT, inne, żadne granie.

 

Czy do I3-2310m jest sens podłączanie wyżej wymienionych elementów i windowsa10 czy procesor jest zbyt stary?

Prawdopodobnie będzie to kość niskonapięciowa, oznaczona literką L. Zwróć uwagę aby kupić kość o nie gorszych parametrach niż obecna. Parametry pamięci RAM sprawdzisz np. za pomocą programu CPU-Z.

 

Dysk SSD obowiązkowo. 

 

Można również zastanowić się nad wymianą procesora. Zdaję sobie sprawę że laptop jest wykorzystywany do podstawowych czynności ale jeżeli trafi się CPU w naprawdę dobrej cenie, to osobiście był się zdecydował na kupno. Wszystkie i3 i i5 pomiń, bo to nadal 2 rdzenie i 4 wątki. Patrz tylko na niektóre i7 (np. i7 2760QM) ponieważ tylko część z nich to 4 rdzenie i 8 wątków.

Lista procesorów: https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/codename/29900/sandy-bridge.html

 

Wszystkie modele procesorów zakończone literką M, to modele mobilne i na nich się skupiaj. Modele i7 XM (odblokowany mnożnik) również możesz pominąć bo są to topowe modele z danej serii mobilnej i ich cena z pewnością będzie bardzo wysoka.

 

Na koniec możesz sprawdzić temperatury podzespołów (za pomocą np. HWiNFO) i w razie potrzeby wyczyścić układ chłodzenia oraz nałożyć nową pastę termoprzewodzącą i nowe termopady.

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...
Witam, mam do sprzedania dwuletni, używany (po gwarancji) laptop Lenovo Ideapad 320-15ABR, dysk 480 GB SSD, RAM 12GB, procesor: AMD A12-9720P 2.7GHz, karta graficzna: AMD R8 M535DX, matryca 15.6", system: Win 10, cena na fakturze to 2500zł. Chciałbym zapytać się za ile, mniej więcej, powinienem go wystawić?

Z góry dziękuję

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...