Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mam płytę Asrock 960-gc-gs-fx, jedną kość RAM GoodRam DDR3, 8 GB, 1333MHz, CL 9 (GR1333D364L9/8G), chciałem dołożyć do tego dwie kości po 1GB SAMSUNG PC2-6400U DDR2 800mhZ

(leżą w szufladzie a mogły by w komputerze  :D )

I tu jest problem że komp nie chce ruszyć, próbowałem wszystkie możliwe sposoby włożenia , zaktualizowałem bios (wcześniej ten GoodRam działał tylko na 2 slocie, po aktualizacji działa tez na pierwszym)

Czy jest to wykonalne żeby chodziło to z tymi dwoma samsungami ?

Dodam jeszcze że procek to AMD FX6300.

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak to jest możliwe że wkładałeś do slotu ddr3 kości ddr2 skoro ddr2 i ddr3 mają w zupełnie innym miejscu tzw. rowek czyli szczelinę na slocie ???

 

Model płyty który podał to taki wynalazek który posiada 2 sloty na DDR3 i dwa na DDR2, zanim coś takiego napiszesz to radzę sprawdzić model płyty podawany przez autora tematu 

Link to post
Share on other sites

Tak mam taką płytę główną Asusa na s.775 która obsługuje pamięci DDR2 4 sloty jak i DDR3 dwa sloty. Ale w żadnym wypadku nie połączysz i nie uruchomisz kompa. Więc albo ddr2 albo dd3. Szkoda że nie zrobili jeszcze takiej płyty co by miała dodatkowo obsługę DDR4 :D  albo i SDR

Link to post
Share on other sites

W specyfikacji na stronie wszystko jest podane. Ale jeszcze raz dla jasności.

 

Pamięć
- Dual Channel DDR3/DDR2 Memory Technology*
- 2 x DDR3 DIMM Slots
- Supports DDR3 1866(OC)/1600(OC)/1333/1066 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 16GB**
- 2 x DDR2 DIMM Slots
- Supports DDR2 1066***/800/667/533 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 8GB**

*Kontroler pamięci jest zintegrowany z procesorem.
Procesory AM2 i AM2+ mogą obsługiwać tylko pamięć DDR2.
Procesory AM3 mogą obsługiwać pamięci DDR2 i DDR3 (nie jednocześnie).
Procesory AM3+ moga obsługiwać wyłącznie pamięć DDR3.

**Z powodu ograniczeń system operacyjnego, rzeczywisty rozmiar pamięci może być mniejszy niż 4GB dla rezerwacji przez system Windows® 32-bit. For Windows® 64-bit OS with 64-bit CPU, there is no such limitation.

***Obsługa procesorów AM3/AM2+.

 

W Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakup gotowego zestawu kości 2x8GB DDR3 1866 MHz. I odsprzedanie starych kości na allegro lub olx. Szukanie i parowanie kości do Twoich obecnych modułów będzie kłopotliwe. To że kupisz kość o podobnych oznaczeniach nie oznacza od razu, że będzie ona współpracować ze starą pamięcią. Pojedyncze układy użyte do budowy ram mogą pochodzić od innego producenta i za chiny nie sparujesz takich kości.

 

Tabela obsługiwanych kości https://www.asrock.com/mb/Memory/960GC-GS%20FX.pdf

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...