Skocz do zawartości

Xeon E5450 Chłodzenie cpu + zasilacz?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez VanPearl,

Recommended Posts

Witam,

 

Proszę o pomoc w doborze chłodzenia cpu i zasilacza do poniższego zestawu:

 

- Płyta główna GA-EP45T-DS3R

- Procesor E5450 SLBBM

- Ram 2x 4GB DDR3 1600mhz

- Karta grafiki Gt 640 2GB (Asus)

 

W chwili obecnej na płycie siedzi Q6600 + Intelowskie chłodzenie, Xeona nie miałbym sumienia tak podpiekać i myślę nad wymianą na SilentiumPC Spartan 3 lub Fera 3, a może coś innego?

 

W kwestii zasilacza zdaje się na wasze rady, komputer będzie działał w powyższej konfiguracji.

Link to post
Share on other sites

    Jak Ci to cos pomoże to obecnie siedzę na Xeonie X5460@4,1 ghz z chłodzeniem scyth ninja plus rev B z dodatkowym wiatrakiem wyciagowym, z geforce gtx 670, nie odpalał z zasilaczem 600 W. Obecnie mam 700 W i gtx 970 i smiga bez zająknięcia. Temp w stresie nie przekraczają 88 stopni w upalne dni :). Bez obciążenia 40~ stopni. Śmiga już tak od 3 lat.

Odpalałeś już go na tej płycie głównej ? U mnie było dużo problemów - płyta główna Abit IP-35 pro.

Edytowane przez alvan
Link to post
Share on other sites

Dodałem mikrokody Xeonów do najnowszego biosa, wymieniłem procesor i śmiga bez zająknięcia :)

Maszynka ta ma służyć jako drugi komputer domowy do mniej wymagających zadań, mogę dołożyć gtx'a 680/780 ale to się raczej mija z celem, oc też raczej odpuszczę (wiem że ma zacne możliwości :))

 

Nie zamierzam szaleć z zakupami, ale nie chcę też by tani zakup się na mnie później zemścił. 

Link to post
Share on other sites

To u Ciebie dużo łatwiej, u mnie gryzły sie mikrokody z Quadem, wyciąłem wszystkie i zostawiłem samego Xeona. Tylko mam starsza platformę i ddr2 -1066. Bez kręcenia jakoś zbytnio się nie poci, więc nie musisz wydawać na niewiadomo jakie chłodzenie. Bez kręcenia u mnie IDLE-35 stopni, a w stresie nie przekraczał 60. A wydajność całkiem dobra jak na procesor 10 letni :). Xeon TDP ma 20 W mniej niż QUAD, więc zasilacz nie będzie potrzebny aż taki duży, zwłaszcza że grafika też nie będzie zbyt wymagająca.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Dzięki za odpowiedź, zdecydowałem i już "leci" do mnie Fera 3, niech ma trochę chłodu :) Mam jej starszego brata Fortis'a 3 i jestem z niego zadowolony, 

Wydajność Xeonów 54xx do tej pory mnie zaskakuje i to bardzo pozytywnie, co do zasilacza to postawię chyba na

SPC Elementum E2 SI 450 W.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...