Skocz do zawartości

Jaki ram do komputera (8GB + 4GB)


Recommended Posts

Siema,

mam 8gb ramu w moim pc i chce dokupić kość 4gb bo w nowych grach ram jest potrzebny i czasem brakuje. Będę mieć 12gb zamiast 8gb.

I teraz żeby wszystko działało muszę kupić dokładnie taki sam ram jak teraz mam,

ddr3, 1600Mhz i cl9, zgadza się?

 

Czy dokupienie 4gb ramu na 1 kości ma sens czy lepiej kupić 2x2gb?

Mam 4 sloty na pamięć ram, 2 są zajęte dwoma koścmi  HyperX DDR3, 4GB, 1600MHz, CL9 .

 

Krótko mówiąc:

 

kupuje jedną identyczną kość jaką teraz mam, lub dwie kości 2x2gb, wpinam do płyty głównej i powinno wszystko śmiagać. 

 

Tylko brać 2x2gb czy 1x4gb czy bez różnicy?

 

Mój pc:

Płyta główna, msi h55-g43

Procesor i5 4690k

Ram  2 kośći HyperX DDR3, 4GB, 1600MHz, CL9 

Reszta nie ważne

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie 2 x 2GB bo będziesz mieć dual channel (2x4GB obsadzasz w slotach kanału A i 2x2GB w slotach kanału B czyli jedna para w niebieskie sloty druga w czarne), inaczej będzie kicha. A najlepiej zrobisz kupując 2 x 4GB takie same jak masz teraz, ale to już by był większy wydatek.

Link to post
Share on other sites

Pytanie za milion dolarów. Tu masz testy z zeszłego roku:

a tu tegoroczne:

Są inne gry wiec podaje oba obejżyj sobie zobacz ile która gra zjada ramu i sam sobie musisz odpowiedzieć czy jest sens inwestować w ram. 

A odnośnie ewentualnej odsprzedaży w przyszłości raczej dużo łatwiej będzie sprzedać 4 takie same kości niż 2x2GB +2x4GB. No i jest jeszcze taka kwestia że teoretycznie 12GB powinno pracować bez problemu w dual channal ale widziałem już 100 konfiguracji które powinny działać a sypały błędami. Jak to się mówi komputery są kompatybilne i kompatybilniejsze  ;)  Posiadanie takich samych kości w każdym slocie jest zawsze najbardziej optymalną ścieżką.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...