Skocz do zawartości

Pomoc w znalezieniu fachowca od Delida w Lubuskie


Recommended Posts

Witam. Jeśli złe umiejscowiłem temat ro przepraszam i proszę o przeniesienie ponieważ to mój pierwszy temat na tym forum.Czy ktoś się orientuje z Was czy ktoś w Zielonej Górze,Świebodzinie,Sulechowie w woj.Lubuskiem robi Delid/Skalp procesora ? Jeśli tak to dajcie namiar bo chciałem pojechać do kogoś na miejsce to zrobić bo nie mam czasu na wysyłkę zbytnio (taka praca) . Z góry dzięki.

Edytowane przez Mateo89
Link to post
Share on other sites

Sory, za ot ale jak boisz się wysyłać komuś procek bez kaucji to po prostu napisz wprost, a nie opowiadaj, że masz czas jechać 40km (tyle jest między Świebodzinem, a Zieloną Górą) i jeszcze czekać na wykonanie usługi, a na pocztę, albo zamówić kuriera już nie masz kiedy bo to po prostu brzmi śmiesznie ;)

Link to post
Share on other sites

sluchaj wysłalem juz procka jakiemus gosciowi z krakowa zrobil niby wszystko ok ale procek ma problemz jednym rdzeniem bo podkrecony na 4.6 grzeje sie do ponad 90 stopni a reszta rdzeni ma 75 wiec chyba sie rozszczelnilo cos  . Dlatego chce pojechac na miejsce

Link to post
Share on other sites

zrobic to najlepiej samemu lub nie robic wcale taka prawda. Jezeli zalezy Ci na OC i masz o tym pojecie to robisz takie rzeczy sam jak delid a nie prosisz kogos a potem zazalenia ze grzeje sie na rdzeniu. Robilem to 2 razy na wlasnych procesorach i jest to proste nawet bez specjalnych narzedzi.

Link to post
Share on other sites

sluchaj wysłalem juz procka jakiemus gosciowi z krakowa zrobil niby wszystko ok ale procek ma problemz jednym rdzeniem bo podkrecony na 4.6 grzeje sie do ponad 90 stopni a reszta rdzeni ma 75 wiec chyba sie rozszczelnilo cos  . Dlatego chce pojechac na miejsce

 

Gratuluje odwagi wysyłając "gościowi z neta" cpu w ciemno   :majty:

Link to post
Share on other sites

Nikt kto profesjonalnie zajmuje się delidowaniem procesorów nie zrobi ci tego w godzinę.

Silikon musi przynajmniej z 2-3 godziny wyschnąć a później trzeba ten procesor potestować kilka godzin.

Jeśli ktoś ci proponuje taka usługę i mówi że 30 minut i po sprawię to nie pchałbym się w taki serwis.

 

Masz kilka osób które to robią za ~150 zł + dostajesz cały raport z temperatur przed i po a wysyłasz procka do pierwszej lepszej osoby byle by tylko poszło jak najszybciej XD

Link to post
Share on other sites

Nikt kto profesjonalnie zajmuje się delidowaniem procesorów nie zrobi ci tego w godzinę.

Silikon musi przynajmniej z 2-3 godziny wyschnąć a później trzeba ten procesor potestować kilka godzin.

Jeśli ktoś ci proponuje taka usługę i mówi że 30 minut i po sprawię to nie pchałbym się w taki serwis.

 

Masz kilka osób które to robią za ~150 zł + dostajesz cały raport z temperatur przed i po a wysyłasz procka do pierwszej lepszej osoby byle by tylko poszło jak najszybciej XD

Dokładnie. Moim zdaniem to podejście januszowe. Jak pisałem wyżej - Najbardziej wiarygodną osoba co chodzi o Delid w Polsce jest gość z kanału VBT na YT. Po za tym jest duza szansa że zobaczysz swój procek na kanale.

Link to post
Share on other sites

Koledzy dzieki za odpowiedzi. Jesli chodzi o OC to mam doś sporą wiedze ale delida boje sie zrobic sam i do tego sparzyłem sie po wysylce do jednego goscia z neta. Oczywiscie nie jest to tak jak pisal ktos wyzej ze wyslalem w ciemno bo mam potwierdzenie ze mi to robil z rozmów w messeer w telefonie itp Chcial mi to poprawic ale ja juz nie chce mu tego dac po raz kolejny skoro raz nie wyszlo to i nie wyjdzie drugie wychodze z tego założenia. Widziałęm już ogłoszenie jak dobrze sie orientuje tego PatrykaT na allegro i najpierw byla cena 50 teraz jest 65zł ale to nic tylko ze nie mozna sie dodzwonic do niego w ogole . Dzwonilem kilka razy i lipa .Spróbuje moze to tego VBT ? Sam nie wiem

Link to post
Share on other sites

 

 

65pln to za tanio jak za taką usługę
 

 

Jak Patryk za tyle robi, to znaczy, że za tyle mu się opłaca - więc nie ma czegoś takiego jak "za tanio". Oczywiście, niska cena może być powodem do podejrzeń w stosunku do osób nieznanych, ale człowiek ten akurat robił wiele procesorów ludziom z forum, wszyscy chwalą i polecają, problemów nikt nie zgłosił, więc nie ma co krytykować.

 

Jasne, jak ktoś ma firmę,  wystawia fakturę i daje pisemną gwarancję to ciągnie to za sobą dodatkowe koszty i nie można krytykować podmiotów które wykonują przez to usługę trochę drożej, ale również solidnie.

Link to post
Share on other sites

65 zl to bardzo malo jak sam ciekly metal kosztuje 40 zl za 1g. Niby jest go na pare uzyc ale gdzie inne rzeczy takie jak ryzyko uszkodzenia czegos, nie zeby ktos cos uszkodzil robiac to fachowo ale zawsze warto sie zabezpieczyc 2 razy tak? zwlaszcza jak pracujesz z prockiem za 2 tysiace

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...