Skocz do zawartości

Potrzebne obejście dla słuchawek. podłączenie do pc


Recommended Posts

Potrzebuje urządzenia które pozwoli podłączyć słuchawki z mikrofonem do PC, a jednocześnie ominie kartę dźwiękową, i będzie tańsze od nowej karty

 

Podłączenie do k. dźwiękowej SC 808 powoduje u mnie wywalenie się sterownika / brak dźwięku poprzez mikrofon

Link to post
Share on other sites

Moment, bo czegoś nie rozumiem.

To w takim razie do czego chcesz podpiąć te słuchawki, jeżeli nie do karty dźwiękowej? Możesz spróbować je podpiąć np. pod DVI albo USB 3.0, ewentualnie port ethernet, ale wszystkie te operacje skończą się brakiem dźwięku.

 

// spam

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Nie, mają dwa wejścia : na słuchawki i mikrofon

 

Trafiłem na ciekawy pomysł w necie. Próbuję dowiedzieć się więcej, aby nie wpędzić się w nowe problemy

Ponoć w Win 7 da się zrobić aby działała jednocześnie karta ze slotu, oraz moduł zintegrowany. Takie rozwiązanie też wyglądałoby nieźle. 192 MHz z 808 na wieże, i 44 MHz z zintegrowanej na słuchawki i mikrofon. Nic nie trzeba wyłączać, ani konfigurować, tylko.... o ile dobrze pamiętam próbowałem zrobić to kiedyś i działała tylko jedna na raz

 

slo1q > Opisując sytuację : AIM SC 808 ma problem z sterownikami. Na co dzień mam podłączone dwa kabelki - prawy i lewy idące do wzmacniacza, później na dwie kolumny po dwa głośniki każdy. Mimo że AIM posiada dodatkowe, potrzebne mi wejścia na siostrzanej, dodatkowej karcie, to użycie ich podczas podłączenia wieży wykrzacza sterownik (dźwięk nie działa). Bardzo rzadko wystarczy odpiąć wieżę, zresetować, podpiąć nowe urządzenie jakim są słuchawki z mikro, zresetować i działa. Na ogół jednak sterownik wywala się i j.w. tracę dźwięk zupełnie. Wymagany reinstal. Flustrujące, ale nic nie mogę z tym zrobić. Na stronie AIMa polecają wylutować jeden układ, kupić i przylutować inny, zmienić, sterowniki na inne, i wtedy być może układ na karcie się nie spali. Acz przylutować w ten sposób nie potrafię. Myślałem o zakupie 'takiego-pudełeczka' co się do niego podpina słuchawki. Z tego co pisze kolega wyżej zgaduję że to zewnętrzna karta dźwiękowa. Ahh, koszta :/  Może jednak da radę włączyć dwie karty ?

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

1. Po co Ci korzystać z karty córki skoro na głównej karcie masz wyjście na słuchawki?

2. Nawet jeśli byś kupił kartę zewnętrzną to tak jakbyś użył integry.

3. Domyślne wyjście dźwięku powinno dac się przelaczyc bez problemu ale jesli program ma cos odtwarzac na innym niz domyslne to musi miec mozliwosc wyboru.

4. Mikrofon powinieneś przełączyć bez najmniejszego problemu.

5. Używanie sc808 wyłącznie do głośników trochę mija się z celem.

Link to post
Share on other sites

Jak ze słuchawek wychodzą dwa kable (nie zadziała jeśli jest jeden kabel z wtykiem czteropolowym jak do smartphona + przelotka na dwa kable) to kabel słuchawek możesz podpiąć przez przejściówkę do gniazda 6,3mm na SC808 a kabel mikrofonu do integry na płycie i powinno działać wtedy zupełnie nie potrzebujesz karty córki

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

1. Po co Ci korzystać z karty córki skoro na głównej karcie masz wyjście na słuchawki?

2. Nawet jeśli byś kupił kartę zewnętrzną to tak jakbyś użył integry.

3. Domyślne wyjście dźwięku powinno dac się przelaczyc bez problemu ale jesli program ma cos odtwarzac na innym niz domyslne to musi miec mozliwosc wyboru.

4. Mikrofon powinieneś przełączyć bez najmniejszego problemu.

5. Używanie sc808 wyłącznie do głośników trochę mija się z celem.

 

ad.1. Brakuje na mikrofon

ad.3.4. niestety sypie się sterownik, nie da się podłączyć tych dwóch urządzeń na raz

ad.5. od zawsze ceniłem czystość i jakość kosztem bassów. Ponadto 808 sprawdza się głównie w stereo, niestety słabiej mu idzie oddanie wrażenia znajdowania się w sercu dźwięków (surround), przez co nie da się 'grać na słuch'. Taki kompromis

 

kombajn , Igoruss > ciekawy pomysł. Kto wie, może okaże się że to ta córka sprawia problemy : )

 

Założywszy że jest tam takie gniazdo, można podłączyć tzw. słuchawki dla gracza bezpośrednio do wzmacniacza o RMS 120W ? Nie spalą się ?

W każdym razie pomyślę jak przeciągnąć dodatkowy kabel. Pod listwą 'przyścienną' już się nie zmieści, a nie chciałbym puszczać go luzem. Ale to już problem z którym muszę poradzić sobie sam : )

 

Wejście faktycznie jest, i wymaga przejściówki. Fotka z neta : https://apollo-ireland.akamaized.net/v1/files/zx75nf2kjnnt1-PL/image;s=644x461

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

bleck55 > mamy odmienne doświadczenia

 

Grając w Counter Strike 1.4 potrafiłem na słuch stwierdzić gdzie znajduje się przeciwnik, co poza błyskawiczną reakcją, pozwalało np. kłaść przeciwników przez ściany. W tamten czas posiadałem SB Live 5.1 + dwa głośniki podłączone do nieszczególnej mini wieży.

 

Przy obecnym ustawieniu SC 808 + wzmacniacz + wyższej klasy kolumny podłogowe nie ma takich możliwości

 

Nasuwający mi się wniosek wiążę z kartą dźwiękową. Kompromis na jaki mogę się zgodzić, gdyż nie gram tyle co mając 18 do 25 lat. Gdzieś zgubiłem tamtejszą radość

 

Kompromis ceny do jakości. Słuchawki są 'nieszczególne', ale w przeszłości grałem na sprzęcie za grosze, na którym wydawało się nie powinienem wymiatać. Może wbrew opinią kompanów miałem szczęście w doborze podzespołów. (peryferia perfekt stan do dziś - nie licząc zdartych napisów)

Edytowane przez Wyrwinóg
Link to post
Share on other sites

A ile to było lat temu jak miałeś te 18 lat? Bo nie wiem czy wiesz ale z wiekiem spada poziom słyszanych wysokich tonów. Różni ludzie różnie z tym mają ale generalnie im człowiek starszy tym mniej słyszy. A wysokie tony generalnie odpowiadają za scenę dźwiękową i poczucie przestrzeni.

Link to post
Share on other sites

kombajn >

Tej teorii nie słyszałem, choć blisko dekady życia pod 105 (marki Konstal) jak nic pozostawiło swoje :D

 

Zauważyłem że koło ~dwudziestki-piątki tracisz na czasie reakcji, po części poprzez uwarunkowania biologiczne, po części ograniczenia czasowe XD

 

black55 >

będę miał więcej czasu to 'wypożyczę' sobie takie na 10 dni

choć na tę chwilę nie dałbym za słuchawki więcej niż ~150 zł. Może i jest jak mówisz, i warto kupić dołożyć do czegoś lepszego niż jakiś Genesis

 

Pocieszna myśl, ( mimo że wcześniej takie efekty miałem nie na słuchawkach, a głośnikach (!) )

 

 

Co do tematu, wrócę do domu i popróbuje. Mam nadzieję uda się włączyć dwie dźwiękówki na raz : )

Link to post
Share on other sites

 

 

jakiś Genesis
 

:cry: O czymś takim mówisz:

http://genesis-zone.com/pl/product-category/sluchawki/

Zrób sobie i swoim uszom przysługę i kup słuchawki, a ten szrot wyrzuć na śmietnik. Jeśli nie chcesz wydawać dużo na słuchawki to kup przynajmniej te:

https://www.ceneo.pl/45191855

A lepiej te, ale w komplecie z nowymi nausznikami

 https://www.ceneo.pl/20117499

https://www.ceneo.pl/28397416

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...