Skocz do zawartości

Pomocy! Problem z instalacja systemu na laptopie


Recommended Posts

Witajcie, mam problem z instalacją systemu Windows na leptopie u olegi, który mnie o to poprosił.
Ideapad 100S, był Windows 10 poprzednio jednak jest tutaj 2 GB RAM i kolega poprosił o Windows 8.1 w wersji 32 bit.
Instalacja z pendrive, port USB 2.0.
Przy wyborze dysku do instalacji była jedna partycja, dysk 64 GB, oczywiście sformatowałem go i pojawił się problem.
"Nie można zainstalować systemu Windows na dysku 0 i partycji 1 i szczegóły - Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Sprzęt komputera może nie obsługiwać rozruchu z tego dysku. Upewnij się, że kontroler dysku jest włączony w menu systemu BIOS komputera.
W BIOSIE ustawiony jest tryb LEGACY bo tylko z niego z pendriva startuje instalacja systemu, gdy zmienię na trym UEFI przy uruchomieniu komputera mam do wyboru z listy możliwość bootowania z pendrive lub dysk ale gdy wybiorę pendrive lub dysk i naciskam ENTER to nic się nie dzieje. I tu taj leży cały problem bo totalnie nie wiem co dalej. Pomożecie?

 

obrazy z biosu gdyby były konieczne 

https://drive.google.com/drive/folders/1BjhWt6ya-mBYjHKtwNV4zn2RBo_st276?usp=sharing

Link to post
Share on other sites

Nie mam na nim żadnego systemu, jest pusty, po za tym z Windows 10 nie można bezpośrednio z poziomu pulpitu/dysku zainstalować sobie starszej wersji. Ze starszej na nowsza owszem ale odwrotnie się nie da. 

A próbowałeś po prostu z dysku ? Wgrać obraz 8,1 i kazać mu się wgrać ? Old Windows można potem usunąć...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...