Skocz do zawartości

Losowe resetowanie się komputera


Recommended Posts

Witam 
 
Zmagam się od jakiegoś czasu z dziwną przypadłością mojego komputera, mianowicie resetuje się on w różnych momentach, raz podczas odpalania gry, raz po godzinie a raz po 5h grania, podczas normalnego użytkowania (internet/muzyka/jakiś film) nic takiego nie ma miejsca, podobnie w testach syntetycznych (occt oraz Aida64 extreme). Dlatego moje pytanie brzmi co może być przyczyną takiego losowego resetowania się komputera? Zaczyna być to bardzo irytujące, Cały problem zaczął się około dwóch miesięcy temu, posiadałem wtedy płytę główną Msi H110 pro-vd oraz 8GB Ramu, postanowiłem wymienić płytę (podana poniżej w specyfikacji) oraz dołożyć jeszcze jedną Kostke Ramu, na początku wszystko było okej, lecz po około tygodniu problem powrócił sad.png  
 
Mój Pc:
  • Intel core i5 6500
  • płyta główna MSI Z270 Tomahawk
  • Karta graficzna Msi Armor GTX 970 OC 4GB
  • Ram 2x 8GB Kingston HyperX fury 2133Mhz
  • Zasilacz Thermaltake Smar SE 530W
  • Obudowa SPC Gladius M35
  • Chłodzenia CPU SPC Fera 3
  • Dysk Seagate 1TB
  • Dysk Ssd Trascend SSD370 128GB
  • 3 wentylatory (1x Be quiet BL046, 2xCorsair AF120 Led red quiet edition
     
Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam wink.png 
Link to post
Share on other sites

Tak temperatury są jak najbardziej okej, procesor około 50 stopni na najcieplejszym rdzeniu, karta graficzna około 80 stopni (+/- 2/3 stopnie w obie strony). Też myślałem że to zasilacz, ale wtedy problem występowałby chyba też w testach syntetycznych pod naprawde dużymi obciążeniami, a komputer resetuje się tylko podczas gier, od tych mało wymagających jak Wot/Lol prze HoI IV, aż po Wiedźmina 3 i Forze horizon 4 :/

Edytowane przez sebalor
Link to post
Share on other sites

Zaglądnij do podglądu zdarzeń i sprawdź błędy krytyczne oraz ich opis i kod. 

W podglądzie zdarzeń pisze Kernel-Power, identyfikator 41 ,,System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania" ;) 

Edytowane przez sebalor
Link to post
Share on other sites

Tylko myślę,niestety...Spróbuj jeszcze inaczej. Rozłóż całkiem komputer (bez odkręcania płyty) i złóż powoli i dokładnie jeszcze raz. Procesor też wyjmij ...

Problem był już przed wymianą płyty głównej tak jak pisałem na samym początku, komputer rozbierałem na części pierwsze i składałem  jakieś dwa tygodnie i po tym problem znikł na około tydzień po czym powrócił 

Link to post
Share on other sites

Pamięci sprawdzone memtestem i wszystko jest okej, Zaraz odpalam tego furMarka i zobacze co i jak

 

Myślałem przez chwile że to może być wina karty graficznej ale po obniżeniu taktowań na rdzeniu i pamięciach efekt jest taki sam więc ją raczej wykluczam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...