Skocz do zawartości

Pomoc w wybraniu procesora - komputer do gier


Recommended Posts

Nie kupuj Intela... to zupełnie nie ma sensu teraz. coraz więcej gier obsługuje więcej wątków. Lepiej wyjdziesz z Ryzenem 2700X niż z tą i5. Już teraz 4/8 jest często za słabe do gier to i zaraz 6 rdzeni będzie też za mało. Pozatym, Ryzen jest bardziej przyszłościowy, zaraz zaprezentują Zen2 w której pomijając proces 7nm, jeżeli rozwiążą problem z CCX to nikt o zdrowych zmysłach nie będzie w stanie polecić Intela do czegokolwiek, a nowe procki będą kompatybilne z obecnymi płytami.

Link to post
Share on other sites

9 gen to tak naprawdę skylake tylko przerobiony. Intel wrzucił w ten procesor co tylko mógł na 14nm. Lut, specjalne procesy zarządzania pamięcia  itd. no i oczywiście rzucił cenę z kosmosu.

 

Ryzen 2700x w grach to poziom maksymalnie i5 8400.

Link to post
Share on other sites

Ryzen 7 będzie w cenie i5 9600k która sama boostuje na 4,9ghzni będzie bez apelacyjnie wydajniejsza w grach niż ryzen.

Gen 9 ma lutowanych ihs więc procesor świetnie nadaje się do OC. Ma 6r/6 wątków.Razem z RTX 2070 zrobi masakrę!

Może i boostuje do 4.9GHz ale na jednym rdzeniu.

Zglupialem :) to nie brać i5 xd? To rozsądna cena patrząc na i9 xd

Intel ma teraz przesadzone ceny. i5 sam z siebie nie boostuje do 4.9GHz na wszystkich rdzeniach. Tu zostałeś wprowadzony w błąd. Jak możesz poczekać to tak zrób bo na CES AMD ma zaprezentować nowa generację Ryzena i jak przecieki się sprawdzą na rynku moze zrobić sie ciekawie.

Link to post
Share on other sites

@Bluza26

 

Bardzo dużo "jeśli" w tej wypowiedzi.

 

Nikt tutaj nie poleca 4/8 tylko co najmniej 6/6 w 9600k.

 

Naliczyłem aż jeden raz podobnie użyte słowo, ciekawe. Ta i5 to jest zakup na teraz. Jeżeli ma być przyszłościowy to najlepiej jest poczekać na CES albo kupić Ryzena którego i tak później będzie można wymienić na nowszego.

Link to post
Share on other sites

Badziej przyszłościowy ryzen ? Logicznie myśląc to kupujesz teraz ryzena za 1400 którego już teraz zjada w grach taka i5. Po targach okazuje sie że nowe procesory AMD niszczą wydajnością wszystko, Twoj ryzen traci mocno na wartości nie odzyskujesz kasy na sprzedaży, pakujesz dajmy na to drugie tyle kasy w nowego Ryzena. Druga opcja na targach okazuje się że nowe ryzeny dogoniły wydajnością Intela - Ty zostajesz ze starym słabym ryzenem. Fajna przyszłościowość :D . Jest jeszcze kolejna opcja że na targach pokażą sampla, screeny, a nowe procesory pojawią sie pod koniec roku, czyli bujasz się na starym złomie przez kolejny rok, czekać można w nieskończoność, bo raczej intel też nie pozostawi rynku bez odpowiedzi i wtedy czekasz do premiery nowych inteli :D

Link to post
Share on other sites

Reasumując, aby niczego nie żałować powinienem poczekać te kilka tygodni. Dzięki wszystkim za dobre rady i chęci, ale trzeba być cierpliwym i myśleć przyszłościowo:) Nie sądzę aby coś w grach się zmieniło i i5 9600k mógł mnie rozczarować w ciagu kilka lat, ale jak AMD moze pokazać coś fajnego, warto się wstrzymać.

Myślicie, że ile po tych targach można myśleć o zakupie? Jak wspomniałem zależy mi na GPU, i nie wiem czy coś kupić najtaniej by wytrzymała do tego czasu. Chodzi mi by miała DP by mu ustawić odświeżanie 144Hz i  była chociaz trochę lepsza od mojej zabytkowej (GTX 650Ti).

No chyba, że brać tą i5 jeżeli miałbym czekać ponad pół roku :)

Edytowane przez maroks_ol
Link to post
Share on other sites

Na nowe Ryzeny i tak poczekasz do drugiego kwartału.

Styczniowa konferencja to tzw "papierowa premiera".

Z zapowiedzi ma być więcej rdzeniow.

Wiele lat już się sam trochę oszukuje że AMD pokaże coś ciekawego.

 

Co do tego Intela i5 9600k, to fakt nie boostuje na 4,9ghz. Boost ma 4,6ghz na pierwszym rdzeniu, następne 4,5 i 4,4.

Gdzie spokojnie w 3 krokach ustawiasz na sztywno od 4,5 do 5ghz na wszystkich 6. Ryzen nie ma szans tego dogonić.

Link to post
Share on other sites

i5 gry ci zapchają za rok bo to 6/6 lepiej już wziąć 8700k 6/12 lub ryzena 7 2700x lub czekac na ces 2019 bo z przecieków zaczynają się układać sensowne cepy które potencjalnie będą mogły boostowac do 5gh za 16 rdzeniach ja tam za tą i5 nie obstawałbym tak

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...