Skocz do zawartości

GTX 970 czy RX 570 8GB ?


Recommended Posts

Witam. Borykam się z dylematem co lepiej kupić do mojego zestawu. Na początku myślałem nad kupnem GTX 970, jednak RX 570 ma więcej pamięci więc myślę że jest chyba bardziej przyszłościowy jeśli chodzi o rozbudowę mojego komputera (w obu przypadkach karty używane). No i też kwestia nie wygląda za ciekawie bo mam monitor z wejściem VGA i o ile do GTX 970 podepnę go bez problemowo to do RX 570 już nie, więc musiałbym od razu z nim kupić monitor. Monitor na pewno będę zmieniał za jakiś czas bo jednak już te 720p trochę męczy oczy  :/.

Jednak razem z grafiką nie chciałem go kupować bo trochę "zaboli" to mój portfel i w obecnym momencie na nic specjalnego w zakresie monitorów mój budżet nie pozwala   :/. I teraz kwestia czy warto w moim przypadku kupić RX 570 8GB i od razu monitor czy może jednak tego GTX'a 970? Z góry dziękuje za pomoc.

 

Aktualnie posiadam:

 

- I7-920 @4GHz

- XFX HD6950 2GB

- 2 x 4GB GoodRam Play

- Asus P6T SE

- Corsair VS 450W

- WD Caviar Blue 500GB

 
Link to post
Share on other sites

Rx 570 z 8GB VRam to chŁyt marketingowy, bo tej karcie prędzej kończy się "moc" niż pamięć. W prawie tej samej cenie jest rx 580 4GB, która jest szybszą grafa.

 

Jeżeli jednak myślisz również nad zmianą monitora, to opcja pod FreeSync + Redeon jest bardzo sensowna.

Link to post
Share on other sites

Rx 570 z 8GB VRam to chŁyt marketingowy, bo tej karcie prędzej kończy się "moc" niż pamięć. W prawie tej samej cenie jest rx 580 4GB, która jest szybszą grafa.

 

Jeżeli jednak myślisz również nad zmianą monitora, to opcja pod FreeSync + Redeon jest bardzo sensowna.

Chłyt czy nie, to praktycznie w tej samej cenie kupi 8GB co 4GB, różnice w używkach są nieduże.

Link to post
Share on other sites
Zdecydowanie wziąłbym RX570 8GB... bardziej perspektywiczna karta... co do podłączenia to się nie obawiaj bo za 20 zł kupisz przejściówkę z hdmi na vga więc stary monitor podłączysz.

 

 

Przez przypadek nie ma na tym konwerterze opóźnień? Bo kiedyś się interesowałem tematem i były właśnie odradzane, dlatego nawet tego nie brałem pod uwage wcześniej.

 

 

 

Rx 570 z 8GB VRam to chŁyt marketingowy, bo tej karcie prędzej kończy się "moc" niż pamięć. W prawie tej samej cenie jest rx 580 4GB, która jest szybszą grafa. Jeżeli jednak myślisz również nad zmianą monitora, to opcja pod FreeSync + Redeon jest bardzo sensowna.

 

 

No właśnie tą karą myślałem bo w sumie maksymalnie będę korzystał z fullhd.

 

 

 

Czy używane karty w chodzą w grę?

 

 

Tak jak wyżej pisałem obie karty miały być używane. I w sumie patrze tylko na używane przy moim budżecie.

No teraz właśnie mogę kupić RX 580 4GB za 550zł to nie wiem własnie czy nie kupię tego faktycznie.

Edytowane przez urban5090
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno: do nowego rx 580 dostajesz dwie z trzech gier do wyboru, które potem możesz odsprzedać (nie jest to prosty proces, bo klient musi dać Ci zalogować się na swoje konto steam /uplay żeby dodać gry, ale ja to z człowiekiem ogarnąłem) - 200 PLN min zatem jest Cashback więc warto się zastanowić nad taką opcja.

Link to post
Share on other sites

 

 

Z zasilaczem nie masz problemów, oc i7 i hd6950 to trochę dużo jak na 450w?
 

 

Daje rade na spokojnie, ale karta już dzisiaj "wyjechała" z mojego zestawu bo znalazła nowego nabywce  :P


Dobra kwestie monitora mam z głowy w poniedziałek raczej będę go już miał. Także teraz już kwestia karty. Tak jak już wspomniałem wcześniej mam okazje w moim pobliżu kupić RX 580 4GB za 550zł ma jeszcze 20 miesięcy gwarancji. Teraz kwestia czy faktycznie warto dopłacić te 120zł około do wersji 8GB na allegro. Monitor będę miał 1920x1080 i raczej już przez długi czas nie będę go zmieniał. Jak myślicie panowie?

Link to post
Share on other sites

Jednak w końcu kupiłem RX 580 8GB, miejmy nadzieję że długo posłuży. Dzięki za pomoc panowie. Jednak faktycznie lepiej teraz nie wiele dopłacić a mieć zapas w razie czego, niż później pluć sobie w brodę.

 

 

 

Nie znam się na monitorach ale czas reakcji na poziomie 5ms to lipa. Osobiście posiadam ten : https://www.x-kom.pl...hsx-czarny.html i nie narzekam na smużenie, zaletą są także wąskie ramki.
 

 

Myślałem właśnie nad tym Samsungiem podesłanym przez Ciebie ale właśnie za Asusem który podesłałem przemawia głównie ekran IPS - oddanie kolorów i jakość obrazu, bo jednak wiele czasu pomijając gry to ja głównie spędzam w photoshopie.

Link to post
Share on other sites

1080p IPS 75 Hz bez FreeSync za 850 pln... :/ To ja bym już wolał VA ale 144 Hz z FS za 1000 pln, szczególnie że bierzesz Radeona.

 

https://allegro.pl/oferta/monitor-led-msi-optix-mag241c-23-6-va-300-cd-m2-7708269916

 

EDIT: 

 

@Dawn, wkleiłem jeszcze raz, ale u mnie wchodził za pierwszym razem.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Tylko że podany przez Ciebie monitor już sporo wykracza poza mój budżet. A tego Asusa mam okazję kupić za 500zl używanego. Choć teraz jak przejrzałem nowe monitory to zastanawiam się nad opłacalnością tego Asusa, skoro już do 500zl jestem w stanie kupić nowy monitor IPS 24 cali. Może jakby udało się zbić te 50zl z ceny to miało by to jeszcze jakiś sens.

Link to post
Share on other sites

Tylko że podany przez Ciebie monitor już sporo wykracza poza mój budżet. A tego Asusa mam okazję kupić za 500zl używanego. Choć teraz jak przejrzałem nowe monitory to zastanawiam się nad opłacalnością tego Asusa, skoro już do 500zl jestem w stanie kupić nowy monitor IPS 24 cali. Może jakby udało się zbić te 50zl z ceny to miało by to jeszcze jakiś sens.

Tak, ale za 500 PLN dostaniesz 60Hz. Jednak ten asus ma 76Hz ( w opisie) a to jednak różnica.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...