Skocz do zawartości

Procesor nie obniża taktowania.


Recommended Posts

Witam, mój procek to i5 3570K, a płyta to MSI GD55. Problem polega na tym, że gdy w włączę w biosie przycisk OC GENIE, to procek wskakuje na 5,13 Ghz i tak już zostaje, nawet gdy jego użycie to 1%.

 

Gdy włączę tryb ECO taktowanie obniża się do 1,6 Ghz, ale max to 3,4 GHz.

 

Takie jaja zaczęły się dziać po wymianie dysku SSD na inny SSD i instalacji od nowa systemu, wcześniej było tak, że w trybie OC GENIE procek kręcił się do 4,2 Ghz jak było potrzeba i taktowanie spadało do 1,6 gdy procek zwalniał.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

http://i68.tinypic.com/2d2gnqc.jpg

Link to post
Share on other sites

Bios najnowszy 1.11, profil w windowsie zrównoważony. Teraz włączyłem tryb NORMAL MODE i jest tak samo jak na ECO, czyli zależy od obciążenia raz 1,6, raz 3,4.

 

Jak zresetować bios, wystarczy wyjąć baterię?


edit.

 

Panowie trochę poczytałem coś poprzestawiałem w biosie i teraz jest tak, że OC GENIE obniża taktowanie do 1,6 ale co chwile skacze do 4,2 czy tak ma być? Temperatura spadała z 40*C do 33 więc chyba jest ok :)

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites

 

 

Taktowanie skacze nawet przy przeglądaniu neta. Wystarczy lekkie obciążenie rdzenia.

 

Podejrzewam, zostawiam to tak jak jest, ważne, że zbija do 1,6 a nie jest na stałe 4,2.

 

Mam jeszcze jeden problem z obciążenie proca. Cały czas jest włączony proces svchost.exe (netsvcs), który zjada 25% obciążenia, gdy go wyłączę za chwilę znowu jest aktywny, da się coś z tym zrobić?

Link to post
Share on other sites

to problem z offsetem a raczej jego brakiem

u mnie na msi z68 gd80 mogę wybrać albo stałe taktowanie na max po oc

albo spadek taktów ale nie napięcia :D

ponoć najnowsze biosy coś poprawiły ale nie chce mi się już bawić,najnowszy na sandy dał mi dobrze popalić więc z najnowszego z obsługą ivy zrezygnowałem(jadę na sandy) :D

Link to post
Share on other sites

Svchost-a udało się wyłączyć na stałe i cpu z pokazuje 1,6 Ghz i prawie w ogóle się nie podnosi bez obciążenia, natomiast menedżer urządzeń pokazuje cały czas 4-5 Ghz (co sekundę inna wartość). Tak samo temperatura proca waha się pomiędzy 33-40*C.

Raczej nie powinno tak być, więc szukam dalej :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...