Skocz do zawartości

Backlight bleeding - czy to za dużo?


Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...

Generalnie ips ma BLB.

 

https://photos.app.goo.gl/dmTiuyTUXmQ5otQMA

 

Po lewo Acer Nitro VG270UP 144Hz, a po prawej Asus Swift PG279Q 165Hz

 

Wszystko zalezy czy ci to przeszkadza na co dzień czy nie?

Przy IPS powinieneś mieć zawsze jakieś dodatkowe źródło światła. Np lampka za monitorem. Wtedy BLB nie rzuca się tak w oczy.

Link to post
Share on other sites

Widziałem już Twoje zdjęcie w innym wątku. Takiej sztuki jak Twój Acer na bank bym nie zwracał, jest elegancka. Nie szukam ideału, tylko czegoś w okolicach tego co Twój. Jak kolejny XF270HUA bedzie lipny to albo koncze, albo sprawdze jeszcze raz XB271HU (bo sa wdobrej cenie), albo Viewsonic (ze wzgledu na luźne ramki dużo mniejszy bleed)

Link to post
Share on other sites

Widziałem już Twoje zdjęcie w innym wątku. Takiej sztuki jak Twój Acer na bank bym nie zwracał, jest elegancka. Nie szukam ideału, tylko czegoś w okolicach tego co Twój. Jak kolejny XF270HUA bedzie lipny to albo koncze, albo sprawdze jeszcze raz XB271HU (bo sa wdobrej cenie), albo Viewsonic (ze wzgledu na luźne ramki dużo mniejszy bleed)

Mój zostaje :-)

Powodzenia w poszukiwaniach ;-)

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że wraz z 2 sztuką XF270HUA dobiegły one końca. Właśnie przyszedł i jak na testy w dzień (ale i pod przykryciem, aby poudawać noc) panel wygląda na idealny. Zero pikseli z defektem, dobra biel, żadnych paprochów pod matrycą i, co głównie mnie bolało dotychczas, zero BLB (nawet na 100% jasności pod przykryciem). Wiadomo, noc pokaże, ale na ten moment jest rewelacja.

Link to post
Share on other sites

Wrzucę, czekam ma wieczór, teraz w jasnym pomieszczeniu nic nie widać. Mam nadzieje że będzie wciąż tip-top.

 

I jak? A czym ten model się różnie od Acer Predator XB271HUBM? Freesync'iem? Acer ma tak skopane nazwy tych swoich monitorów, że ciężko się połapać....

Link to post
Share on other sites

I jednak nie, czar prysł wraz z nastaniem wieczora... Lepiej niż na poprzedniej sztuce (przynajmniej nie widać w dzień), ale wciąż słabo, jako, że używać go będę głównie wieczorem do grania przy ograniczonym świetle.

 

Bije się jeszcze z myślami, ale raczej zaraz pójdzie na zwrot, a szkoda, bo poza BLB to świetny panel i jakość obrazu jest dla mnie w zupełności wystarczająca.

 

Kiedyś zdaję się tylko zastosowaną synchro się różniły, a panele były te same. Ale w mojej sztuce jest 10bit przy 120Hz odświeżania, co sugerowałoby zastosowanie panelu Innolux'a (lepsze kolory, ale wolniejsza od AUO).

 

Zdjęcie przy 20% jasności.

 

p9ZGQ7j.jpg

Edytowane przez kingisdead
Link to post
Share on other sites

Twoja sztuka to w ogóle nie wygląda jak IPS :)

W zasadzie to jak go odpaliłem w pierwszej chwili miałem wrażenie jak by to było VA, ale srebrzenie na czerni szybko wyprowadziło mnie z błędu ;-)

 

Ostatecznie jestem bardzo zadowolony z tego monitora. Dodatkowo ostatnio pobawiłem się ustawieniami kolorów. Ten monitor ma ogromne możliwości kalibracji. za******a sprawa :-)

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci ze moja 7 letnia TN ma 100razy lepsz podświetlenie niż ten twój ips.

 

Sam ostatnio chciałem zmienić monitor na coś lepszego na VA /ips ale dałem sobie spokój bo to co jest sprzedawane nie powinno przejść żadnej kontroli jakości.

Dramat totalny dużo lepiej wygląda sprawa na matrycach TN ale tych z "wyższej półki".

 

 

Link to post
Share on other sites

Moja 8 letnie chyba juz TN (nota bene od Acer'a) ma również idealne podświetlenie, zero prześwitów w ciemni kompletniej. Co więcej ma rewelacyjne kąty (porównując do obecnych TN gamingowych) i kolory, które szczerze powiedziawszy nie odbiegają od tych IPS co miałem (subiektywnie). Jedyne mankamenty to 22 cale i 60Hz. Jakby taka matryca, nawet na TN, była w 27 calach i 144Hz to zapłaciłbym nawet 4k za nią.

 

Mój XB271HU niestety nie był za dobry, aczkolwiek lepszy niż oba XF240HUA.

 

 

 

brak BLB, jedynie srebrzenie jak u Bakaka :)

 

Wrzuciłbyś zdjęcie w ciemnym? (dla podtrzymania na duchu ;))

 

 

ramat totalny dużo lepiej wygląda sprawa na matrycach TN ale tych z "wyższej półki".

 

Dasz jakiś przykład dobrej TN-ki z wyższej półki, 24, 27 cali nie ma różnicy, byle 144Hz.

 

Generalnie chyba sobie już odpuszczę przygodę z monitorami w roku 2019, szkoda czasu i fatygi. Ewentualnie sprawdzę jeszcze XV272UP lub VG270UP, albo drugą sztukę XB271HU... i koniec ;)

Edytowane przez kingisdead
Link to post
Share on other sites

Generalnie chyba sobie już odpuszczę przygodę z monitorami w roku 2019, szkoda czasu i fatygi. Ewentualnie sprawdzę jeszcze XV272UP lub VG270UP, albo drugą sztukę XB271HU... i koniec ;)

 

A ViewSonic xg2703-gs? Ponoć to jeden z rozsądniejszych wyborów w tej klasie monitorów... Jednak cena trochę zaporowa... Sam się chyba jeszcze ponamyślam...

Link to post
Share on other sites

No właśnie ta matryca w Acer'ach bardzo mi się spodobała, a cena to prawie połowa tego co za Viewsonic. Jak nic nie podejdzie, to może go spróbuje. Z drugiej strony ten model XG2703, podobno przestali już produkować, więc pewnie szykują coś nowego w tej półce... może warto poczekać... albo na te nano ips od LG.

 

Z 3 strony patrze już na niestandardowe rozwiązania jak Samsung The Space - Płaska matryca VA 27 cali na 144Hz. Świetny montaż, idealny jak dla mnie, ale brak jakiejkolwiek synchronizacji (jednak grając w BFV na 2 różnych monitorach z G-sync i karta AMD nie czułem żadnej potrzeby synchronizacji)

 

https://www.x-kom.pl/p/477807-monitor-led-27-289-samsung-the-space-s27r750qeux.html

 

Albo, ten HP na Quantum Dot, jest FreeSync, jakoś te 75Hz może mógłbym zaakceptować, ale nie ma VESA.

 

https://www.x-kom.pl/p/489463-monitor-led-27-289-hp-pavilion-27-quantum-dot.html

 

No i wielka niewiadoma jak z input lagiem na powyższych matrycach oraz responsywnością.

 

EDIT: z tym HP to już wiadomo że nie pójdzie 14ms czas reakcji :(

Edytowane przez kingisdead
Link to post
Share on other sites

Ja już nawet patrzyłem na ultrawide i wszędzie ten same problem w mniejszym bądź większym stopniu. Spodobał mi si np Alienware AW3418DW, monitor wygląda cudeńko, nawet bym zamówił nowe biurko pod taką maszynę gdyby się okazało że za blisko siedzę. A potem czar pryska bo na kolejnych postach znalezionych w sieci zaczynasz trafiać na zdjecia z blbl, a potem np na taki filmik (pomijam angielski gościa) https://www.youtube.com/watch?v=fx0Ygq5Yjuk i się odechciewa wszystkiego. Na dodatek gość w komentarzach pisze, że odsyłał i łącznie 3x wymieniał ten model i za każdym razem blb był nieakceptowalny, a nawet gorszy niż w pierwszym egzemplarzu... A to monitor za 4,5 klocka... Na szarym tle tak tragicznie to nie wygląda, ale już w grze tragedia i widoczne bardzo... Ręce opadają....

Link to post
Share on other sites

Ja już nawet patrzyłem na ultrawide i wszędzie ten same problem w mniejszym bądź większym stopniu. Spodobał mi si np Alienware AW3418DW, monitor wygląda cudeńko, nawet bym zamówił nowe biurko pod taką maszynę gdyby się okazało że za blisko siedzę. A potem czar pryska bo na kolejnych postach znalezionych w sieci zaczynasz trafiać na zdjecia z blbl, a potem np na taki filmik (pomijam angielski gościa) https://www.youtube.com/watch?v=fx0Ygq5Yjuk i się odechciewa wszystkiego. Na dodatek gość w komentarzach pisze, że odsyłał i łącznie 3x wymieniał ten model i za każdym razem blb był nieakceptowalny, a nawet gorszy niż w pierwszym egzemplarzu... A to monitor za 4,5 klocka... Na szarym tle tak tragicznie to nie wygląda, ale już w grze tragedia i widoczne bardzo... Ręce opadają....

Właśnie wymieniłem 2 sztukę Dell AlienWare AW2518hf. Czekam, aż będzie ciemno i zobaczę jak to dokładnie wygląda... ręce mi opadają i mam już dosyć pakowania i jeżdzenia do sklepu i oddawania monitorów. Czuję się bezsilny i wyczerpany :D

Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecną wciąż się jeszcze zastanawiam, im więcej czytam tym mniej wiem... Aczkolwiek po zebraniu całej masy informacji z różnych for i stron sporo pozytywnego info było o matrycach od LG i w ogóle monitorach od LG. Chyba będę szukał czegoś właśnie w tym kierunku... Na chwilę obecną mam 3 typy wiodące: https://www.displayspecifications.com/en/comparison/5f44ac246

W LG 32GK martwi mnie trochę ostrość i jakość czcionki w tej rozdzielczości i wielkości matrycy. Nawet na yt są filmiki np od Lims Cave, gdzie obok stoi 27" ips i różnicę w "ostrości" i szczegółowości obrazu widać gołym okiem. :( Gdyby miał większą rozdzielczość to brałbym na 100%...

O tym Acerze jest bardzo mało opinii w necie, ale matrycę ma od LG, "na papierze" prezentuje się nawet lepiej jak Alienware, na yt jest mało filmików niestety i po forach ciężko znaleźć info na temat blb w tym modelu... Ale nawet jeśli ma, to i tak lepiej chyba zapłacić za ten model niż ponad 1tys. dopłacać za Della, a ryzyko takie samo....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...