Skocz do zawartości

Upgrade komputera.Od czego zacząć


Recommended Posts

Witam
 

Na wstępie zaznaczam że jestem laikiem jeśli chodzi o budowy komputerów.Komputer służyć ma do grania ale z racji że jestem raczej niedzielnym graczem nie ma to być to sprzęt z wysokiej półki a jedynie coś co pozwoli zagrać w najnowsze tytuły z przyzwoitymi ustawieniami graficznymi i sensowną ilością klatek.

Więc obecna konfiguracja to:
 

 

procesor:AMD A10-7860K

płyta główna:Asus A68HM-K

 

ram: 2x Crucial Technology 8192 MB (DDR3-1600)

 

karta graficzna: AMD Radeon R9 380 Series (Tonga) 4gb

 

zasilacz Coolermaster Masterwatt Lite 400w 80+
 

ze wstępnych oględzin wywnioskowałem że najgorszy m elementem zestawu obecnie jest procesor i domyślam się że podpowiecie mi wymianę właśnie tego co z tego co wiem wiąże się z wymianą całej płyty głównej
niemniej prosze o wasze opinie i podpowiedź co trzeba wymienić a co może jeszcze się przydać oraz wskazania konkretnych komponentów do zakupu , powiedzmy że mój obecny budżet na pierwszą modernizację to około 500 zł (jednak jestem otwarty na sugestie )

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

mój obecny budżet na pierwszą modernizację to około 500 zł

W tej kwocie tylko używane podzespoły, masz już RAM, także tutaj sama płyta i procesor wystarczy. Używany i7 2600 + MOBO na B75/P67/Z68/Z77, w zależności co się trafi w dobrej cenie. Niestety z płytami jest ten problem, że krucho z gwarancją i są drogie względem innych nowych podstawek.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź
Zapomniałem dodać że używki jak najbardziej mogą być
A czy jesteś w stanie podać jeszcze jakieś procki+płyta które są z podobnej półki bym szukając na aukcjach miał większy wybór tym samym większą szanse na kupno czegoś sensownego

 

a cos takiego ? https://www.ebay.co.uk/itm/AMD-FX-8350-Bundle-with-Asrock-970m-Pro3/273609301668?hash=item3fb4629ea4:g:hbMAAOSwdrpcEowy:rk:4:pf:0

Edytowane przez kyko1916
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...