Skocz do zawartości

Sklep internetowy - gdzie i jak stworzyć, komu zlecić?


Recommended Posts

Zamierzam założyć aptekę internetową. Zastanawiam się czy poszukać sklepu w formie usługi czy zlecić komuś sklep własnego hostingu.

Jeden z bardziej znanych sklepów, który znalazłem korzysta z usług idosell.

Niektórzy sklepu jako usługa nie polecają, bo podobno ciężko migrować taki sklep, a jakby stworzyć od nowa to nie wiem czy by sie nie straciło klientów, pozycji w google itp., to też kolejne pieniądze.

Ktoś mi zaproponował Prestashop lub wordpress+woocommerce.

Na sam początek nie chcę jakiegoś kombajna za kilkanaście tys. zł, bo jest mi to niepotrzebne, gdyby sklep się rozwijał, to będę zlecał stopniowe rozbudowywanie, ulepszanie, osoba która stworzy mi sklep będzie się nim też opiekowała, bo funkcjonowanie takiego sklepu chyba się nie kończy tylko na jego stwrozeniu.

Na start interesuje mnie rozsądny koszt, żeby w razie gdyby nie wyszło, to żeby nie utopić dużych pieniędzy. Nie wiem jaką kwotę przygotować - 2 tys? 4?

Sposoby dotarcia do klienta, wybór asortymentu na początek, porównywarki cenowe, allegro i inne działania - o wszystkim wiem, jeszcze kupię sobie jakąś lekturę, żeby zaznajomić się z tematem sklepów internetowych, teraz interesuje mnie gdzie sklep założyć. Ale jakąś lekturę, z której mógłbym skorzystać też możecie mi polecić :) bo zatrzymałem się w poprzedniej epoce, gdy w liceum robiłem dla własnej frajdy strony internetowe w notatniku

Przez najbliższe miesiące nie spodziewam się super wyników, a potem to czas pokaże czy mi się uda czy nie, dlatego chcę jakiś w miarę prosty, rozsądny sklep, a potem będzie sie rozbudowywać, będę, nie da sie wszystkiego naraz, moim zdaniem nie ma też sensu na sam start inwestować dużych pieniędzy we wszystkie możliwości, z których na początku nie bedzie się korzystać. Na początek będzie hm powiedzmy że 200 produktów i stale będę wprowadzać nowe.

I czy może znacie jakieś sprawdzone firmy/osoby, które zajmują się tworzeniem sklepów? (z portfolio najlepiej)

Jedyny informatyk, którego znam to ten, który obsługuje naszą firmę, może mi kogoś poleci, ale chciałbym jeszcze kogoś znaleźć, porównać sobie.

Link to post
Share on other sites

Jestem pracownikiem tej apteki, inaczej bym nie pytał :) mam zamiar poszerzyć działania nie ograniczając sie tylko do sprzedaży stacjonarnej.

Żeby mieć aptekę, trzeba mieć pozwolenie. Żeby sprzedawać przez internet, trzeba mieć aptekę stacjonarną, inaczej się nie da np żeby ograniczyć się tylko do sprzedaży wysyłkowej. Żeby sprzedawać przez internet, co najmniej 2 tygodnie wcześniej trzeba zgłosić to do inspektoratu farmaceutycznego i dostosować lokal jeśli tego wymaga.

Interesuje mnie apteka internetowa od czego zacząć, gdzie szukać kogoś kto tą aptekę stworzy i będzie się stroną opiekował, i jak stworzyć, bo są różne możliwości, 3 wymieniłem w pierwszym temacie sklep jako usługa (znalazłem na stronie jednej z aptek internetowych) , prestashop o WordPress woocomerce, które ktoś mi zaproponował.

Sklep to nie wszystko żeby interes się udał, ale od tego sklepu i allegro zaczynam sprzedaż wysyłkową

Edytowane przez hehe89
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli się nie znasz to najlepiej na początek kupić gotową usługę na shoper i w ten sposób spróbować. Mają sensowne API więc można integrować z zewnętrznymi usługami. Natomiast zastanawia mnie sens takiego sklepu przy bardzo ogromnej konkurencji dużych aptek sieciowych.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Wordpress + woocomerce, szablon pod woocomerce i obsługa takiej strony jest prosta nawet dla laika. Biorąc pod uwagę fakt, że chcesz na początku testować biznes (co jest zrozumiałem) dodam, że woocomerce pozwala na bezpłatne korzystanie do 1000 produktów. Planujesz na początek 200 więc wystarczy i to z dużym zapasem. Oczywiście im więcej funkcji w sklepie tym koszt będzie większy, zaawansowane filtry, dodatkowe funkcje itp. ale to można dodawać z czasem jak się interes rozwinie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli chcesz mieć w przyszłości dużą kontrolę nad sklepem i móc samemu edytować prawie wszystko samemu to proponuje Wordpress`a potem w przyszłości przy działaniach SEO jest dużo łatwiej edytować taką stronę niż na jakiś innych platformach. Osobiście myślę że warto jest zlecić to profesjonalnej firmie która zajmie się stworzeniem sklepu oraz potem obsługą seo które jest bardzo ważne przy każdej stronie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Jeśli chodzi o stworzenie dobrej strony internetowej, mogę polecić ****

Zaprojektowanie wysokojakościowego logotypu i identyfikacji wizualnej firmy jest najważniejszym znakiem rozpoznawczym na rynku, do tego marketing sieciowy poszerza bazę potencjalnych klientów, przez co zyskujesz jeszcze więcej. Dodam jeszcze wygodę i łatwość użytkowania i jestem przekonany, że nie znajdziesz nic lepszego w tej chwili.

Wiele stron reklamuje się ze swoimi ofertami, ale uważam, że ta przoduje nad wszystkimi. 

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...