Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Kursy online - czy warto?

szkolenie nauka edukacja kurs e-learning

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 papamad

papamad
  • Nowicjusz

• 8 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 11:57

Witam serdecznie.
Czy ktoś z Was korzysta bądź skorzystał kiedyś ze szkoleń internetowych?
W sieci dostępnych jest masa szkoleń mnie głównie interesują te gdzie po pozytywnym zaliczeniu egzaminu uzyskuje się certyfikat.
Wiem, że u nas nie jest. to jeszcze bardzo popularna metoda na podnoszenie swoich kwalifikacji, ale jak myślicie czy warto w ogóle wpisywać tego typu szkolenia w CV?.
Czy możecie polecić jakieś strony, które przeprowadzają tego typu szkolenia online?.
Dzięki za odpowiedzi.

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10227 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 27 grudzień 2018 - 13:55

Chodzi ci o malarstwo olejne,hydraulikę czy rzeźbę...?

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#3 papamad

papamad
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 8 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 14:06

Mój błąd  :rotfl:

Chodzi mi głównie o kursy z zakresu HR, bankowości , języki.

• 0

#4 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10227 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 14:59

Jeśli nie masz innego wyjścia i dużą autodyscyplinę ,to może i warto...

• 0

#5 Tomashec

Tomashec
  • Pasjonat

• 945 postów
  • Miejscowość:Legnica

Napisano 27 grudzień 2018 - 15:00

Ja przerabiałem online Excela, Worda, Accessa, Ligtroom, Photoshop, HTML oraz Wordpressa i powiem, że są całkiem fajne :) Przydały się bardzo w pracy zawodowej po dzień dzisiejszy korzystam z wiedzy zaczerpniętej z kursów, ale powiem jeszcze co innego, czasami trzeba korzystać ze starszych rozwiązań typu książka lub odpowiednie forum poświęcone danej tematyce lub oraz wiedza osób związanych z danym zagadnieniem.

Czy warto dołączyć certyfikat ukończenia do CV ? Moim zdaniem tak, bo to w jakiś sposób potwierdza wiedzę z danego programu/tematu :)

• 0

PC w budowie...

#6 benutzer

benutzer
  • Nałogowiec

• 1510 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 20:56

Jak zdobędziesz jakiś sensowny certyfikat to kto ci każe się chwalić że go zdobyłeś przez Internet? Wpisz w CV, a jak cię na rozmowie będą pytać o szczegóły, to wyjaśnisz, że mieszkasz w Pipidówku Małym, jesteś ambitny, nie masz gdzie się szkolić więc zrobiłeś taki i taki kurs i to po angielsku. Lepiej mieć cokolwiek, niż nie mieć nic. Ostatnio kopiłem sobie na próbę kilka  kursów na udemy.com i sobie  chwalę. Kurs po promocji kosztuje ze 40 zł, trwa kilka-kilkanaście godzin. Co kilka rozdziałów masz jakieś testowe pytanie. Po przejściu całości system generuje certyfikat. Wiadomo, kurs trwający 4 godzin wiele nie nauczy. Co najwyżej liźniesz tematu. Dalej musisz się sam rozwijać.  Ale są też kursy, które trwają 12 lub 80 godzin. Przerobienie tego ze dwa miesicie potrwa. Za 40 zł za kurs nie ma co się zastanawiać.

• 0

PC: i7 8700, 32 GB DDR4, Plextor 256M8peGN, 1TB WD Blue, 4TB WD Red, Intel HD Graphics 630

M73 Tiny, X240, R320

NAS: Xpenogoly 6.2.1, Celeron J3455, 4 GB RAM, HDD 1 TB

#7 papamad

papamad
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 8 postów

Napisano 27 grudzień 2018 - 21:10

Znalazłem kilka ciekawych kursów na groupon, a raczej kodów rabatowych z powiązanymi firmami.

Co ciekawe kursy trwają różnie 1 miesiąc, 2, a językowy nawet 6 miesięcy(z możliwością zdawania egzaminu na rożnym poziomie) i każdy kończy się certyfikatem men  :menda:

• 0

#8 krecz

krecz
  • Nowicjusz

• 0 postów

Napisano 19 luty 2019 - 14:58

Z kursów online udało mi się przerobić angielski , ale trzeba miec naprawdę sporo zaparcia, by odpalać minimum raz dziennie aplikację i się tak uczyć.... To juz jednak nie dla mnie takie kursy online./...

Użytkownik adivxv edytował ten post 23 luty 2019 - 23:53

• 0

#9 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10227 postów

Napisano 19 luty 2019 - 20:08

Up - bo za stary jesteś już....Trzeba było nie pić tyle w przeszłości.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szkolenie, nauka, edukacja, kurs, e-learning

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych