Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, posiadam dysk Kingston V300 120GB. Ostatnio z ciekawości zrobiłem test programem AS SSD Benchmark i prędkość zapisu zdecydowanie odstaje od tego co jest na stronie (https://www.x-kom.pl/p/119911-dysk-ssd-kingston-120gb-25-sata-ssd-sv300s37a.html). 

Screen z programu - https://zapodaj.net/a7e2691ad355e.png.html

 

Czy powinienem złożyć reklamację?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)!

Link to post
Share on other sites

Pomijajac fakt ze ten SSD jest bardzo slaba konstrukcja to w dodatku tak jak kolega pisze wyzej producent wypuscil 2 wersje tych dyskow .Mianowicie stara wersja v300 miala wzglednie dobre parametry zapisu, nowsza wersja posiada niestety okrojona wydajnosc i nic z tym nie zrobisz.

W jakims procencie masz ten dysk zapelniony i czy probowales robic jakas optymalizacje ?

Kupiles go w Xkomie czy gdzies indziej ?

Link to post
Share on other sites

Pomijajac fakt ze ten SSD jest bardzo slaba konstrukcja to w dodatku tak jak kolega pisze wyzej producent wypuscil 2 wersje tych dyskow .Mianowicie stara wersja v300 miala wzglednie dobre parametry zapisu, nowsza wersja posiada niestety okrojona wydajnosc i nic z tym nie zrobisz.

W jakims procencie masz ten dysk zapelniony i czy probowales robic jakas optymalizacje ?

Kupiles go w Xkomie czy gdzies indziej ?

 

Ostatnio zakupiłem Samsunga 970 Evo 500gb i postawiłem na nim system. Kingston na razie jest niezapełniony i sformatowany. Kupiłem go w x-komie. 

Link to post
Share on other sites

Producent deklaruje w opisie swoja predkosc zapisu a jesli przyjrzysz sie chocby testom praktycznym innych uzytkownikow to sam zobaczysz roznice.Dodatkowo czym mniejsza pojemnosc dysku (120 GB) tym teoretycznie slabsze osiagi.

Jak mozesz to go po prostu zwroc i kup cos normalnego np, jakiegos Goodrama.

Link to post
Share on other sites

kontroler SF + asynchroniczne kostki microna, no nic z tym nie zrobisz, taka jest wydajność, zwróć jak możesz i kup coś normalnego, zapytaj się na forum przed zakupem.  

 

Producent deklaruje w opisie swoja predkosc zapisu a jesli przyjrzysz sie chocby testom praktycznym innych uzytkownikow to sam zobaczysz roznice.Dodatkowo czym mniejsza pojemnosc dysku (120 GB) tym teoretycznie slabsze osiagi.

Jak mozesz to go po prostu zwroc i kup cos normalnego np, jakiegos Goodrama.

 

Dysk już mam 2 lata, więc nie mogę go zwrócić. Jedyne co mogę to reklamacja. Myślicie, że uznaliby taką reklamacje?

Link to post
Share on other sites

Mam ten dysk w pierwszej wersji i jest sporo szybszy . Np zapis seq 150mb/s i to na sata2 , na sata 3 na innej płycie chyba jeszcze troszkę lepszy wynik był . Wersje z tego co kiedyś czytałem były 3 . Ogólnie sporo osób się wypięło na kingstona po tej akcji (a przynajmniej tak się wypowiadali) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...