Skocz do zawartości

Jaka wersja 1060 3GB?


Recommended Posts

Witam. Jaką wybrać wersję gtx 1060 3GB? Szukam używanej do 550zł, najlepiej z gwarancją. Nie chce dopłacać

bierz z jak najdłuższą gw, jak będzie za głośna / ciepła zrobisz sobie undervolting w kilka minut i będziesz miał chłodniej/ciszej niż na kartach droższych o 200 zł

Link to post
Share on other sites

To obejrzyj sobie ten film:

.....

to obejrzyj sobie ten film

 

 

chyba tylko  jakiś debil odpala takie gry w ultra high na karcie z 3gb vram (a później drugi to linkuje)

zresztą na tym twoim filmie wersja 6 gb czterdzieści parę klatek i to ma być płynność ?  :rotfl: tyle to na konsolach mają (albo i więcej)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Chciałem pokazać jaki jest problem właśnie przy ustawieniach ultra high w nowych grach. Wersja 3GB oprócz mniej ramu na także przycięty rdzeń.

 

"czterdzieści parę klatek i to ma bćyć płynność ? :rotfl:"

 

Odpowiedź brzmi: Tak. Dla mnie to jest płynnoś pozwalająca na komfortową grę na ust. ultra high. Natomiast 20-30 klatek dla wersji 3gb już wymusza obiżenie detali. Problem jest taki, że nowsze gry na ust. ultra high potrzebują więcej niż 4GB ram. Podobnie dzieje się w nowszym Hitmanie czy Tomb Raider i podobnie płynność znacznie spada. Karta się nienaturalnie dusi w porównaniu do 6gm. PClab jakiś czas temu to stwierdził w teście.

 

Moim zdaniem dopłacanie 150zł do wersji 6GB ekonomicznie się kalkuluje bo za 150zł zyskujemy więcej niż można przypuszczać.

 

Jednak rozumiem autora, że nie może on nic dopłacić, więc niech kupi GTX 1060 3GB z przynajmniej 1 roczną gwarancją najlepiej z paragonem a jeśli jest imienna faktura to EVGA.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

karty 1060 (czy to 3 czy 6 gb ) to nie są karty do grania w nowe gry w ultra high w 1080p

a jak ktoś mi pisze, że 40 kl/s pozwala mu grać komfortowo to nie mamy o czym dyskutować (zawsze pojawią sie i wtedy dropy/przycinki , wtedy dopiero ma komfort :D)

Link to post
Share on other sites

karty 1060 (czy to 3 czy 6 gb ) to nie są karty do grania w nowe gry w ultra high w 1080p

a jak ktoś mi pisze, że 40 kl/s pozwala mu grać komfortowo to nie mamy o czym dyskutować (zawsze pojawią sie i wtedy dropy/przycinki , wtedy dopiero ma komfort :D)

W AC Origins przegrałem na poprzedniej karcie 50 godzin ze średnimi 40 klatkami/s na max. detalahch tylko bez AA przy FHD i uważam, że płynność jak i komfort gry była zadowalająca dla mnie. Nie powiem, że było świetnie ale było najzupełniej OK. Czy jestem dziwny?
Link to post
Share on other sites

dla mnie spadki do 50 już są bardzo odczuwalne w AC: O, (ekran 60hz), no ale jak dla ciebie 40 to ok, nie ma sprawy, znam ludzi co w 25-30 przechodzą gry i też jest dla nich ok :D

To jest kwestia przyzwyczajenia do stałych 60fps. Jak kupiłem lepszą kartę to zacząłem dostrzegać dropy do 40 klatek. Ale wcześniej nie widziałem tego i dla mnie 40 kl. z dropami do 35 kl. to był pełen komfort grania. Zapewne osoba przesiadająca się z monitora 144hz z g-sync na jakieś 60hz poczułaby się bardzo niekomfortowo. Tak samo z monitora 32 cale na 21.5 stwierdziłaby, że nie da się na tym grać.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Na konsoli jest blokada do 30 klatek, mam ps4 to wiem.

Jak sie uparł na wersje 3GB to niech bierze palita.

lepiej mieć stałe 30 niż 40 ze spadkami , miałem ps3 (tam wszystko chodziło w 30 a czasem nawet mniej) i BF Bad Company (jedynka tylko wyszła na konsole) się super grało

Link to post
Share on other sites
Wydaje się sensowną opcją. Tylko że z wypowiedzi autora wynika, że nie może NIC (null, zero) dopłacić, więc pozostaje chyba 1060 3gb uzywka albo wlaśnie rx570 tez uzywka. Naciskanie na autora wynika z tego, że użytkownicy forum są przyzwyczajeni do tego, że 90% pytających ma trochę elastyczny budżet. Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co ta cała dyskusja... Nie mam kasy na 6GB więc NIE KUPIE 6GB. I NIE GRAM W NAJNOWSZE GRY NA ULTRA bo mam słaby monitor ii gram w 1600x900 normal grafika

w tej rozdziałce spokojnie sobie 1060tka 3gb poradzi nawet na ultra, w pełni cie rozumiem, też jak kupowałem 1060 3gb nie miałem, żeby 300 dołożyć do wersji 6gb, i wcale nie żałuję, a gram w 1920x1080 ;)

 

Wiesiek 3 1600x900, uber (zasięg roślinności i poziom szczegółów high) do 3:18 z włączonymi włosami HW

dodatkowo na modach graficznych ;)

 

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
FHD i uważam, że płynność jak i komfort gry była zadowalająca dla mnie

Zagraj sobie z technologia freesync lub g-sync to zobaczysz ze grałeś na slajdach.

 

https://www.morele.n...ing-4gd-976905/ Dużo lepsza opcja niż 1060 3GB

Nie polecaj sklepu który nie zabezpiecza danych osobowych klientów.

 

Z używanych mamy tutaj:

https://allegro.pl/oferta/amd-radeon-rx-580-4gb-sapphire-pulse-7734922981 - mieści się w budżecie. 6 miesięcy gwarancji.  Karta z koparki ale nie powinno być z nią żadnych problemów.

 

Na portalu jest kilka ofert mieszczących się budżecie.

 

RX 580 4GB będzie zdecydowanie lepszą kartą niż gtx 1060 3GB.

Jednak jeżeli ma to być karta od zielonych to polecam:

https://allegro.pl/zotac-geforce-gtx-1060-amp-3gb-gddr5-i7715847793.html nie wiem czy karta posiada gwarancję.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...