Skocz do zawartości

Porównanie 3serii TV 55cali – Nu74 vs nu80 vs QE55Q6FNAT


Recommended Posts

Cześć, mam do Was takie pytanie

1. Różnice między (55cali) nu74 Samsungiem a nu80 Samsungiem (też 55cali) to to,że ten drugi ma 100Hz + prawdziwy HDR i lepsze głośniki tak? Jakieś inne różnice są

2. Jakie są w praktyce różnice między nu80(55) a QE55Q6FNAT ?

te QLED to wiem,że nie OLED ale wygląda bardzo ładnie… ten QLED to robiony jest na VA? Jest tam czerń chociaż na poziomie VA?

 

CZy do 3500zł jest coś lepszego od nu80 Samsunga czyli HDR+ 55Cali 4k + 100Hz + dobre głośniki 

 

 

Czy do 4000zł jest coś lepszego od tego powyższego Qleda? Bo OLEDA się nie kupi sensownego

Czy QLED ma jakieś realne wady ? jak go traktować? Jak VA? Jak IPS?

 

Nie proponujcie mi firmy TCL proszę.

 

 

PS. Czerń jest dla mnie bardzo bardzo ważna

Edytowane przez under555
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

QLED to nic innego jak matryca VA ze specjalną powłoką, która ma zapewnić lepsze kolory. W praktyce między NU8000 a Q6FN praktycznie nie ma różnicy - są nawet opinie, że NU8000 jest lepszy (lepsza czerń, może to zależeć od konkretnego egzemplarza). NU7400 to podstawowy model z rozszerzoną paletą kolorów - osobiście używam i ma bardzo przyjemny obraz po "podstawowej kalibracji", ale jest to telewizor bardziej do SDR. NU8000 ma zdecydowanie większą jasność i dopiero na nim można poczuć efekt HDR.

 

W tej cenie raczej ciężko znaleźć coś lepszego niż ten Samsung jeśli chodzi o obraz z naciskiem na dobrą czerń, dopiero powyżej 4000zł można rozważyć Sony 55XF9005.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...