Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, aktualnie na massdropie są w.w słuchawki i zastanawiam się czy w tych granicach cenowych będzie to najlepszy wybór jeśli chodzi o słuchawki głównie do grania (Fortnite, CSGO itp.) i czy będzie potrzebne kupowanie jakiegoś wzmacniacza lub coś tego typu? (Integra to ALC892)

Link to post
Share on other sites

AKG M220 niewiele się różnią od AKG K240 (bez dobrej jakości sprzętu nie specjalnie usłyszysz różnice miedzy tymi dwoma słuchawkami bo to raczej niuanse). Do jednych i drugich potrzebujesz wzmacniacza. Wspominam o K240 bo ich nie musisz sprowadzać ze stanów - są dostępne w Polsce za bardzo podobne pieniądze (pamiętaj że przy sprowadzaniu ze stanów możesz się nadziać na celników którzy doliczą ci vat):

https://www.ceneo.pl/35692064 

A czy będzie to najlepszy wybór? Ciężko w tych pieniądzach znaleźć lepszej klasy słuchawki otwarte. Niektórzy polecają Somic V2 ale mi kompletnie nie przypasowały. K240/M220 na pewno są porządnie wykonane, i długowieczne. Zresztą w razie awarii są łatwe w naprawie (słuchawki da się rozebrać według schematu serwisowego) na najdrobniejsze elementy. 

Edytowane przez kombajn
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, co do VATu i cła to gdybym je musiał zapłacić wyszło by mniej więcej tyle samo co K240 Studio. Jeżeli chodzi o akcesoria dołączane to w obu przypadkach jest to samo? Wracając do wzmacniacza to co byłbyś w stanie polecić?

W tej cenie są jeszcze chyba ISK HD9999, stricte do grania AKG będą lepsze?

Edytowane przez Honesto
Link to post
Share on other sites

W ciągu 2 lat sprowadziłem z 10 par tych słuchawek i ani razu nie zostałem oclony. Zamawiałem także klawiaturkę o 10 dolarów droższą i także nic nie dostałem. Generalnie słuchawki z massdropa z przesyłką to o ile dobrze pamiętam 55 dolarów, więc mniej niż 50 euro, czyli unikasz vatu.

Mogę się gdzieś mylić, ale tak to zapamiętałem, jak szukałem info przed rozpoczęciem sprowadzania słuchawek z massdropa.

 

Co do podobieństwa m220 i 240. Dla mnie się one różnią. 240 to typowa V'ka z nosową górą charakterstyczną dla niektórych słuchawek AKG.

M220 tego nie ma oraz są bardziej neutralne. Także przy wymianie padów odczuwa się spore zmiany, zaś przy 240 barwa aż tak się nie zmieniała. Jest to ocena oczywiście subiektywna.

Ponoć wymiana okablowania w 220 sporo daje, ale tego nie przetestowałem, lecz sporo ludzi na massdropie jak i na forach o tym pisze.

Czego nie kupisz to będziesz raczej zadowolony. Obie pary to bardzo fajny sprzęcik za śmieszne pieniądze.

Wzmacniacz obowiązkowy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Mimo wszystko podatek od niecałych 200 zł nie zabije fajnej ceny za m220

 

23% od 200zł (246zł) + wysyłka z USA + czas oczekiwania kontra wysyłka identycznych tylko lekko inaczej strojonych słuchawek za 250zł z Polski które jak się nie spodobają można odesłać bez certolenia się z wysyłką za ocean

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Można je sprzedać w PL bez żadnego problemu za 300 zł+.

Przyznam, że jest trochę zachodu w przypadku gdyby się nie spodobały, ale ciężko też na tym stracić :)

Cena końcowa to 250 zł.

Czas kurierki u mnie jeszcze nie wyniósł dłużej niż 5 dni roboczych.

 

Ja uważam, że te słuchawki nie są do siebie podobne. Miałem przez ostatni rok obie pary i moim zdaniem każdy by zauważył znaczącą różnicę w brzmieniu.

 

Oczywiście na leniwca będzie tak jak piszesz :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...