Skocz do zawartości

GTX970/i5-660 wyłącza się przy odpaleniu gry


Recommended Posts

cześć,

od dwóch lat posiadam PC, oto jego specyfikacja
48395368_2582100921830799_47373992000801

prawie na nim nie gram, dzisiaj się wyłaczył przy odpaleniu gry the Crew 2, powtórzyło się to parę razy. Rok temu grałem w Wiedzmina i wszystko było ok.

48368876_2582101001830791_3185773622232848366745_2582100955164129_87218337033800Memtest64 test nie wykazał błędów, co to może być?

Edytowane przez Fuser
Link to post
Share on other sites

Speedfanem nie sprawdzaj, bo te odczyty to kosmos jakiś. W OCCT puść test zasilacza (power supply), nie CPU.

Puściłem, za pierwszym razem wywaliło od razu, za drugim razem przeżył kilkadziesiąt sekund (ale był komunikat monitoring to chyba test się nie zaczął), za trzeci razem ponownie wyłączył się od razu.

 

W dzienniku zdarzeń widzę typ zdarzenia krytyczne: Źródło: Kernel-Power, Dziennik: System.

 

Zasilacz do wymiany? Miałem 2 miesiące temu przeprowadzkę, to pierwsza gra odpalona po niej (poza klasycznym UT, który chodzi bez problemów)

Link to post
Share on other sites

Elektronika ma to do siebie, że jednego dnia wszystko działa na cacy, a na drugi dzień coś pada. Zasilacz nawet nowy potrafi utracić prawidłowe parametry dla norm ATX także jak masz możliwość to pożycz do sprawdzenia od jakiegoś znajomego o podobnej mocy. Przynajmniej wyeliminujesz zasilacz jako przyczynę usterki, co wynika z opisu.

Link to post
Share on other sites

Elektronika ma to do siebie, że jednego dnia wszystko działa na cacy, a na drugi dzień coś pada. Zasilacz nawet nowy potrafi utracić prawidłowe parametry dla norm ATX także jak masz możliwość to pożycz do sprawdzenia od jakiegoś znajomego o podobnej mocy. Przynajmniej wyeliminujesz zasilacz jako przyczynę usterki, co wynika z opisu.

Raczej nie mam znajomych, którzy będą chętnie pożyczyć, inaczej jakoś mogę sprawdzić?

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...