Skocz do zawartości

Płyta główna ASUS X550LD - ile obsłuży max RAMU


Recommended Posts

Cześć.

 

Chciałbym dołożyć kość RAM do mojego laptopa, jw. zintegrowany ASUS X550LD, i3-4010U z Intelem HD 4400 2GB DDR3. System W10 Home x64 bit. Aktualnie posiadam 4GB RAM DDR3 1600 MHz Cl11.

 

Dane sprawdzane zarówno w menedżerze zadań w zakładce Wydajność/Pamięć, jak i w CPU-Z, czy cmd.exe

 

W cmd.exe po komendzie /systeminfo wyrzuca mi takie informacje:

 

Total Physical Memory:     3 979 MB

Available Physical Memory: 1 264 MB
Virtual Memory: Max Size:  5 387 MB
Virtual Memory: Available: 1 944 MB
Virtual Memory: In Use:    3 443 MB
 
W menedżerze zadań podobne dane, gdzie przykładowo w użyciu w aktualnej kompresji przy pracy komputera mam 2,6 GB, dostępna 1,3 GB, co daje nam jak w cmd.exe Total Physical Memory3 979 MB.
 
Zastanawia mnie jednak wiersz "Zadeklarowana 3,x*/5,3 GB" (gdzie x w danych momentach waha się od 3,3 do 3,8 GB).
 
Zastanawiam się czy może kluczem jest informacja z cmd.exe odnośnie Virtual Memory: Max Size:  5 387 MB, - czy może to jest informacja o max dodatkowej pamięci RAM dla płyty głównej. Rozumiem to przez pryzmat, że jest to pamięć wirtualna, która może być jeszcze wgrana do optymalnej obsługi. Po jej wgraniu (4GB) automatycznie dane systemu zmienią się odpowiednio na Total Physical Memory: 8GBVirtual Memory: Max Size:  1,3GB?
 
Niestety w CPU-Z w Mainboardzie też nie ma informacji o max RAMie, gdzie mam m.in. tylko Manufakture, Model, Chipset.
 
Na stronie producenta ASUS znalazłem jedynie takie info przy laptopie z tą płytą:
 
"Pamięć: 1x DIMM socket, DIMM do 4 G, DDR3L 1600 MHz SDRAM, Układ pamięci na płycie (on-board memory) 4 GB"
 
 
Dodatkowo we wcześniej wspomnianym menedżerze zadań mam informację o użytych gniazdach 1 z 4.
 
Proszę o informacje ile dokładnie kości oraz jaką max pojemność pamięci RAM obsłuży płyta główna?
 
PS. Procesor na stronie producenta w specyfikacjach miał max obsługę pamięci do 16GB. Tylko czy tyle obsłuży płyta główna?
 
Z góry dzięki wielkie za pomoc! :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...