Skocz do zawartości

Monitor 34 cale 21:9 do gier


Recommended Posts

Chciał bym się doradzić. Chce się przesiąść na tego typu monitor. Moje wymagania to , rozdzielczość 3440x1440 , gsync i jak najwięcej Hz :) Z tego co widzę to można dostać maks 100 z możliwością podkręcenia do 120. 

 

Komputera głownie używam do , neta, oglądanie filmów, seriali i grania. 

 

Mój budżet który chciał bym przeznaczyć to ok 3 tysiące. Jeżeli będzie warto to mogę go nagiąć. Na tą chwile wpadł mi w oko AOC AGON AG352UCG  ze względu na cenę i parametry. Jedynie nie jestem pewny tej matrycy VA, nigdy na oczy jej nie widziałem. Temat nie musi być na już.. zastanawiam się czy może ma wyjść jakaś nowa generacja tego typu monitorów, ktoś coś wie ? Bo ten model to chyba jest z 2016 roku.  Może warto poczekać na nowe modele jeżeli takowe są przewidziane w najbliższym czasie. Jak ktoś coś wie na temat najbliższych ruchów na rynku takich monitorów można śmiało pisać. 

 

Widziałem ze LG wydało  LG 34GK950G-B -  nadal 100 hz( 120 po OC) , 3440x1440, gsync i matryca Nano IPS. jednak cena jest zabójcza a i coś mało informacji w internecie.  Trochę to dziwne bo jakieś pierwsze informacje były na jego temat rok temu. 

 

Chce kupić raz a dobrze by mieć monitor na lata. obecny mam z 10 albo 11 lat - (DELL 24 cale 16:10 - IPS ) 

Zdaje sobie sprawę ze gierki będą mieć większe wymagania ze względu na rozdzielczość , obecnie mam I7 8700 i gtx 1080.  Jednak tak jak wspomniałem wyżej, Monitor ma być na lata a miedzy czasie sprzęt będzie wymieniany. 

Edytowane przez bartek_em
Link to post
Share on other sites

Się rozpisałeś :-)

W 34 calach mam jednego lidera - LG 34" 34UM69G-B, matryca IPS, 2560x1080, 75Hz, czas reakcji 1 ms, FreeSync, BlackStabilizer, Crosshair oraz świetna opcja do stosowania poza graniem - Split Screen, podział ekranu.

Cenowo wychodzi bardzo dobrze, od 1399 zł.

Link to post
Share on other sites

Się rozpisałeś :-)

W 34 calach mam jednego lidera - LG 34" 34UM69G-B, matryca IPS, 2560x1080, 75Hz, czas reakcji 1 ms, FreeSync, BlackStabilizer, Crosshair oraz świetna opcja do stosowania poza graniem - Split Screen, podział ekranu.

Cenowo wychodzi bardzo dobrze, od 1399 zł.

zapisał mi się post w trakcie pisania.  :) Co do twojej propozycji, słyszałem że ta rozdzielczość na tak dużym monitorze źle wygląda. 

Link to post
Share on other sites

Moje wymagania to , rozdzielczość 3440x1440 , gsync i jak najwięcej Hz :) Z tego co widzę to można dostać maks 100 z możliwością podkręcenia do 120. 

[...]

Mój budżet który chciał bym przeznaczyć to ok 3 tysiące.

 

W tej cenie nie dostaniesz dobrego 21:9 1440p GSync 100/120Hz. W obecnej chwili z dobrych monitorów o takich parametrach jest Dell AW3418DW i LG 34GK950G.

 

 

czy może ma wyjść jakaś nowa generacja tego typu monitorów, ktoś coś wie ?

Tak - Acer, Asus i AOC mają jako pierwsi wydać 1440p@200Hz, ale cena będzie jeszcze wyższa niż 950G albo w najlepszym wypadku (mowa o słabszych modelach bez FALD i najpewniej o niższym odświeżaniu) taka sama.

 

 

LG 34GK950G-B -  nadal 100 hz( 120 po OC) , 3440x1440, gsync i matryca Nano IPS. jednak cena jest zabójcza a i coś mało informacji w internecie.  Trochę to dziwne bo jakieś pierwsze informacje były na jego temat rok temu. 

To dlatego bo wtedy został zapowiedziany. Premiera była kilka miesięcy temu, bo LG przeciągało wprowadzenie do sprzedaży (co ostatecznie poskutkowało wyposażeniem tego modelu w nowszą i lepszą matrycę niż pierwotnie planowano).

 

Poza dwoma wyżej wspomnianymi nie ma chyba innych IPS 21:9 1440p o wysokim odświeżaniu, są natomiast VA tylko wyposażone w modele matryc z 2016 roku. Niestety te stare VA mocno smużą. Tutaj możesz zobaczyć jak to wygląda na AOC AG352UCG6 (poprawiona wersja UCG) który i tak ma najlepszy czas reakcji spośród konkurencji 21:9 na VA.

 

https://pcmonitors.info/wp-content/uploads/2018/06/AG352UCG6-blur-100Hz.png

 

https://pcmonitors.info/wp-content/uploads/2018/06/AG352UCG6-blur-120Hz.png

 

Co do 1080p@34" 21:9 to uwierz mi, nie chcesz się w to pakować. PPI jest zauważalnie niższe niż przy 1080p@24" (a nawet i takie jest za niskie).

 

Niestety jeśli chodzie o DOBRE monitory do grania z wysokiej półki to jest kompletna bieda. Albo trzeba wyłożyć faktycznie sporo kasy albo zadowolić się starszymi, gorszymi modelami. W przypadku 21:9 ten problem jest jeszcze większy niż przy 16:9.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc. Właśnie wczoraj zauważyłem ta wersje poprawioną od AOC i myślałem że to będzie ten monitor.. A tutaj takie smurzenie. Ludzie którzy go kupili twierdzili że wszystko ok. Hmm to najtańszy rozsądny to ten alienware... Kurde trochę drogo.. Jeszcze przemyśle sprawę

Link to post
Share on other sites

Ja mam AOC AG352UCG6 i nie ma żadnego smużenia. Nie wiem po co ludzie opowiadają takie głupoty.

 

Matryca jest rewelacja, kolory są super, 120Hz robi wrażenie.

21:9 to zupełnie inne wrażenia z grania niż 16;9. Ja już na 16:9 nie wrócę.

 

Rozpisywał się nie będę bo to bez sensu. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać.

Dla mnie jest super.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...