Skocz do zawartości

AIO do i7 8700 bez k


Recommended Posts

Szukaj H115i może lepiej. 

 

https://www.x-kom.pl/p/397050-chlodzenie-wodne-corsair-hydro-series-h115i-pro.html

 

Nie chcesz za bardzo wersji z 120'tkami... 140mm (2x140) będzie dużo lepszym wyborem. Przy okazji chłodnica też ma większe wymiary niz 240 (2x120) więc nie to że dopłacasz te 6 dych za same wentylatory. Powinno być ciszej i chłodniej.

Link to post
Share on other sites

Ja mam chlodzenie za 200zl i temp w obciazeniu nie przekraczaja 65c, w spoczynku 30c. Nie wiem po co mialbys wydawac 2x tyle do zablokowanego procka. Chyba ze o wyglad chodzi

 

Nie podałeś jakie i do jakiego procesora, ja mam np. 40-45*c na swoim Ryzenie podczas gier. Po to mam Dark Rock Pro 4 żeby za rok nie wymieniać przy wymianie procka np. 

Albo woli ciszę i niskie temperatury. Nie wiesz też czy np. nie pracuje nad video gdzie procesor potrafi być pod pełnym stresem przez wiele godzin, a takie AiO jest też wygodniejsze w montażu i ma długą gwarancję.

Link to post
Share on other sites
Albo woli ciszę i niskie temperatury.

 

 

Wszystkie AiO, które kiedyś posiadałem, do najcichszych nie należały. Tak jak wyżej piszą - AiO to tylko wygoda w montowaniu, ładny wygląd, nie trzeba się martwić o RAM. Wydajność i cisza to zdecydowanie nie jest ich najmocniejsza strona.

Edytowane przez vandam
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wielu ludzie zakłada w tej cenie AIO do i7 8700k albo nawet tańsze i mówią, że wszystko jest okej, więc do i7 8700 w tej cenie na pewno znajdzie się coś odpowiedniego.

 

Jeśli ktoś jest głuchy, to może i jest okej.

 

Tak czy inaczej żadne aio nie będzie bezgłośne w spoczynku. 

 

Imo albo solidne AC typu noctua D15/D15S albo custom LC.

 

Miałem styczność z kilkoma aio z różnej półki cenowej i podziękuję  %-)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

Jeśli ktoś jest głuchy, to może i jest okej.   Tak czy inaczej żadne aio nie będzie bezgłośne w spoczynku
 

Mam cpu po delidzie AiO alphacool 360lt wentyle (stare  alpenhofn wing boost2 -120 ustawione na około 700 rpm co  jak przystawię ucho to terkot czasem usłyszę) się nudzą i w idle słyszę tylko szum powietrza z obudowy , oczywiście w nocy kiedy panuje totalna cisza, temp od 25/29 w grach natomiast to już tylko grafikę słychać a temp cpu 55 max, słuch mam dobry teraz robiłem św.zdrowia.

Może więlkość chłodnicy wpływa również na bardziej cichszą pracę AiO, u mnie pompkę usłyszę alę mam prawie ucho przy niej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...