Skocz do zawartości

HP Pavilion x360 14-ba005nw 14" Intel® Core™ i5-7200U - 4GB RAM


Recommended Posts

Witam, mam nie lada problem bo chciałbym w tym o to laptopie HP rozszerzyć pamięć ram do 8gb.

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-pavilion-x360-14-ba005nw-14-intel-core-i5-7200u-4gb-ram-128gb-dysk-win10.bhtml

Aktualnie posiadam 4gb i tu najważniejsze pytania:

1.Czy posiada drugi slot na pamięć? Na jednej stronie piszą , że tak , na innej , że jest wlutowana i nie ma możliwości rozbudowy - może ktoś posiada i juz próbował coś z tym robić

2.Czy laptop ten nie straci gwarancji jeżeli sam będę chciał sobie ten ram dołożyć?

3.Jaką pamięc dołożyć ? 2133 czy 2400? czy kupić pojedyńczą 8 gb 2400mhz , czy dołożyć drugą kość 4 gb 2133mhz(jeżeli w ogóle jest taka opcja) żeby działały w dual channel

 

No i pytanko o dysk ssd w tym lapku:

- czy jest możliwosć jego wymiany na większy, np. 480/512 gb? wiem, że gniazda sata wolnego nie posiada ale może zamiast tej 128 gb można wsadzić większy.

 

Co nie co się znam na laptopach ale tu wysiadam bo specyfikacje z różnych sklepów mówią co innego o tym produkcie , no i kwestia utraty gwarancji dlatego jeszcze go nie rozkręcałem.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

1) Znalazłem recenzję podobnego modelu i z niej wynika, że jest tylko jeden slot na pamięć RAM:

https://www.notebookcheck.net/HP-Pavilion-x360-14t-7200U-940MX-FHD-Convertible-Review.245780.0.html

 

2) Prawdopodobnie tak. Najlepiej skontaktuj się z działem technicznym i zapytaj. Polecam kontaktować się poprzez e-mail - zawsze to dowód w razie ewentualnych problemów.

 

3) Jeżeli slot jest jeden, to wymień kość o pojemności 4GB na 8GB, o taktowaniu 2400MHz - takie taktowanie posiada oryginalnie montowana kość pamięci RAM.

 

4) Tak, możesz zamontować pojemniejszy dysk SSD.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...