Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam forumowiczów :)

 

Chciałbym kupić tradycyjny, niewielki monitor 18 - 22 cale, najlepiej panoramiczny 16:9 FHD (choć niekoniecznie), cechujący się dobrej jakości matrycą (ogólnie, chociaż zależy mi trochę bardziej na przyzwoitej palecie barw, odwzorowaniu kolorów i kontraście) i o dobrej jakości wykonania. Czy jest to jeszcze możliwe w 2018 roku?

Wiem, że rodzaj matrycy bywa zwodniczy jeśli chodzi o jakość, także nie ma on tak wielkiego znaczenia.

W grę wchodzą nawet monitory używane, jeśli będzie jakiś naprawdę godny polecenia model do znalezienia.

Mój budżet to ~700zł, a jeśli będę naprawdę zaskoczony trafną propozycją to jestem skłonny co nieco go nadwyrężyć. ;)

Chciałbym używać go do starszych gier (głównie RTS, RPG, przygodowe, a mniej FPS) oraz internetu, multimediów.

 

Reasumują chodzi mi o takie cechy monitora:

  1. niewielkie rozmiary
  2. większa niż przeciętnie gęstość pikseli
  3. dobrej jakości matryca i ogólne wykonanie
  4. tradycyjny monitor do komputera stacjonarnego
  5. Złącze DVI
  6. reszta po prostu przyzwoita

Może orientuje się ktoś lepiej w temacie, albo ma w domu coś takiego, co mógłby polecić?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Login_unknown
Link to post
Share on other sites

Co to znaczy tradycyjny ?

Chodzi ci o monitor CRT czyli starszego typu z kineskopem ???

Miałem na myśli zwykły LED/LCD, tylko tyle, że bez bajerów w stylu dotykowy albo przenośny z podpórką, czy co tam jeszcze wymyślili. :) Chociaż powiem szczerze, że taki ekstremalny pomysł CRT też mi przemknął przez myśl. ...a miałem kiedyś fajny monitor EIZO i go wydałem... Ehh.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...