Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Czy ktoś z Was korzysta bądź skorzystał kiedyś ze szkoleń internetowych?
W sieci dostępnych jest masa szkoleń mnie głównie interesują te gdzie po pozytywnym zaliczeniu egzaminu uzyskuje się certyfikat.
Wiem, że u nas nie jest. to jeszcze bardzo popularna metoda na podnoszenie swoich kwalifikacji, ale jak myślicie czy warto w ogóle wpisywać tego typu szkolenia w CV?.
Czy możecie polecić jakieś strony, które przeprowadzają tego typu szkolenia online?.
Dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Ja przerabiałem online Excela, Worda, Accessa, Ligtroom, Photoshop, HTML oraz Wordpressa i powiem, że są całkiem fajne :) Przydały się bardzo w pracy zawodowej po dzień dzisiejszy korzystam z wiedzy zaczerpniętej z kursów, ale powiem jeszcze co innego, czasami trzeba korzystać ze starszych rozwiązań typu książka lub odpowiednie forum poświęcone danej tematyce lub oraz wiedza osób związanych z danym zagadnieniem.

 

Czy warto dołączyć certyfikat ukończenia do CV ? Moim zdaniem tak, bo to w jakiś sposób potwierdza wiedzę z danego programu/tematu :)

Link to post
Share on other sites

Jak zdobędziesz jakiś sensowny certyfikat to kto ci każe się chwalić że go zdobyłeś przez Internet? Wpisz w CV, a jak cię na rozmowie będą pytać o szczegóły, to wyjaśnisz, że mieszkasz w Pipidówku Małym, jesteś ambitny, nie masz gdzie się szkolić więc zrobiłeś taki i taki kurs i to po angielsku. Lepiej mieć cokolwiek, niż nie mieć nic. Ostatnio kopiłem sobie na próbę kilka  kursów na udemy.com i sobie  chwalę. Kurs po promocji kosztuje ze 40 zł, trwa kilka-kilkanaście godzin. Co kilka rozdziałów masz jakieś testowe pytanie. Po przejściu całości system generuje certyfikat. Wiadomo, kurs trwający 4 godzin wiele nie nauczy. Co najwyżej liźniesz tematu. Dalej musisz się sam rozwijać.  Ale są też kursy, które trwają 12 lub 80 godzin. Przerobienie tego ze dwa miesicie potrwa. Za 40 zł za kurs nie ma co się zastanawiać.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem kilka ciekawych kursów na groupon, a raczej kodów rabatowych z powiązanymi firmami.

Co ciekawe kursy trwają różnie 1 miesiąc, 2, a językowy nawet 6 miesięcy(z możliwością zdawania egzaminu na rożnym poziomie) i każdy kończy się certyfikatem men  :menda:

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Z kursów online udało mi się przerobić angielski , ale trzeba miec naprawdę sporo zaparcia, by odpalać minimum raz dziennie aplikację i się tak uczyć.... To juz jednak nie dla mnie takie kursy online./...

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Według mnie inwestycja w samego siebie to zawsze najlepsza inwestycja swojej gotówki. Nie jest ważne, czy robisz kurs zwykły, czy kurs przed internety. Jeśli chodzi o kursy internetowe, to mam z nimi naprawdę bardzo dobre wspomnienia. Ale też nie można zdecydować się na coś pierwszego z brzegu, bo szybko potem okazuje się, że nie była to niestety dobra decyzja. Najlepiej zdecydować się na takie kursy, które są prowadzone przez ekspertów, którzy mają dobre opinie itp. Warto weryfikować typu kwestie przed wysłaniem gotówki. No i też trzeba zapoznać się z opiniami na temat kursu, czy wiedza - podawana na zajęciach - jest merytoryczna

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja osobiście często korzystam z kursów online :) Jestem psychologiem i przebyłam wiele kursów online, dzięki którym zdobyłam certyfikaty, które na pewno przydadzą się w CV. Pamiętajmy inwestycja w siebie to najlepsza inwestycja! Polecam przeczytać również artykuł o tym*** i jaki związek ma z tym nasza osobowość :) Może komuś to ułatwi wybór kursu.

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...