Skocz do zawartości

Telewizor max 43 cale do konsoli PS4 ~ 2000zł


Recommended Posts

Witam! 

Chciałbym kupić telewizor do konsoli PS4 

Obecnie od 4 lat gram na zwykłym monitorze IPS za 800 zł 24 cale, więc nie oczekuje niczego niesamowitego, a i tak będzie o wiele lepsze od mojego obecnego monitora icon_smile.gif 


Wymagania: 

max 43 cale - nie mam więcej miejsca icon_smile.gif 
4K i HDR - z tego co czytałem to już norma 
Jak najniższy imput lag - rzadko podawany :/ 
min 60 Hz

budżet - ok 2000 zł gdyby jakiś telewizor był zdecydowanie lepszy, ale droższy chętnie sprawdzę icon_smile.gif 



Sam znalazłem dwa modele, lekko przekraczają budżet, ale chyba są warte uwagi:

Panasonic 43fx613 

Samsung UE43NU7472
 

Proszę doradzenie,który wybrać, bądź podanie modeli godnych zakupienia :)

Pozdrawiam!

Edytowane przez ixi24
Link to post
Share on other sites

Właśnie wiem, ale który lepiej sprawdzi się do gier i ewentualnie Netflixa? Gram w dzień i w nocy. Chyba, że w tym budżecie jest coś innego?


Przy okazji wie ktoś jaki rozstaw ma postawa telewizora Samsung UE43NU7472 ? Nigdzie nie mogę tego znaleźć, w sklepach online też nie wiedzą, a muszę wiedzieć czy mi się zmieści na stoliku :)

Link to post
Share on other sites

Bardziej poszedłbym w kierunku Samsunga. Sprawdziłbym jeszcze model UE43NU7402 też z przekątnej 43 cali.

Na plus Samsunga dobre audio i wg. mnie lepszy system smart tv. Co do samej matrycy jeżeli zależy Ci na kątach kosztem czerni to możesz śmiało iść w IPS. Odwzorowanie kolorów też jest dobre. Ostatecznie można wejść w IPS od Philipsa gdzie ambilight może przykryć mankament tych matryc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Edit: pomoże ktoś skalibrować Samsung UE43NU7472 ? 

Są jakieś optymalne ustawienia(co włączyć, co wyłączyć) 

Kilka godzin pograłem i oczy bolą. Są jakieś strony z kalibracją?

Może podać jakie  opcje mam dostępne?

 

Tak wiem to indywidualna sprawa, ale pytam ludzi obeznanych w temacie ;)

Link to post
Share on other sites

Spróbuj takich ustawień: Tryb obrazu: Film, Podświetlenie-46, Jasność-1, Kontrast-44, Ostrość-5, Kolor-31, Odcień-0, wszystkie ulepszacze - wył, Tonacja kolorów - Standardowy, Balans bieli 2pkt: 2, 3, -6, 0, 0, 0, Gamma - 0, Przestrzeń kolorów - Oryginalna. 

 

To są ustawienia do tv i w sumie do gier, które mam u siebie. Do gier najlepiej włączyć tryb Gry i poziom czerni na auto. I w ustawieniach rozmiaru obrazu włącz Dopasuj do ekranu.

 

 


 

Edytowane przez beem85
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...