Skocz do zawartości

Najmocniejsza grafika pod i7 920


Recommended Posts

Witam kochani. Chciałbym wymienić kartę graficzną na nową, ponieważ stara nie daje już rady. Co do kwoty jaką mogę przeznaczyć to jest to max 1200 zł. Wiem, że mój procesor może bottlenkować najnowsze układy graficzne, dlatego postanowiłem że napiszę tutaj posta. Znalazłem nawet kilku użytkowników na angielskich forach, którzy mówią, że grają na i7 920 z GTX 1070 i jest ok. Ale nie wiem czy to procesor by uciągnął, dlatego wolę najpierw zapytać Was  :)

 

Komputer używam do: Tylko gry [bFV, GTAV, bądź jakieś nowe gierki] Rozdzielczość 1920 x 1080

 

Specyfikacja:

 

Intel Core i7 920 @ 4.2 GHz + Scythe Mugen 2 (4 rdzenie / 8 wątków)
Kingston HyperX 12 GB DDR3 CL9 1600 MHz
Asus P6T Deluxe
BeQuiet E6 StraightPower 600W

 

Jeśli mój procesor będzie bottlenkował daną kartę przy tym taktowaniu to poproszę od razu o jakieś odpowiednie testy/badania. Po prostu zawszę muszę się najpierw upewnić.

 

* Pytanie poboczne - Aktualna karta, którą posiadam to Gigabyte GTX 680 4 GB WindForce x3. Wiecie za ile mogę ją wystawić na allegro? Zastanawiam się czy wystawić ją na licytację od 250 zł.

 

Pozdrawiam  ;) 
 

Edytowane przez TornadoNew
Link to post
Share on other sites

Nie chce mi się szukać testów i badań ale Twój 920 pierwszej generacji o architekturze 45nm będzie bottlenekował na pewno. Mój 6600k 14nm, kupę generacji do przodu, kręcony do 4.6 w benchmarku AC Origins w mieście boottlenekuje, niewiele ale jednak to się dzieje (spadek fps do 55 bez względu na rozdzielczość).

 

Bierz najlepszą kartę na jaką trafisz i myśl o tym by w niedługim czasie wymienić procesor (niestety także ramy i płytę)

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Nie chce mi się szukać testów i badań ale Twój 920 pierwszej generacji o architekturze 45nm będzie bottlenekował na pewno. Mój 6600k 14nm, kupę generacji do przodu, kręcony do 4.6 w benchmarku AC Origins w mieście boottlenekuje, niewiele ale jednak to się dzieje (spadek fps do 55 bez względu na rozdzielczość).

 

Bierz najlepszą kartę na jaką trafisz i myśl o tym by w niedługim czasie wymienić procesor (niestety także ramy i płytę)

 

Zastanawiałem się nad: https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-xfx-amd-rx590-8gb-fatboy-oc-nowa-7726494704

Link to post
Share on other sites

Ram działa w trybie triple channel? 

 

Do tak starego cpu lepiej brać GTX 1060 6GB. 

Tak, triple channel

Bez sensu ta RX 590. Wielu tu pisało, że za 30% więcej kasy od RX580 dostajesz tylko 10% wydajności.

To w sumie sam nie wiem na co się zdecydować. Czy RX 580 czy RX 590... czy może GTX 1060?

Link to post
Share on other sites

Na konsoli nie potrafią drukować materiałów do szkoły, więc dla mnie to strata kasy, jak zarobią to sobie mogą badziewia kupować, ale stawiam że wtedy to już własne 4 kółka lub 2 będą priorytetem...

 

Natomiast co do 860 to właśnie ramu 16GB od kogoś z forum capłem i dalej niech katuja, 2 lata jeszcze posmiga...

Edytowane przez AudiAWX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To nie jest tak, że 1070 ten procek nie ogarnie, bo ogarnie tak samo jak 1060 czy 1050. Jak będzie miał się udławić w miejscu procesorowym, to niezależnie od tego czy będzie to 1060, czy 1070 i tak się udławi. W każdym innym przypadku, czyli w 95% czasu i produkcji 1070 po prostu pozwoli ustawić wyższe detale niż 1060 przy tej samej płynności na tym procku i tyle. To jak by nie patrzeć 8 wątków na 4.2 więc dramy nie ma - spokojnie te 60fps;ów albo lepiej w większości gier ciągnie, a taki 1070 na ultra już nie koniecznie, więc wlatywanie z buta i stwierdzanie, że to kasa w błoto jest bez sensu jak słusznie zauważa @@AudiAWX,.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ja bym dodał że zmieniałem grafikę na 1070 8GB bo na poprzedniej z 4GB pamięci mało co mi działało. 6 to teraz takie minimum. Więc jak kogoś stać to kupować 1070 i nie słuchać pierdół, lub coś typu 1060 6GB minimum.

Np: GTAV 6GB grafy łyka na dzień dobry,

Znów Just Cause nie wyrabia przy 8 ramu na płycie.

Mamy czasy że żeby coś trochę podzialalo to 6 rdzeni proca lub 4 rdzenie 8 wątków, 6 GB ramu na grafice i 16 GB na płycie zrobiło się minimum na dwa najbliższe lata.

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites
Powiedz to użytkownikowi k0cham który pewnie zrobi awanturę, że 3GB całkiem wystarcza.

 

 

I ma rację. Wszystko zależy od oczekiwać i budżetu. Jak ktoś ma mniejsze pieniądze do wydania, to 1060 3gb jest bardzo dobrym wyborem. To, że w 3-5 grach będzie widać różnicę po zejściu z tekstur suwaczkiem w dół, nie znaczy, że w 98% pozostałych będzie jakakolwiek kosmiczna różnica. To i tak nie są karty do ultra, więc nic ci po teksturach na ultra, kiedy i tak cała reszta musi zjechać na high. Sam mam 970 która ma 3,5gb ramu i dramatu nie ma. A nie gram na 15" tylko na 50...

 

 

Nie zmienia to faktu, że 1070 w obecnych cenach jest naprawdę spoko wyborem i jak kogoś stać, to na pewno będzie lepsza, tak jak już pisałem wcześniej. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"Nie zmienia to faktu, że 1070 w obecnych cenach jest naprawdę spoko wyborem i jak kogoś stać, to na pewno będzie lepsza, tak jak już pisałem wcześniej."

 

Piszesz o używanej? Nowe z lepszym chłodzeniem wciąż oscylują wokół 2000zł

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...