Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.
 

Przymierzam się do zakupu komputera, którego podstawą mają być i9 9900k wraz z RTX 2080 i do tego póki co 16GB RAM w konfiguracji 2x8GB.

Chciałbym się dowiedzieć czy chłodzenie Dark Rock 4 bądź Dark Rock 4 PRO od BQ podołają tej konfiguracji jeśli nie zamierzam podkręcać procesora ani karty (nie zamierzam nic zmieniać, wszystko zostanie na fabrycznych taktowaniach). Chciałbym po prostu w przyszłości (wydaję mi się, że za przynajmniej 2 lata) gdy komputer będzie tracił na wydajności dokonać rozbudowy i dopiero zainwestować w porządne AIO i wówczas pomyśleć o jakimś małym OC (nie znam się na tym kompletnie więc i tak nie będą to pewnie jakieś ogromne taktowania).

 

Dodam, że komputer wykorzystywany będzie tak na prawdę do gierek w FullHD i to mało wymagających (FIFA,CS,FORTNITE,LOL), przeglądania internetu, amatorskich obróbek video w Adobe Premiere/Vegasie, tworzenia amatorskich grafik 2D/3D w Photoshopie, także nie będzie raczej katowany.

Chciałbym również dowiedzieć się czy np. taki Dark Rock 4 PRO nie będzie zasłaniał slotów RAM bo jest on dość duży w porównaniu do Dark Rock'a 4. (Planuję całość obsadzić na Gigabyte Z390 PROjeśli macie lepszą propozycję MOBO do 1tyś to chętnie bym się poradził)

 

 

RAM jaki planuję zakupić, głównie ze względu na to, że chciałbym jednak aby PC ładnie się prezentował przy takim wydatku jakim ma być to:

 

https://www.x-kom.pl/p/457717-pamiec-ram-ddr4-hyperx-16gb-3600mhz-predator-rgb-cl17-2x8gb.html

lub

https://www.x-kom.pl/p/440686-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-trident-z-rgb-cl16-2x8gb.html

 

[TUTAJ PROSZĘ O PORADĘ :)]

Obudowy nad którymi myślałem to:

Aquarius x70T RGB

Armis AR7 TG RGB
Gladius GD8 TG ARGB
Silent Base 601 z oknem

Która zapewniłaby rozsądne temperatury bez kręcenia podzespołów i przy tym fajną kulturę pracy i montażu/możliwości chowania kabli.

 

 

 

*I tak, wiem, taka konfiguracja dla moich zastosowań i do tego pracy w FullHD to troszkę bezsens i można złożyć lepszy PC w danym budżecie i pewnie zostanę za to zjedzony, ale składam komputer który tak na prawdę będzie dla mnie maszyną która przez lata nie będzie gwałtownie zmieniana, chciałbym też aby cieszył oko, lubię RGB więc planuję też zakup takich a nie innych podzespołów (obecnie Core 2 DUO i GTX 650 zamknięte w obudowie bez jednej blachy od 5 lat).
 

 





 

Link to post
Share on other sites

Akurat BQ podaje jakie max TDP ogarniają ich coolery, i dla Dark Rock 4 jest to 200W, dla Dark Rock 4 PRO aż 250W. I9 9900k ma 95W TDP, więc oba coolery ogarną bez problemu nawet z OC i wcale nie gorzej niż AIO. Tak więc jakbyś chciał na takowe zmieniać to co najwyżej dla wyglądu.

 

 

Chciałbym również dowiedzieć się czy np. taki Dark Rock 4 PRO nie będzie zasłaniał slotów RAM bo jest on dość duży w porównaniu do Dark Rock'a 4

 

 

 

b29b4cffb6dfd37420add9f8a0a111d4.jpg

Edytowane przez sznib
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat BQ podaje jakie max TDP ogarniają ich coolery, i dla Dark Rock 4 jest to 200W, dla Dark Rock 4 PRO aż 250W. I9 9900k ma 95W TDP, więc oba coolery ogarną bez problemu nawet z OC i wcale nie gorzej niż AIO. Tak więc jakbyś chciał na takowe zmieniać to co najwyżej dla wyglądu.

 

 

 

 

A różnica między Dark Rock 4 a Dark Rock 4 PRO byłaby znacznie odczuwalna? Bo wersja PRO jest dosyć, że tak powiem olbrzymia i boje się, że RAM'y po prostu się nie pomieszczą.

 

 

Edytowane przez kubuss
Link to post
Share on other sites

Okej, to sprawę coolera mam rozwiązaną, nie będę zakładał już nowego tematu, obudowy które wymieniłem będą ok? Chodzi o przewiewność, aranżację okablowania i kulturę pracy. Z polecanych wiem, że na pewno powinienem brać pod uwagę Fractala Design Meshify C i Phanteksa Enthoo ale nie mają one kontrolera wentylatorów co może być chyba sporym minusem. Do rzeczy, która z wymienionych przeze mnie obudów najlepiej sprawdzi się w stosunku jakość/cena, jeśli w ogóle jakaś się sprawdzi przy i9 i tym RTX. 
Z góry dzięki za pomoc :)

Dodatkowo chciałem zapytać czy RAM'y 3600/CL17 w porównaniu do 3200/CL16 będą odgrywać różnicę w grach/codziennym użytkowaniu?

Edytowane przez kubuss
Link to post
Share on other sites

W grach przy tym CPU? jasne, że będą. Jak kogoś stać na 9900K to tym bardziej na szybki RAM.

Przy RTX 2080 i tym CPU w żadną wyciszoną obudowę się nie pchaj, potrzebujesz czegoś przewiewnego jak Enthoo Pro M TG/Luxe TG.

Chłodzenie DR 4 Pro lub NH-D15.

Co z zasilaczem?

Link to post
Share on other sites

Co z zasilaczem?

Okej czyli RAM wezmę 2x8 CL17 3600 Predator RGB od HyperX (Kingstona), chłodzenie to Dark Rock 4, obudowy które zaproponowałem są naprawdę tak „cienkie” czy jak?

Zasilacz jaki planuję zakupić to Seasonic Focus Plus 650W 80+ Gold, chyba będzie ok? Czy dopłacać do wyższej wersji certyfikatu? Kręcić póki co i tak nie zamierzam wiec 650W chyba jest ok.

 

*Warto w 2018/19 roku brać pod uwagę konstrukcje Zalmana, dokładniej Z11 Neo? Czy to już przeżytek?

Edytowane przez kubuss
Link to post
Share on other sites

9900K z RTX 2080 swoje pobierze, także tutaj wersja 750W za 450zł nie zaszkodzi.

 

Raczej schodzenie na DR4 przy tym CPU to mało rozsądne posunięcie.

RAM daj chociażby G.Skil RipjawsV 3000MHz 14CL/3200MHZ 15CL oby na B-die Samsunga.

Na testach i9 9900k kręcony do 5 GHz (u mnie będzie stock) + RTX 2080 biorą razem 448W wiec w moim przypadku gdy nie zamierzam nic kręcić 650W chyba wystarcza i to z zapasem bo reszta setupu (1x120GB Sata SSD, 1xPCI~e 500GB SSD, 2x8GB RGB RAM, Mobo z RGB, cooler Dark Rock 4/4Pro, 2 monitory, myszka z podświetleniem, klawiatura z podświetleniem , słuchawki,mikrofon USB) Edytowane przez kubuss
Link to post
Share on other sites

W grach I9 9900k nie weźmie więcej niż 100W, nawet podkręcony do 5Ghz.

Co innego w syntetykach, tutaj będzie aż 200W dla niepodkręconego procesora i 250W dla podkręconego (sam procesor).

 

https://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i9-9900k-9th-gen-cpu,5847-11.html

Okej, krotka piłka :D, przy gierkach i całkowicie amatorskim zastosowaniu w photoshopie/vegasie/premiere wszystko na stockowych taktowaniach, nic nie zamierzam kombinować, 650W wystarczy czy raczej będzie na styk? Najwyższe taktowania to te które same się ustawią po złożeniu czyli domyślne.Komputera nigdy nie zamierzam poddawać jakimś testom obciążającym czy badajacycm jego wydajność.

Czy nie "dziadować" dołożyć te 5 dyszek i wziąć Seasonic Focus Plus 750W 80+ Gold? Czy ten model Seasonica jest dobry czy może szukać innej firmy zasilacza?

Edytowane przez kubuss
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...