Skocz do zawartości

Pomoc w wybraniu procesora - komputer do gier


Recommended Posts

Nie uważam aby seria ryzen 7 była przeznaczona na rynek gier. W testach wypada nieznacznie lepiej niz 2600x.

 

Czyli cenowo patrzmy na R5 2600 która na chwilę obecną wyceniona jest w przedziale 600-700zl.

 

Najciekawsza sprawa to kwestia rozdzielczości. Zdecydowana większość testuje gry w 1080 fhd. Tutaj

I5 9600k będzie około 20fps szybsza. Jednak jeśli wrzucimy rozdzielczość 1440p, to wyniki zaczynają się zlewać.

Gdzie przy 2160p idą łeb w łeb.

 

 

Oczywiście jeśli gra lubi mocny 1 rdzeń to i5 znowu idzie do przodu.

 

Trzeba się zastanowić czy nie lepiej zainwestować w tańszy ryzen a różnice dołożyć do lepszej karty i wyższej rozdzielczości monitora....

 

https://youtu.be/Dz4Mjhx3kpU

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Hej dobrzy ludzie :) Przespałem się z tym wszystkim i postanowiłem poczekać z zakupem do lata.. Zobaczymy co sie wydarzy. DOdatkowym plusem jest to, że odłożę więcej $ :D. Nie chcę popełnić błędu, zdania są rozdzielone. A to nie jest mała kwota jak dla mnie.

 

Nie chcą zakładać nowego tematu w dziale GPU, zapytam tutaj. Mam nadzieję, że nie bedzie zastrzezeń. Na co zwracać uwagę kupując GPU by monitor chodził na 144Hz odświeżania.Czy wystarczy tylko DP, czy coś jeszcze. Monitor obsługuje, jednak na obecnej karcie bez DP mam 60HZ najwiecej.

Chodzi o najtańsza kartę do tego lata. Myślę o tej Sapphire PULSE RADEON RX 550, 2GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI-D, DP, BOX (11268-03-20G).

 

Obecnmy zestaw:

NVIDIA GeForce 650 Ti

i5 4460 3,2Hz

Gigabyte Z97-HD3

DDR3 Goodram Play 8GB (2*4GB; 1600Hz)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mowa była o 2700x kolega liber25 go właśnie polecał zamiast 9600k, dlatego się do niego odniosłem :D. Ogólnie jak się podkręci i5 to już o żadnej konkurencji w wydajności nie ma co mówić.

W FHD. W 2/4k różnice się zacierają, bo to procesor przestaje być ograniczeniem.

@AudiAWX

 

Ten drugi film pokazuje że procesory poza aplikacjami jadącymi na 8r, są podobne w wydajności.

 

Między R5 a R7 jest prawie 2 krotną różnica w cenie. W grach mamy ~5%. Średnio opłacalne.

Link to post
Share on other sites

Skoro różnica w wydajności niewielka jest, to brałbym i5 skoro tańszy te parę groszy. Jednak teraz się zastanawiam, które gniazdo jest przyszłościowe am4 czy 1151 (Coffee Lake). Tak jakbym miał wymieniać samego procka, a mobo i GPU zostawiał bez zmian.

 

AM4 definitywnie, nowe Ryzeny za pasem, a nawet według niezbyt optymistycznych prognoz będzie bardzo dobrze. IMHO lepiej poczekać do lata z zakupem.

Link to post
Share on other sites

Witajcie :) Troszkę poczytałem. Co myślicie o nowych procesorach AMD Ryzen 3000 i Radeon VII. Myślę, że warto czekać. Zobaczymy jeszcze co pokażą testy. GPU ma być podobno już w lutym, a procki w połowie roku :D Na lato jak planowałem. Co nowa technologia to nowa :) Dziękuję za podpowiedzi i odpowiedzi na w/w pytanie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...