Skocz do zawartości

Prezentacja, wyświetlanie własnego numeru / ID


Recommended Posts

Na dniach zakupiłem telefon Nokia 7 Plus z zainstalowanym czystym Androidem 9 PIE. Poprzednio miałem telefon Nokia Lumia 735 pod Windowsem.

 

Problem polega na tym że gdziekolwiek dzwonię to nikt nie widzi mojego numeru. Szukałem i ten problem się powtarza ale nie znam rozwiązania. Nigdzie w opcjach nie widzę możliwości wyboru czy mój numer ma być widoczny dla innych czy nie. Wiele osób odrzuca połączenia z nieznanych numerów.

 

Na poprzednim telefonie było ok. Numer mam w Orange.

Link to post
Share on other sites

To nie działa.

Użyłem kodu *110*30# i odpowiedziało, że usługa niedostępna w tym planie taryfowym. Albo w Orange coś znowu popieprzone albo jakaś niezgodność z nowym Androidem. W aplikacji "Mój Orange" teraz też nie widzę opcji dotyczących prezentacji numeru. Na ich forum "Nasz Orange" też nie mogę się zalogować bo mój poprzedni nick jest dla mnie niedostępny. Parodia.

Tu podobny temat

https://forum.android.com.pl/topic/350895-nokia-7-plus-nieznane-numery-raz-si%C4%99-to-pojawia-a-raz-nie/

Przy okazji. Zna ktoś szybki i prosty sposób na wyświetlanie ekranu telefonu na monitorze komputera gdy telefon jest podpięty przez USB do kompa. Wiele aplikacji w sklepie jest nie do końca kompatybilnych z nowym Andkiem a ja sam dopiero wnikam w niuanse Androida bo poprzedni telefon miałem na Windowsie.


Więc tak. Prawdopodobnie coś tam robią w systemie pod kątem Nasz Orange. Na ich forum już mogę się zalogować. Opcję prezentacji własnego numeru być może przeoczyłem w wersji na stronie www a w aplikacji odnalazłem sam. Trochę się różniły apki w wersji na telefony z windowsem i andkiem.

Po prostu na starym telefonie było ok a po przełożeniu karty do nowego samoczynnie spowodowało, że nawet znajomi nie widzieli mojego numeru, nazwy pomimo posiadania mnie w kontaktach.W aplikacji mobilnej Mój Orange wyłączyłem możliwość blokady i wyboru prezentacji mojego numeru u rozmówcy co pozwoliło w końcu na wyświetlanie mojego numeru u odbiorców.

W celach testowych przełożyłem kartę do starego telefonu i do dzisiaj się męczę.

https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Problem-z-prezentacj%C4%85-numeru/m-p/117718#M14133

Wyświetlanie ekranu telefonu na kompie przez USB załatwiłem prowizorycznie programem Vysor bez użycia przeglądarki Chrome https://www.vysor.io...//www.vysor.io/

Edytowane przez grzegorz75
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...