Skocz do zawartości

Problem z instalacją sterownika grafiki Radeon R7 (AMD A12)


Recommended Posts

Witam posiadam laptopa lenovo ideapad 320 z procesorem Amd A12 ze zintegrowaną grafiką Radeon R7. Sytuacja wygląda następująco. Miałem zainstalowany Windows 10 Enterprise wersję testową i laptop działał wyśmienicie lecz licencja się skończyła i byłem zmuszony przejść na system Win 8.1 Pro który posiadam.

 

Instalacja systemu przebiegła standardowo bez żadnych problemów. Nie mogłem wyszukać sterowników dla systemu 8.1 więc pobrałem jeden z pomocnych programów wyszukujących sterowniki i ufff działa ale...

nie wyszukało sterownika dla grafiki (Mam też wrażenie że troszkę szybciej się rozładowuje ale to może tylko wrażenie albo inny plan zasilania). Próba instalacji sterów pod win 10 (wiem, wiem. Chciałem spróbować wszystkiego). Instalacja myśli i błąd, jeszcze jedna próba i poszło. Program od Amd wskazuje że sterownik jest zainstalowany. Niestety sterownik nie działa, zresztą nic dziwnego.

 

I tu pojawia się pytanie do Was ;)  Znacie jakieś rozwiązanie tego problemu? Co zrobić z tym nieszczęsnym sterownikiem? Czy jest na to wyjście oprócz kupna nowego systemu? Win 10 w wersji Home kosztuje 500zł więc na razie wolał bym zostać przy 8.1

Link to post
Share on other sites

Z zainstalowane i aktywowanej 8.1 ściągnij Media Creation Tool ( z Microsoftu). Zrób update do 10 ( jeśli masz 8.1 Pro to zrobi ci do Pro).

Myślałem że ta opcja jest już nie dostępna  :roll:  Nie wiem też jak wygląda to z kluczem bo klucz jest z programu studenckiego Microsoft imagine. Nie będzie z tym problemów?? Nie ma opcji ogarnięcia tego sterownika? Nie miał ktoś takiego problemu?

Edytowane przez demon1400
Link to post
Share on other sites

Maksymalnie 3 tygodnie temu instalowałem Windows 10 na kluczu do Win 7!

Działa bez problemu

EDIT

Też była to wersja studencka z Microsoft Imagine

I nie było problemu z MS Imagine bo z programu mam też od nich WIN 10 na innego kompa? Czy nie będzie problemu że jest 2 razy win 10? Chyba że nie tego po prostu nie widzą.

Edytowane przez demon1400
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...