Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam planuje wymienić w starym laptopie dysk na ssd budżet tak jak napisałem około 300zł, fajnie jak dysk miałby 5 lat gwarancji producenta zamiast standardowych trzech i żeby był dosyć szybki (nie wiem jak to jest ze starymi laptopami i dyskami ssd dlatego pisze), teraz mam HDD 5400rpm w laptopie pod SATA, model laptopa ASUS K52JC.

Prosiłbym o pomoc w doborze dysku do tego staruszka, oferty mogą być z ceneo lub z allegro.
Fajnie by było jakby koszta nie przekroczyły 300zł ale jak będzie różnica wydajności dosyć wyraźna to tak do 350zł ale to już maksimum totalne.

A i dysk będzie zapełniony tak w 50% około pewnie spokojnie a czytałem, że niektóre ssd znaczenie zwalniają po takim zapełnieniu, więc prosiłbym o taki dysk który by tak nie robił.

Pozdrawiam i za pomoc wszelaką dziękuje : )

Edytowane przez norbert1111111
Link to post
Share on other sites

No ok mamy dwóch kandydatów MLC to wiem że to są lepsze kości dłużej dysk pożyje
Sprawdzałem ceny to są podobne więc na logike to Adata jest lepsza ale czy nie ma tam jakiegoś haczyka co do prędkości bądź co do prędkości po przekroczeniu ponad 50% pojemności dysku? Tak pytam bo jak kupie to kupie i nie będzie odwrotu, ale cieszy mnie szybki odzew i już 2 głównych kandydatów : )

Link to post
Share on other sites

oba są na tym samym kontrolerze SM2258, oba na kostkach 3D microna, tylko MX500 na wariancie TLC, a SU900 na MLC. 

Oba mają taką samą ilość cache DRAM, oba maja dynamiczne bufory pseudoSLC, oba będą zwalniać po zapełnieniu, ale SU900 jest lepszy... 

Link to post
Share on other sites

Hmmm.....a to nie jest tak że dyski ADATA są że tak się wyrażę niepolecane? Gdyby były dobre to by nie były aż tak tanie w porównaniu do np. Samsunga. Z testów wynika że i tak jeżeli chodzi o dyski SSD to dużo prędzej pada kontroler aniżeli sama pamięć, Autorskie kontroler Samsunga wytrzymuje najdłużej w tych przypadkach.

Link to post
Share on other sites

 

 

Hmmm.....a to nie jest tak że dyski ADATA są że tak się wyrażę niepolecane?
 nie wiem o co ci chodzi, dobre modele, jak SP920 na topowych kontrolerach są jak najbardziej polecane, budżetowe modele to co innego... 

 

Gdyby były dobre to by nie były aż tak tanie w porównaniu do np. Samsunga.
To nie jest argument... IRDIUM PRO kosztowało ponad 650zł za 240GB model podczas premiery, a phison jakoś w czołówce nie jest, choć wolę do SM... 

 

Z testów wynika że i tak jeżeli chodzi o dyski SSD to dużo prędzej pada kontroler aniżeli sama pamięć, Autorskie kontroler Samsunga wytrzymuje najdłużej w tych przypadkach.
Jakie testy? Chętnie je zobaczę, bo jeśli testy żywotności, to jednak kostki ważniejsze, bo kostki zawsze padną. 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...