Skocz do zawartości

Zostać w GTX czy przejść na RTX


Recommended Posts

Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 650W PSU 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC089

Płyta główna : Asus z97-p

Obudowa: Phantom p400s
Procesor:  I5 4690k
 
Witam mam zamiar kupić kartę graficzną i zastanawiam się jak jest z tymi RTX'ami, słyszałem że Nvidia wyszła dużo do przodu, a reszta sprzętu nie nadąża za tą technologią. 
A więc pytanie RTX czy GTX, + i - owych kart, miałem już wcześniej na oku
Zotac GTX 1080 AMP EXTREME
 
Koniec końców chcę się zapytać czy wchodzić w nową generację, która będzie się lepiej komponowała do moich podzezespołów. ?
 
Link to post
Share on other sites

wszystko zależy od ceny, bo na dzień dzisiejszy cała ta technologia RT leży i kwiczy, jedyna gra co jako tako to pokazuje , bf5, i tak ma z tym problemy, po włączeniu fps leci na pysk, ścinki, dropy, fora bf-a pękają od tego

imo, jakbym mógł kupić gtx-a 1080 w cenie np o 700-800 niższej od np rtx2070 to nawet bym sie nie zastanawiał

druga sprawa, przy tej i5 co posiadasz to nie masz co marzyć aby ci jako tako nowe bajery RT chodziły, ona się totalnie zamuli przy swoich 4 wątkach

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

przy tej i5 co posiadasz to nie masz co marzyć aby ci jako tako nowe bajery RT chodziły, ona się totalnie zamuli przy swoich 4 wątkach

Bez przesady. 4/4 i to jeszcze kręcone spokojnie poradzi sobie w 99% gier świetnie. Chociaż autor może powoli odkładać fundusze na nową platformę, bo zmierzch 4/4 już się powoli zaczyna.

Link to post
Share on other sites

@up

bez włączonego RT w BF5 na i5-tkach jest już kiepsko :) , przy włączonym praktycznie multi nie grywalne, chyba że ktoś lubi na pokazie slajdów grać :D

zresztą nikt o zdrowych zmysłach do I5tki nie kupuje RTX-a, jak do tych proców to stara 1070tka max

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Czyli jak dobrze zrozumiałem, przy okazji do wymiany będzie procesor, jak tak to na jaki ? i7- 9700k? i7 [8700k?  Czy może jakieś tańsze wystarczą ? A co do karty graficznej, najlepiej do 3000 zł, no może kilka stów więcej ale bez przesady. 

 

Ktoś mógł by mi to wszystko podsumować + podać karty i procesory?

Link to post
Share on other sites

jak nie chcesz zmieniać platformy to najtaniej wyjdzie kupić jakiegoś i7 4790/i7 4790k

tu masz za 780 https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-i7-4790-4-ghz-lga1150-gwar-7740159875

swojego za 400-450 powinieneś spokojnie migusiem opchnąć, więc dopłata nie duża, a 8 wątków w nowych grach robi swoje ;)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Jak już bym miał kupować nowy procek to na dłuższa metę. Chyba nie chce kupować używek bo nie wiadomo do czego były stosowane, zawsze takiej opinii byłem.

Przepraszam, "Platforma" czyli płyta główna tak?

A czemu i7 8700k nie pasują do niej?

Mógłbym prosić również o Karty graficzne?

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, "Platforma" czyli płyta główna tak?

A czemu i7 8700k nie pasują do niej?

Nie pasuje do niej bo prawda jest taka, że nie pasuje, jakkolwiek głupio to zabrzmi. Jak nie chcesz wyłamać laminat procesora to nie próbuj. No chyba, że będziesz kroił płytę główną, tzn. wytniesz 2 plastikowe ograniczniki to może ładnie wejdzie. :) Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak już bym miał kupować nowy procek to na dłuższa metę. Chyba nie chce kupować używek bo nie wiadomo do czego były stosowane, zawsze takiej opinii byłem

Procesor to jeden z najbardziej niezawodnych podzespołów  więc tutaj  raczej nie ma się co obawiać  co do karty graficznej to optymalnym  wyborem  w stosunku do twojego procesora  jest gtx 1060 6gb . Sam obecnie mam core i5 4670k@ 4.5ghz  i gtxa 1080  i ewidentnie  procek jest bardzo wąskim gardłem dla tej karty  fps potrafi spaść z np 100 klatek do 45  zwłaszcza w grach typu multi player to zjawisko występuje  najczęściej .

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu zaoszczędziłbym na karcie te kilka stówek, jak nie kilkanaście i bier Pan GTXa-1060. Następnym etapem pomyślałbym o zmianie platformy procek/płyta/ram - sugerowałbym AM4, coś pokroju Ryśka 2600/2600X lub przekulać się na tym co masz do procesorów Zen 2.

 

Gier z RT masz tyle, co kot napłakał, a kupowanie RTX-a dla BFa5 z RT nie ma sensu. W Multi i tak to pewnie będzie wyłączone, bo bajery graficzne w grze sieciowej tylko przeszkadzają. A będąc już przy BF5, działa miodnie na średnich w FHD na sugerowanej przeze mnie karcie (gram również na i5 - daje radę bez tragicznych dropów).

Edytowane przez bartekmustach
Link to post
Share on other sites

Co więcej i7 6700k, i7 7700k, i7 8700k, i7 9700k też nie pasują. Więc przy nowym procesorze zmiana płyty konieczna. Co więcej ramy z Twojej płyty też nie pasują do ewentualnej nowej płyty, więc niezbędny będzie zakup nowych kości ram. Producenci chcą zarobić dlatego nie pasuje.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Nie pasuje do niej bo prawda jest taka, że nie pasuje, jakkolwiek głupio to zabrzmi. Jak nie chcesz wyłamać laminat procesora to nie próbuj. No chyba, że będziesz kroił płytę główną, tzn. wytniesz 2 plastikowe ograniczniki to może ładnie wejdzie. :)

A nie zauważyłem inny socket 1150 1151.

 

Dobrze dziękuje wszystkim za pomoc, przemyślę cały zakup jeszcze, ale wiem na pewno że nie kupie 1060 itp. Nie chce wydawać kasy na karty które będę musiał szybciej wymienić

Link to post
Share on other sites

Procesor to jeden z najbardziej niezawodnych podzespołów więc tutaj raczej nie ma się co obawiać co do karty graficznej to optymalnym wyborem w stosunku do twojego procesora jest gtx 1060 6gb . Sam obecnie mam core i5 4670k@ 4.5ghz i gtxa 1080 i ewidentnie procek jest bardzo wąskim gardłem dla tej karty fps potrafi spaść z np 100 klatek do 45 zwłaszcza w grach typu multi player to zjawisko występuje najczęściej .

Nie robisz streamingu przypadkiem?

Być może Ram jest główną bolączką.

W wymaganiach minimalnych jest procesor 4r/4w i5 6600k.

Link to post
Share on other sites

Pakowanie się w nowe 1080/ti nie ma sensu ponieważ ceny mocno poszły w górę, używanych nie chcesz czyli zostaje Ci rtx 2080. Procesor nie ważne jak bardzo podkręcony 4790k będzie ograniczał taką kartę, odczujesz to w grach multi. Procesor to 8700k/9700k będzie dobrym wyborem, 9900k jest najlepszą opcją ale wszystko zależy od kwoty jaką jesteś w stanie/chcesz przeznaczyć na nowy komputer.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Ho Ho widzę że już niektórym się PC Master Race udziela. Ja bym poczekał na konsumenckie 18rdzeniowe 36 wątkowe intele taktowane na 9ghz.... bo wtedy ten procesor nie będzie ograniczał takiego RTX'a.....

 

Najpierw niech ktoś pomyśli sobie do jakiej rozdzielczości takie RTX jest przewidziane. Do FHD? Im bliżej 4K tym lepiej dla procesora. Grając na kartach typu 1080ti, RTX 2070/80/ti w FHD zajedziecie nawet i9.

Link to post
Share on other sites

Funkie - miałem taki procesor czyli i7 4790k i nawet podkręcony (48) w połączeniu z rtx były frame dropy w 1440p, przetestowałem przez chwile 8700k i finalnie mam teraz 9700k i jest o niebo lepiej niż na haswellu. We wspomnianym tu BFV widać poprawę wydajności i nawet można grać multi z włączonym dxr ale niestety na bardziej wymagających mapach trzeba sie liczyć z fps na poziomie 60fps ( cały czas mowa o 1440p ) . Może w grach single 4/4 jest ok  ale multi np w insurgency sandstorm, ww3 niestety ale to już nie te czasy i jeżeli i7 4790k potrafi przymulić to stare i5 4/4 kompletnie odpada, no chyba ze ktoś celuje w ~60 fps może wtedy RTX go nie wykończy i da sie uzyskać taki fps na stałym poziomie. Mowa cały czas o 2k - w fullhd i 4k sytuacja pewnie wygląda inaczej ale się nie wypowiadam ponieważ nie testowałem.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

A ja się musiałem wstydzić za to że pisałem że 9 letni Phenom X3 II to już tylko złom po tym jak mi jeden user napisał żem idiota bo mu wszystko śmiga aż miło  :sciana:  Jak widać zdania są bardzo różne :)

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Nie stremuje, jestem normalnym graczem który delektuje się grafiką wydajnością i dokładnością.

 

Monitor mam taki LG 24GM77- B

 

Czyli kupując Grafikę muszę zakupic: Procesory, czyli też muszę zmienić Płytę glówną,czyli również musze kupić pamieć ram.

 

Procesor i7 8700k jak tak patrzyłem,

Na płytach się nie znam ale za 700 zł chyba kupie git tak samo pamięci ram

A rtxa z Zotaca bym kupił za około 3700 zł

 

Tu Pan Funki wspominał o 

 

Ho Ho widzę że już niektórym się PC Master Race udziela. Ja bym poczekał na konsumenckie 18rdzeniowe 36 wątkowe intele taktowane na 9ghz.... bo wtedy ten procesor nie będzie ograniczał takiego RTX'a.....

 

 

Jak myślisz ile taki procek będzie kosztował? I czy i7 8700k by starczył

Link to post
Share on other sites

Sprawa 1: Jak już chcesz kupić i7 za 2000zł to kup 9700K bo jest trochę wydajniejszy a kosztuje tyle samo, a nawet bywa, że odrobinę mniej bo produkcja 8700k już została zatrzymana.

 

Sprawa 2: Płyta główna na chipsecie z370 a najlepiej z390 za 500-700zł będzie OK. Płyta główna MSI Z370 PC PRO za 500zł będzie spoko jak nie planusjesz nic kręcić. A jak chcesz więcej bajerów, mocniejszą sekcję zasilania, lepszy chipset i jeśli interesuje cię możliwość podkręcania w przyszłości to płyta główna ASRock Z390 PRO4 za 650zł, Gigabyte Z390 GAMING X za 650zł, MSI MAG Z390 TOMAHAWK za 680zł, panowie dobry wybór?

 

Sprawa 3: Do procesora koniecznie dobry cooler chłodzący. Przyzwoity jest budżetowe chłodzenie Fortis 3 za 150zł, mam od 3 lat, do tego pasta Thermal Grizzly Kryonaut za 30zł 1g lub za 60zł 5g jak chcesz ją chomikować na zapas. Jeśli chcesz wydać więcej to dobre jest chłodzenie Be Quiet Dark Rock 4 za 280zł. Jak masz więcej kasy to chłodzenie wodne np. Corsair H110i lub Corsair H115i będzie dobre w cenie 500-600zł.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

do 9700k - plyta na z390 - asrock extreme 4, msi edge ac, od biedy ujdzie msi tomahawk, nie bierz najtańszych z390 tu masz info dlaczego -

 

Chłodzenie noctua nh-d15s ( w zestawie całkiem spoko pasta ).

Pamięci np G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16.

 

jaki masz zasilacz ?

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

3 lata temu gtx 970 nową kupowało się za 1400zł, teraz rtx 2070 jest za 2400zł. Dobra płyta do podkręcania chodziła po 500zł teraz 800zł. Nowa i7 chodziła po 1500zł teraz 2000zł.

 

Ludzie coraz częściej przerzucają się na konsole i Nvidia dziś traci 50% na akcjach bo podzespoły komputerowe są zdecydowanie za tanie!

Link to post
Share on other sites

To nie tak.

Ludzie sami nakręcają ten interes.

Kupują profesjonalne procesory do gier.

W temacie gier nic się nie zmieniło. Dalej do tej formy zabawy wystarczy i5 (teraz 6 rdzeniowe) od Intela lub śmiesznie tanie ryzeny.

 

Miejsca procesorowe to tak naprawdę słabo zoptymalizowane fragmenty gier, które zabijają nawet najmocniejsze jednostki.

Sporadyczne spadki w takich miejscach to nie powód aby pozbywać się mocnych procesorów i kupować sprzęt dla entuzjastów.

Nawet na antycznych już Sandy bridge podkręconych wysoko, można korzystać z najlepszych kart na rynku.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz: SilentiumPC Deus M1 650W PSU 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC089 

 

Chłodzenie CPU Alpenfohn Ben Nevis

 

Ogólnie nie chciałem wychodzić poza koszt 3000 zł, ale dzięki wam się dowiedziałem że trzeba wymienić cała resztę.

Grafikę mam akutualnie GTX 660 2gb

 

Jak myślicie zmieszczę się do 6k?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...