Skocz do zawartości

Dysk nvme/m.2 dobór do płyty głównej


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Witam, chciałbym przyśpieszyć dysk poprzez wymianę/dołożenie nowego, starałem się przestudiować sloty m.2/nvme, aż wywnioskowałem że są 4 możliwości kompatybilność: 

NVME,  M.2,  NVME i M.2,  brak

 

Sam niestety nie jestem ekspertem i proszę o pomoc jakie opcje ma moja płyta główna:

Gigabyte B250 GA-B250M DS3H

 

Pozdrawiam  :)

Link to post
Share on other sites

Prosto ze strony producenta 

1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280 ) 

Tyle też wyczytałem, ale jest jeszcze : PCI Express  3.0 x4, M.2 .....

A w sklepach można kupić taki twór: PCI Express NVMe 3.0 x4 typu M.2 - 1 szt. 

Czy to będzie współgrało? Jak nie to jakie jest najlepsze wyjście (posiadam SSD'ka 550/500) ?

Edytowane przez Ademii
Link to post
Share on other sites

Cokolwiek z standardowych NVMe M.2, czyli klucz M i 2280. jaki budżet i jaka pojemność cię interesuje. Co robisz na PC, co będzie na tym SSD

 

Budżet pojemność dobiorę sam, tylko teraz zapytam: jaka była by takowa prędkość maksymalna obsługiwana zapisu i odczytu, czy mi się to wg opłaca zamieniać. 

Link to post
Share on other sites

 

 

jaka była by takowa prędkość maksymalna obsługiwana zapisu i odczytu, czy mi się to wg opłaca zamieniać. 
chipset cię ograniczy, a dokładnie DMI 3.0 do około 3400MB/s (bo złącze m.2 idzie przez chipset u ciebie), no tylko prawie żaden SSD tyle nie wyciąga realnie (chyba że chwilowo w buforze).

 

Budżet pojemność dobiorę sam
no to dobieraj... 
Link to post
Share on other sites

chipset cię ograniczy, a dokładnie DMI 3.0 do około 3400MB/s (bo złącze m.2 idzie przez chipset u ciebie), no tylko prawie żaden SSD tyle nie wyciąga realnie (chyba że chwilowo w buforze).

 

 

no to dobieraj... 

 

Pojemność raczej 240/256 itp. przykłady:

https://www.x-kom.pl/p/461044-dysk-ssd-adata-256gb-m2-pcie-xpg-sx8200-pro.html

https://www.x-kom.pl/p/421186-dysk-ssd-adata-240gb-m2-pcie-xpg-sx8200.html

 

Będą pasowały? Jakieś ograniczenia? Inne dyski? Który lepszy? 

Link to post
Share on other sites

to jest to samo, jeden nie ma wydzielonej przestrzeni over provisioningu 

Pasować będą, tylko te prędkości z spec zobaczysz póki ci się bufor pseudoSLC nie skończy, ogólnie kontroler ok, kostki słabe... 

W tej cenie nie ma za bardzo nic ciekawego na MLC, więc ci lepszego nie polecę zbytnio, bez dopłaty... 

Link to post
Share on other sites

to jest to samo, jeden nie ma wydzielonej przestrzeni over provisioningu 

 

Pasować będą, tylko te prędkości z spec zobaczysz póki ci się bufor pseudoSLC nie skończy, ogólnie kontroler ok, kostki słabe... 

 

W tej cenie nie ma za bardzo nic ciekawego na MLC, więc ci lepszego nie polecę zbytnio, bez dopłaty... 

To dawaj co polecasz w konkretnych złotówkach :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...