Skocz do zawartości

[Modernizacja] Procesor/Płyta główna/RAM 4000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

Witam chciałem się zapytać czy zestaw który wybrałem jest kompatybilny z resztą moich komponentów w komputerze jak i sam ze sobą.

NOWE: 
Płyta główna: Gigabyte X399 AORUS PRO
Procesor: AMD Ryzen Threadripper 1920X
Chłodzenie: Arctic Freezer 33 TR
RAM: HyperX Predator 16GB [2x8GB 2666MHz DDR4 CL13 XMP DIMM]

JUŻ JEST:
Karta graficzna: MSI Geforce GTX 1050 Ti Gaming x 4GB Twin Frozer VI
Dyski: Samsung SSD 850 EVO + Toshiba 3TB P300 + LG Electronics DVD-RW WEW SATA 24x BULK 
Zasilacz: Chieftec GPS 70028 - 700W 
Obudowa: Sharkoon DG7000-G
System operacyjny: Win 7 64-bit

 

DO WYMIANY:

Płyta główna: MSI H77MA-G43 s1155 H77 4DDR3 USB3/GLAN/8CH uATX
Procesor: Intel CORE i3-3240 3,4GHz 
Chłodzenie: od procka
RAM: Crucial DDR3 Ballistix Sport 2x8GB/1600

Wydaje mi się, że nie będzie problemów, ale mogę się mylić, więc wolę zapytać.
Ewentualnie jaki zestaw komponentów mógłbym brać też pod uwagę lub jakiś z nowych komponentów wymienić na inny model?

Procesory, które brałem też pod uwagę to i7-9700k/i7-8700k/Ryzen 2700k
Komputer wykorzystywany do AutoCad'a, Matlab'a, czasami Blender jak i do grania, wymiana z powodu procesora (przy chromie użycie cpu dochodziło mi do 45%) 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Wygląda ok. Pamiętaj jednak, że Threadripper obsługuje 4-kanałowy ram (stąd na płytach X399 jest obecne 8 banków na kości pamięci), co bardzo podnosi wydajność zarówno w grach, jak i w programach typu CAD/Matlab.

 

Gtx 1050 ti to low-end więc cudów po nim nie oczekuj, twój zestaw spokojnie multi GPU by pociągnął zatem taki Gtx 1070 byłby IMHO "leoszą partią" do platformie na rzeźniku - ale może tobie mały Pascal wystarczać ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gtx 1050 ti to low-end więc cudów po nim nie oczekuj, twój zestaw spokojnie multi GPU by pociągnął zatem taki Gtx 1070 byłby IMHO "leoszą partią" do platformie na rzeźniku - ale może tobie mały Pascal wystarczać ;)

 Dzięki za pomoc, zamierzam zmienić GPU tylko nie chciałem wszystkiego na raz robić :D a zmianę wymusił procesor do którego i tak musiałem zmienić płytę, no i ram ddr3

 

Co do 4 kanałowego ramu to też zamierzam dokupić później z 16 gb, może aż tyle nie będzie mi jeszcze potrzebne, ale mam taką fanaberie xD

Link to post
Share on other sites

Nie no, bardzo rozsądnie (jaka fanaberia?). Przy dual channel to będzie chodzić ok, przy Quad tylko lepiej + może w końcu ram cenowo wróci do poziomu sprzed dwóch (?) lat...

 

Szykuje się zacna maszyna, chociaż przypuszczam że za rok (Threadripper Gen 3 aka Castle Peak na rdzeniach Zen2 powinien mieć premierę ok rok po gen2) skok w wydajności w HEDT będzie u AMD tak wielki, że ceny gen1/2 polecą mega...

Link to post
Share on other sites
RAM: HyperX Predator 16GB [2x8GB 2666MHz DDR4 CL13 XMP DIMM]

 

Sprawdź sobie działanie konkretnego modelu pamięci względem płyty głównej / procesora.

Ogólnie w przypadku Ryzenów dobrze jest przejrzeć taką listę i z niej dobierać RAM, żeby potem nie było niespodzianek.

Jeśli finanse pozwolą to polecałbym coś z 3200MHz i opóźnieniami CL14.

Edytowane przez Maxikas
Link to post
Share on other sites

Jeśli finanse pozwolą to polecałbym coś z 3200MHz i opóźnieniami CL14.

 

Narazie nie wiem czy nie zamienię ramu na inny model hyperx 3333MHz i CL16, bo co do 3200MHZ i CL 14 to 300 zł więcej a i tak początkowo zakładałem 3000zł a aktualnie w koszyku mam komponenty za 4030 zł :P

 

i do tego potem przy dokupieniu kolejnych 16GB ramu to nie będzie 600 tylko 900 zł

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...