Skocz do zawartości

Samsung TV + Shield TV + Dekoder + soundbar


Recommended Posts

Witajcie, chcę zrobić to w najlepszy możliwy sposób

TV to Samsung UE55NU8042T  (wiem,że nie ma DTS)

Shield TV 2017 - będą na nim włączane streamingi jak Netflix a takżę za pomocą kodi libreelec filmy hevc także w wypasionych kodekach (chyba z tymi kodekami)

Dekoder Horizon z UPC... tutaj wiele sobie nie obiecuje chociaż ponoć ma wsparcie dla Dolby... tylko nie wiem czy jakikolwiek kanał puszcza realnie w tym dźwięk... no i mam nadzieję,że te 1080p z dekodera(bo chyba więcej nie wypuszcza) jakoś zostanie upscalowane przez TV nieco.

W przyszłości xbox ale to nie na teraz

 

Soundbar to Yamaha Yas 107 z DTS X i innymi.

 

Jak to wszystko popodpinać,żebyło było najlepiej?

 

Ja wymyśliłem tak

 

SHIELD i Dekoder poprzez hdmi to TV

TV do Sounbara po HDMI ARC

 

Jakoś lepiej się da? wszystkie kodeki itp. powinny mi zadziałać prawda?

tylko będzie kwestia pewnie w TV,dekoderze i Shieldzie pokominować w ustawieniach dźwięku,żeby dobrze dźwięk działał

 

 

PS. A gdybym do tego zestawu chciał podpiąć słuchawki na jack 3.5mm? jak to zrobić?

Niby takie Fiio D3 do TV i z niego na słuchawki ale wtedy DTS nie przejdzie prawda?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz mieć dźwięk DTS na soundbarze, to po drodze nie może być wpięte urządzenie, które nie dekoduje DTS. Czyli TV musisz pominąć.

Ponieważ soundbar ma tylko 2 porty HDMI, więc połączyłbym tak:

Shield -> (HDMI) -> sundbar -> (HDMI ARC) -> TV

Horizon -> (HDMI) -> TV

Edytowane przez drVanSteiner
Link to post
Share on other sites

Aha, czyli to tak działa... wielkie dzieki.

No to taki układ rodzi u mnie killka pytań

1. Czy warto jest mieć podpięty dekoder do soundbara a potem do TV? jakieś kodeki dodatkowe to odali? w ogóle można jakiejś jakości oczekiwać po tego typu dekoderze?

 

2. A co będzie jak będe miał Xbox One X? jego też przydałoby się podpiąć tak samo jak shielda, prawda?

 

3. I pewnie w takich przypadkach kiedy soundbar jest jakby na jedno urządzenie a mamy 3 to pewnie jakieś mini splittery na pilota są prawda?

 

 

PS. Każdy kabel hdmi obsługuje ARC?

Edytowane przez under555
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...