Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam


 


6500/rx480/8gb ram/ win7 / dual monitor


 


Mam problem. Co 4m-c robię formata (ze wzgledow ze nie lubię czyścić dysku). Wgrywam cały czas te same sterowniki. Aktualnie wyszedł problem... nie działa mi fullscreen podczas włączania gry. Zawsze podczas włączania gry na fullscreen - drugi monitor robił się czarny, myszka nie przechodziła na drugi monitor. Teraz  jest odwrotnie oraz duża strata FPSów.


Podczas testów OTTC nie ma tego problemu. Testy cały sprzęt przeszedł bez zarzutu


 


Nerwy już na zenicie... System i sterowniki z kilka razy w ciagu 2 dni postawione na nowo...


 


Jeśli chodzi o fullscreen do gier to Rimworld/PUBG...


 


Czekam na wasze propozycje... mam nadzieje ze nie musze wywalic kompa przez okno  :)


 


Pozdrawiam


Gustaw


Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak. Zainstalowałem win 10. a problem pozostaje identyczny. Gry wyglądaja jak - pełen ekran ( w oknie ). ustawienie w pełen ekran nic nie zmienia, myszka przechodzi swobodnie na drugi...

 

Mam wrazenie jakby podczas grania, karta graficzna korzystała z ustawien windowsa/ karty zintegowanej. zmienianie jasności w grze nic nie zmienia.

Edytowane przez Gustaw-h
Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak. Zainstalowałem win 10. a problem pozostaje identyczny. Gry wyglądaja jak - pełen ekran ( w oknie ). ustawienie w pełen ekran nic nie zmienia, myszka przechodzi swobodnie na drugi...

 

Mam wrazenie jakby podczas grania, karta graficzna korzystała z ustawien windowsa/ karty zintegowanej. zmienianie jasności w grze nic nie zmienia.

 

Edycja ustawień skalowania nie przynosi efektów? Spróbuj zainstalować starą wersję sterowników, przypuśćmy jakieś z ubiegłego roku poprzedzając operację usunięciem obecnych driverów narzędziem do czystego usuwania sterowników.

 

https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601

 

Może w nowej wersji pojawiło się jakieś ustawienie, które powoduje Twoje problemy 

Link to post
Share on other sites

http://ibb.co/SwtCGDx

 

Z tego co przegrzebałem internet, problem znajduje sie w dx. Podobno najnowszy dx nie wspiera true fullscreen. Czy ktoś sie spotkał z takim czyms ?

 

Tez mi sie zdaje ze opcje freesyns mialem mozliwość włączenia, a teraz nieobsługiwane ( ale moze mi sie zdawać)

Edytowane przez Gustaw-h
Link to post
Share on other sites

Zgadza sie. System wie do którego monitora jest podpięta karta i z którego ma korzystać podczas grania.

 

Problem dalej nie rozwiązany. Na obu systemach ten sam problem. Sterowniki starsze i nowsze wypróbowane. 

 

Czy to może być jakiś obiaw uszkodzenia GPU ?


Może jakieś inne propozycje ?

Link to post
Share on other sites

Tak przy monitorze do GPU występuje to oraz do monitorze podpietym pod mobo... tu i tu występuje ten problem


Witam ponownie. Kolejny problem występuje. Po zmianie obsługi monitorów z 1 GPU,  1 mobo na 2 GPU występuje nowy problem.  Co 2 sec komputer scina na 1 sec plus wali co kilka min resety

Link to post
Share on other sites

Po szybkim przejściu z win 7 na 10 ostatni problem znikł. Zostaje dalej nie działający tryb fullscreen...

Obecnie wygląda to tak. Brak fullscreenu, nie odłącza drugiego monitora, po włączeniu gry/benchmarka cewki strasznie wyją - wcześniej tego nie było....

Prawdopodobny winowajca znaleziony...

uszkodzony zasilacz.

 

Teraz mam do Państwa pytanie. Czy uszkodzony zasilacz może źle wpłynąć na karte graficzna ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...