Skocz do zawartości

Ryzen 3 2200G vs Intel Pentium G5400


Recommended Posts

Hej,

potrzebuje złożyć zestaw do pracy biurowej (internet, aplikacje biurowe) i zastanawiam się nad bazą. W polecanych zestawach (http://forum.benchmark.pl/topic/272595-polecane-zestawy-komputerowe-grudzie%C5%84-2018/) w najtańszej konfiguracji widnieje Ryzen 3 2200G, a w tych trochę droższych (1700-2000 PLN) Intel Pentrium G5400. Testy, które przejrzałem nie są wystarczające abym mógł podjąć decyzję dlatego proszę was o pomoc.

 

Dwa procesory są w podobnej cenie, Ryzen 3 2200G ma 4 rdzenie i 4 wątki, a Intel 2 rdzenie i 4 wątki, więc teoretycznie Ryzen jest silniejszy. Jednak w polecanych zestawach Intel jest proponowany do droższych zestawów.

 

Co polecicie?

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś poleca G5400 do RX 570 to musi byc mocno nawiedzony na punkcie intela. G5400 będzie mieć podobny średni fps oraz nieco wyższy maksymalny ale to 2200G będzie mieć mniejsze spadki wydajności w nowych tytułach.

 

Ja bym brał 2200G właśnie przez to że ma więcej fizycznych rdzeni co sie przełoży na prace z wieloma aplikacjami czy tez z samą przeglądarką z wieloma kartami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do pracy biurowej oba procki będą prezentowały podobną wydajność. Można jednak przyjąć, że Ryzen z dwoma fizycznymi wątkami więcej poradzi sobie lepiej jeżeli będziesz miał otwartych więcej okien, dokumentów itp. No i iGPU w Ryszardzie to jednak jest poziom, dwa wyżej niż integra w pentiumie - ale musisz mu dokupić szybszy ram. 

 

Nie śledziłem tematu Raven Ridge, ale wie ktoś czy ostatnia Agesa dodała wreszcie wsparcie dla pamięci wyższych niż 2666 MHz?

Link to post
Share on other sites
G5400 będzie mieć podobny średni fps oraz nieco wyższy maksymalny ale to 2200G będzie mieć mniejsze spadki wydajności w nowych tytułach.

http://www.reactiongifs.com/wp-content/gallery/wtf/wtf%20%282%29.gif

5:10 jeśli chodzi o gry

 

 

Dodatkowo, patrząc na to jak patche na metdown i spectre spowolniły moją i5tkę, nie pchałbym już się w intela w tak niskim budżecie.

Co do pamięci Ram pod Ryzen "do biura": myślę, że nie warto płacić kroci... Lepiej pójść w ilość (8gb jeśli wystarczy tyle) niż szybkość

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wnikliwe analizy, powiedzcie mi tylko czemu do AMD potrzebne są szybsze pamięci?

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie tego co byście polecili klasę wyżej? Tzn. Jakieś 4 rdzenie u Intela lub 6 rdzeni u amd. Ryzen 5 2600 wyglądałby spoko (300 pln różnicy) tylko nie ma zintegrowanego GPU a to rodzi dodatkowe koszty

Edytowane przez maciek1o3s
Link to post
Share on other sites

Szybkie pamięci są potrzebne w 2200g aby grafika wbudowana rozwinęła skrzydła, no i architektura proca sprawia że działa szybciej.

Masz jeszcze model 2400g z jeszcze lepszą grafiką i dodatkowymi wątkami. Czyli 4/8 zamiast 4/4 jak w 2200g.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dzięki za wnikliwe analizy, powiedzcie mi tylko czemu do AMD potrzebne są szybsze pamięci?

Dlatego, że to właśnie pamięć ram służy jako pamięć buforowa układu graficznego. Szybszy ram - szybszy transfer danych - lepsza wydajność.

 

To co podajesz, to, jak sam widzisz, inny budżet. Koledzy już ci wytłumaczyli ;) Zastanów się ile chcesz na to przeznaczyć i pamiętaj, że do Excela nie potrzebujesz I9 9990k czy gdzie tam dojdziesz w swoich rozważaniach - wybierz to co ci potrzebne i zaoszczędź gotówkę na inne komponenty (płyta, zasilacz, obudowa, dyski, napędy (floppy już chyba nie są wykorzystywane?)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...