Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! 

Jestem na etapie poszukiwania laptopa, max do 2700 zł, i zastanwiam się w jaki sprzęt zainwestować, czy iść w stajnie czerwonych z Radeonem R5 czy bardziej Intel z i5, mam już wypatrzone dwa modele, ale nie wiem na który się zdecydować, pomożecie w wyborze? Może macie własne lepsze propozycje to też z chęcią rozważę. Laptop z przeznaczeniem do użytku codziennego, office, przeglądarka, filmy, a tak okazjonalne granie, głównie fifa, ale również cs, czy jakieś starsze gierki w stylu GAT czy Wiedźmina :biggrin.png Z góry dziękuję wam za pomoc, poniżej linki do produktów:

https://www.x-kom.pl/p/465728-notebook-l...mx150.html

https://www.x-kom.pl/p/443238-notebook-l...-m540.html

Link to post
Share on other sites

Vega to integra, RX 540 to dedykowana karta w tym laptopie.

 

Samymi parametrami cpu+gpu wersja z i5 jest lepsza, za to w wersji z Radkiem masz Windowsa.

 

Generalnie mx150 i RX540 to mniej więcej ta sama półka wydajnościowa, chyba, że to jest pełny mx150, a nie skastrowana wersja low power (ale nie spodziewałabym się tego w ultrabooku). Na obu odpalisz jakieś starsze/mniej wymagające gierki. U siebie na mx150 próbowałam LoLa, Diablo III, CSGO (wszystkie robią 60fps, ustawienia - w zależności od gry - do low/medium od ultra), a nawet PUBGa i działał na low 720p w okolicach 30-45fps.

 

Fascynuje mnie tylko kwota, jaką x-kom kasuje za upgrade do 12GB ramu i ssd ze 120 na 240.

 

Ram tak dziwnie, bo 4GB jest wlutowane, więc wkładają albo kość 4GB, albo 8GB (różnica w cenie nie wynosi 150zł, ale niech im będzie).

 

No i pytanie, co tam wsadzają za ssd, bo swego czasu do wszystkiego leciały najtańsze goodramy, czyli mocno bez szału.

Link to post
Share on other sites

Właśnie zastanawiał się co za dysk wkładają do środka, ale mam nadzieję ze wytrzyma troche dłużej a nie 2 lata i dead :D bo jednak laptopik ma wytrzymać dłużej a nie tylko okres gwarancji :D 

Jeżeli chodzi o Windowsa to szczerze mówiąc nie mam z nim problemu, coś się zawsze ogarnie, jedynie czego potrzebuję to żeby laptopik chodził, nie ścinał się, no i żeby naprawdę dawał radę w FIFIE bo na niej mi najbardziej zależy ;) a ceny wiem wysokie jak za upgrade, ale za takie pieniądze to nie znajdę lepszej oferty z grafiką dedykowaną i intelowskim i5 :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...