Skocz do zawartości

Jaki zasilacz do Athlon 200GE?


Recommended Posts

Witam :)

 

Mam pytanie odnośnie zasilacza do nowej jednostki którą jutro będę miał na stanie.

 

Posiadam (a raczej jutro będę posiadał)

Athlon 200GE

Gigabyte B450M DS3H

2x4 GB RAM

128 GB SSD m.2

160GB HDD

 

Posiadam obecnie 3 zasilacze:

Delta dps-300ab-39 300W ( pododno 80+ bronze 299W na linii 12V) 

HP d3006a0 300W ( podobno 268W na 12V)

FEEL 400-ATX 400W ( podobno 324W na 12V)

 

Potrzebuje czegoś przejściowego do momentu zakupu nowego, a na razie jestem spłukany.

Czy któryś z nich nadaje się do tego zestawu? Jeżeli tak, to który najbardziej?

 

Ewentualnie jakaś tania używka godna polecenia?

 

Będę wielce wdzięczny za każdą opinię.

Edytowane przez Matts_i
Link to post
Share on other sites

Z tych trzech "możliwe" są Delta i HP (zdecydowanie bardziej skłaniałbym się ku Delcie). Feel'a od razu odrzuć. To śmieć. :P Żaden z nich nie jest dobrym zasilaczem, ale awaryjnie możesz podpiąć tymczasowo albo Deltę, albo HP. Nie powinny (podkreślam: NIE POWINNY!) uszkodzić sprzętu, o ile są w pełni sprawne oczywiście.

Jednakże mimo wszystko polecam Ci jak najszybciej zapatrzeć się w coś lepszego i najlepiej nowego. Do tego zestawu na spokojnie wystarczy np. LC-Power 350W (LC6350 V2.3) https://www.morele.net/zasilacz-lc-power-350w-lc6350-v2-3-634214/

Za 130 zł masz jednostkę, która jest oparta na konwersji napięć DC-DC, posiada tajwańskie, markowe kondensatory, trzyma wszystkie napięcia w normach i wystarczy do tego zestawu z dużym zapasem mocy. Raczej w nic tańszego się nie ładuj, bo można stracić znacznie więcej. :D

Edytowane przez emillo5
Link to post
Share on other sites

Super, dzięki wielki!

 

Może jednak będziesz wiedział czy jak kupię zasilacz którego model podałeś, to będę w stanie podpiąć pod mój zestaw jakieś GPU? Mam trzy modele na oku, a w tym:

bardzo budżetowo - Radeon HD7770

z gwr - GTX 1050

używka - RX 470

 

Póki co nie wiem ile będę miał łącznie pieniędzy, więc jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji co do karty graficznej. 

Link to post
Share on other sites

No ale nie jest to procesor na lata, tylko tymczasowy. W przyszłości planuję wymienić go na Ryzena.


A może być zasilacz tego typu?

Seasonic S12II 350W

 

Jeden z forumowiczów sprzedaje go za 80 złotych, a jest jeszcze na gwarancji. I pytanie czy pociągnie on ten zestaw wraz z Radeonem HD 7770? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...